pompa ciepła

« Powrót do grupy: Ekologiczny i energooszczędny dom

Stron: 14 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

25 lipca 2013, 12:49

Zgadzam sie: good 0 bad

A czy duża jest różnica w cenie pomiędzy sondą pionową a kolektorem? Czym różnią się oba rozwiązania?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 sierpnia 2013, 11:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Koszt wykonania odwiertu jest dużo większy niż wykonania kolektora poziomego. Jeżeli masz dostępną działkę wybierz poziomy wymiennik pompy ciepła

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 sierpnia 2013, 16:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli chce się oszczędzić na ogrzewaniu, to warto zainteresować się wentylacją z systemem odzyskiwania ciepła. Godna polecenia jest tutaj firma Apclima, która ma w tym zakresie już duże doświadczenie. Wystarczy spojrzeć na ich referencje: http://apclima.pl/pl/show/referencje

Zgłoś | Cytuj | Link

13 września 2013, 08:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,

Różnice w kolektorach polegają na wybranej technologii poboru energii: z ziemi, powietrza lub wody. Kolektory, o których Pan wspominał: pionowy i poziomy wykorzystują energię z gruntu (geotermia). Różnica pomiędzy nimi leży przede wszystkim w budowie instalacji i cenie.

Kolektor pionowy złożony jest z jednej lub kilku sond umieszczonych w wykonanych w tym celu odwiertach. To rozwiązanie droższe ze względu na konieczność wykonania odwiertów, ale pozwala na zaoszczędzenie miejsca np. w przypadku, gdy działka jest niewielka. Z kolei kolektor gruntowy poziomy w postaci rurociągu układa się na zewnątrz budynku, ok. 100-120 cm pod ziemią. To tańsze rozwiązanie, które zajmuje nieco większą powierzchnię – do 150% powierzchni ogrzewanego domu.

Warto jednak wiedzieć, że producent pomp ciepła Sofath posiada w ofercie kolektor poziomy, który można układać w dwóch warstwach (co umożliwia rozłożenie rurociągu nawet w przypadku niewielkiej działki). oraz sondy pionowe o głębokości do 30m, które nie wymagają tak głębokich odwiertów jak standardowe pompy ciepła oparte na glikolu.

Wybór odpowiedniej technologii poboru energii, a więc i całej instalacji jest kwestia indywidualną. W celu uzyskania precyzyjnych informacji warto więc skorzystać z darmowego doradztwa Autoryzowanych Koncesjonerów Sofath, którzy dokonają analizy i pomogą w dobrze właściwych urządzeń. Więcej informacji: http://www.sofath.pl/kontakt_sofath/

Zgłoś | Cytuj | Link

15 września 2013, 14:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Szeroki wybór produktów, które pozwalają zaoszczędzić na energii posiada sklep http://www.klimatsklep.pl/

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 września 2013, 15:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: MatuszWilk napisał: Jeżeli chce się oszczędzić na ogrzewaniu, to warto
zainteresować się wentylacją z systemem odzyskiwania
ciepła. Godna polecenia jest tutaj firma Apclima, która ma
w tym zakresie już duże doświadczenie. Wystarczy
spojrzeć na ich referencje:
http://apclima.pl/pl/show/referencje


Również wydaje mi się, że firma powinna móc się wykazać zrealizowanymi inwestycjami.

Zgłoś | Cytuj | Link

4 września 2014, 16:45

Zgadzam sie: good 0 bad

na pewno nie zaszkodzi. przykładowe realizacje firmy, która realizowała również projekt dla mnie - vikersonn

http://vikersonn.pl/przykladowe-inwestycje

Zgłoś | Cytuj | Link

14 września 2014, 20:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Po jakim czasie można mówić o realnych kosztach zwrotu z pompy ciepła?

Zgłoś | Cytuj | Link

23 września 2014, 16:57

Zgadzam sie: good 0 bad

to zalezy od wielu czynników, ale obecnie realny czas to okolice 5 lat, przy założeniu, że dom mamy odpowiednio ocieplony, a pompę dobrze dobraną do naszego domu. kilka lat temu były faktycznie z tym problemy, ale dziś jest to już na tyle znany sposób ogrzewania, że większość firm robi dobrą robotę. na stronie vikersonna, którą wrzucałemw czesniej jest też dość dobry kalkulktor do obliczania zwrotu takiej inwestycji

Zgłoś | Cytuj | Link

12 października 2014, 23:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Hm cięzko mi powiedziec bo jak od kilku lat mam kocioł olejowy od http://www.firmaszalek.pl , ale to też nie najgorszy pomysl na ogrzewanie domu, ja tam nie mam zadnych zażaleń :)

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 14 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • syrop na kaszel Liczba postów: 1 Grupa: Ekologiczny... https://www.wiemycozdrowe.pl/prospan prospan . Na pewno o tym powiem mojemu kumplowi.
  • Piękne włosy, skóra i paznokcie Liczba postów: 1 Grupa: Ekologiczny... https://merzspezial.pl/ Piękne włosy, skóra i paznokcie . Moim zdaniem to na pewno zainteresuje bardzo dużo osób. Na pewno o tym powiem mojej znajomej.
  • Stres i wpływ na sen Liczba postów: 1 Grupa: Ekologiczny... Lek Sedistress Forte produktem leczniczym roślinnym stosowanym u osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat do łagodzenia niewielkich objawów stresu psyc...
  • Warto skorzystać Liczba postów: 1 Grupa: Ekologiczny... Skuteczna pomoc w przypadku ostrego kaszlu i przewlekłego zapalenia oskrzeli https://prospan.pl/ . To powinno zainteresować bardzo dużo osób.
  • Warto skorzystać Liczba postów: 1 Grupa: Ekologiczny... Według mnie wiele osób zainteresuje się https://silicol.pl/ Refluks . To naprawdę powinno zainteresować wiele osób.

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 20464 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 342

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >