problem z paleniem

« Powrót do grupy: Kominki od A do Z

31 grudnia 2009, 20:19

Zgadzam sie: good 0 bad

czesc zakupiłem kominek narożny,mam problem z rozpaleniem go,pierwszy dym ktory sie pojawił w palenisku bałwani sie w kólko. Doplyw powietrza do kominka jest rura 100 o dlugosci 3 metrow,dlugosc komina jest 4 metry przekroj 24/14. Pozniej jak sie rozpali kominek przy podkladaniu drewna dym wdostaje sie do pokoju ale nie za kazdym razem w zaleznosci od wiatru. CO moze byc jeszcze problemem. Prosze o pomoc z gory dziekuje i pozdrawiam.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 stycznia 2010, 19:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Czesc moim zdaniem mozesz miec troche zaniski komin ,druga sprawa zalezy czy maz dobra wentylacje w pomieszczeniu, nie wiem czy jak masz otwarte okno masz ten sam problem. Jezeli nie masz wymuszonej wentylacji sprobuj zalozyc wenylator. pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 stycznia 2010, 19:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Wentylacja jest prawdopodobnie dobra. Długosc komina 4m od paleniska, slyszalem ze najlepiej jest kolo 7m komin minimum. Jaki wentylator mam zalozyc czy chodzi o turbine do rozprowadzania ciepla mam zamontowana 400. dzieki prosze o odpowiedz pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

15 stycznia 2010, 19:39

Zgadzam sie: good 0 bad

czesc sorki ze sie nie odzywalem ale wiesz praca praca
jeszcze raz moim zdaniem komin jest stanowczo zaniski i nie wiem ile wystaje ponad szczyt okolo 1,5 metra bylo by moze dobrze. bo inaczej moze ci zawiewa po dachu i dlatego ci sie wszystko cofa i nie ma ciagu jezeli cos zrobisz z tego co ci podpowiedzialem odp. postaram sie odezwac pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

15 stycznia 2010, 20:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Dach jest dwu spadzisty z malymi spadkami wysokosc dachu do szczytu jest okolo 4,5m komin od kominka jest rowno ze szczytem w odleglosci od szczytu okolo 6m .poniewaz kominek jest w dobudowanej czesci do starego budynku w ktorym jest wlasnie ten dach. jezeli mozesz podaj swojego meila to postaram ci sie wyslac szkic albo zdjecie
pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 stycznia 2010, 00:15

Zgadzam sie: good 0 bad

prosze o pomoc pilnie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! z gory dziekuje

Zgłoś | Cytuj | Link

4 maja 2010, 02:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Polecam odwiedzenie strony: www.biofire.com.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

17 września 2010, 20:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Ciąg można wymusić Nasadą Kominową lub Generatorem ciągu, natomiast dopływ powietrza można wymusić wentylatorem kanałowym Kanałowy

Zgłoś | Cytuj | Link

4 października 2010, 18:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Podczas pierwszych przepaleń kominka otwieraj okna i rób w domu przeciąg.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19163 użytkowników

Użytkownicy online (0)

gości: 271

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >