warunki zabudowy

« Powrót do grupy: Ekspert prawa budowlanego

28 kwietnia 2020, 09:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,

Mamy mały problem. W październiku 2019r. zakupiliśmy działkę z warunkami zabudowy z listopada 2015r. Załącznikiem do warunków jest postanowienie uzgodnieniowe Dyrektora RZGW, w którym mowa jest, iż nasza nieruchomośc leży na obszarze narażonym na zalanie w przypadku zniszczenia lub uszkodzenia wałów przeciwpowodziowych, lecz nie ma tam zakazu budowy. W styczniu 2020 r. warunki zabudowy zostały na nas prawomocnie przeniesione.
W tym momencie jesteśmy na etapie adaptacji projektu na działce (z małymi zmianami) i dopiero teraz nasza Pani architekt powiedziała nam, że prawdopodobnie nie uzyskamy pozwolenia , gdyż w styczniu 2018r. Weszła w życie nowa ustawa prawa wodnego, któa cofa wydane przed tą data warunki zabudowy dla terenów zalewowych. Poczytaliśmy trochę o przepisie prawa wodnego (art. 546 par 1), na podstawie którego te warunki nie powinny być w obrocie prawnym i wg nas dotyczy on obszarów szczególnego zagrożenia powodzią (raz na 10 lat, raz na 1oo lat) oraz tych które są w niedalekiej odległości od wału przeciwpowodziowego (art 169 ust 2 pkt 2 – tak jak jest to w przepisue). Nasza działka znajduje się w znacznej odległości od wału (więcej niż 50 m, o którym mowa jest w przepisie) i narażona jest na zalanie w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia wału przeciwpowodziowego – art 169 ust 2 pkt 3(tak jest w postanowieniu uzgodnieniowym RZGW - poza tym sprawdzaliśmy sytuację na mapach powodziowych http://mapy.isok.gov.pl/imap/), a o takim przypadku nie ma mowy w tym artykule prawa wodnego cofającym warunki zabudowy. Ponadto w ciągu 12 miesięcy od wydania ustawy z 2018 r. burmistrz zobowiązany był do opracowania wykazu decyzji, które ulegają wygaśnięciu i powinno być to ogłoszone na stronie BIP-u gminy, więc myślę, że nie powinni nam w takim razie przenieść tych warunków zabudowy. I kto tu ma rację, bo Pani architekt upiera się przy swoim

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 marca 2022, 09:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Zakupilismy dzialke w obszarze lesnym. Nie do konca wiedzielismy, jak to bedzie z ta zabudowa i jej ewentualna mozliwoscia, takze zglosilismy sie do specjalistow od prawa lesnego. Pomocni na tym polu okazali sie https://www.adamczewska.com.pl/oferta/prawo-l esne , dzieki ktorym udzielono nam szeregu wsparcia i porad.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 grudnia 2022, 09:46

Zgadzam sie: good 0 bad

W przypadku moich nieruchomości korzystam z usług profesjonalnego rzeczoznawcy budowlanego - www.rzeczoznawca-budowlany.biz.pl i mogę Wam ich szczerze polecić. Wielokrotnie korzystałem z ich usług i zawsze uzyskiwałem profesjonalną pomoc i rzetelne porady w temacie.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 grudnia 2022, 14:36

Zgadzam sie: good 0 bad

My co prawda nie budowaliśmy się, tylko zdecydowaliśmy się na zakup domu. Ale zanim to zrobiliśmy skorzystaliśmy z usług rzeczoznawcy budowlanego https://www.mpexpertbud.pl/ . Nie chcieliśmy wpakować się na minę, a jak człowiek się na takich rzeczach nie zna to o to nie tak trudno. Dlatego woleliśmy zapłacić fachowcom, który się na tym znają, żeby wszystko dokładnie sprawdzili.

Zgłoś | Cytuj | Link

3 listopada 2023, 18:44

Zgadzam sie: good 0 bad

W takich sytuacjach dobry ekspert to podstawa. Ja mogę polecić tą ofertę - https://www.stawiarski.pl/ profesjonalne podejście i duża wiedza to podstawa, by być zadowolonym z takich usług :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19217 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 339

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >