Sprzedaż mieszkania komunalnego a bonifikata

Sprzedaż mieszkania komunalnego a bonifikata

Od dnia 21 października 2007 roku osoby, które kupią mieszkanie komunalne z bonifikatą nie muszą jej zwracać – pod warunkiem że sprzedadzą lokal przed upływem pięciu lat od dnia transakcji oraz pod warunkiem (kumulatywnie) że uzyskane pieniądze przeznaczymy na zakup innego lokalu lub na inne cele mieszkaniowe.

 

Nowe przepisy można stosować do wszystkich transakcji do których dojdzie również przed październikiem 2007. Osoby, które przed wejściem w życie przepisów (przed październikiem 2007 roku) kupiły mieszkanie komunalne z bonifikatą nie będą musiały jej zwracać gminie – nawet jeśli sprzedadzą je przed upływem pięciu lat od daty zakupu a uzyskane pieniądze przeznaczą na zakup innego lokalu lub na cele mieszkaniowe.

 

W tej sytuacji składa się oświadczenie przy umowie sprzedaży, że środki uzyskane ze sprzedaży przeznaczy w ciągu 12 miesięcy na cele mieszkaniowe i w ten sposób uniknąć obowiązku zwrotu bonifikaty. Niestety z tym stanowiskiem nie zgadzają się urzędy. Ich zdaniem, trzeba liczyć się z koniecznością zwrotu bonifikaty.

 

Źródło: budnet.pl
Autor: Agnieszka Mrozińska

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zwrotu podatku VAT za materiały budowlane

Społeczność budnet.pl ma już 17300 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 191

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >