Surowa, minimalistyczna bryła domu RE: HOUSE IN THE ROCK

Surowa, minimalistyczna bryła domu RE: HOUSE IN THE ROCK

Łódzkie, dziewicze tereny – to w takiej lokalizacji powstanie „RE: HOUSE IN THE ROCK”, czyli dom zaprojektowany przez architekta Marcina Tomaszewskiego z pracowni REFORM Architekt. Ta futurystyczna bryła zostanie wybudowana na działce ze wzniesieniem, na tle niezwykłych okoliczności przyrody. Czytaj dalej

 

Budynek o powierzchni 350 m² powstanie na działce liczącej 3 000 m². Zdawać by się mogło, że poza oryginalną bryłą, projekt nie kryje w sobie żadnych tajemnic. 

 

Surowa minimalistyczna bryła domu RE: HOUSE IN THE ROCK


„Zaprojektowany budynek został płynnie wkomponowany w teren, dzięki temu idealnie wpasuje się w otoczenie. Nawet część garażowa znajduje się tuż pod ziemią, aby nie zaburzyć tego wrażenia” – zdradził architekt Marcin Tomaszewski. Decyzja o takim rozwiązaniu była podyktowana specyfiką działki, która znajduje się na wzniesieniu – początkowo płaski teren wznosi się do góry. Patrząc na projekt, można odnieść wrażenie, że ziemia „wchodzi na obiekt”. 


Surowa minimalistyczna bryła domu RE: HOUSE IN THE ROCK

 

Futurystyczna bryła, tradycyjna elewacja

Budynek jest surowy w odbiorze i takie też było założenie architekta. Bryła domu miała wyglądać naturalnie, aby nie zaburzać krajobrazu otaczającego działkę. Charakterystyczne dla tej realizacji jest wykorzystanie ścian oporowych, należących do podstawowych konstrukcji inżynierskich. Płynnie „wbity”, wkomponowany w teren budynek, będzie składał się z tradycyjnego szkieletu, a przy budowie mają zostać użyte jedynie sprawdzone, klasyczne materiały. W projekcie zostaną wykorzystane płyty betonowe architektoniczne, o wymiarze 1,5 m na 1,5 m, wykonane na zamówienie. Kolejne materiały to: szkło, alucobond, czyli płyta kompozytowa  składającą się z dwóch zewnętrznych blach aluminiowych, wypełnionych rdzeniem mineralnym, co ma zagwarantować trwałą konstrukcję domu, oraz płyty betonowe na podjeździe. 


Surowa minimalistyczna bryła domu RE: HOUSE IN THE ROCK

 

Energooszczędne rozwiązania 

Projekt domu obejmuje wszystkie rozwiązania energooszczędne, będące też cechą rozpoznawczą każdego projektu pracowni REFORM Architekt. 


Surowa minimalistyczna bryła domu RE: HOUSE IN THE ROCK

 

Czytaj również: Niezwykła architektura projektu cube berlin

 

Za każdym razem stawiamy wyłącznie na metody, które pomagają oszczędzać energię i chronić klimat” – wyjaśnia architekt Marcin Tomaszewski. 


Surowa minimalistyczna bryła domu RE: HOUSE IN THE ROCK

 

Dom „RE: HOUSE IN THE ROCK” znajduje się w fazie projektu, a przewidywaną datą realizacji jest maj 2021 roku.

 

Czytaj również: Willa Criss Cross - wyjątkowa bryła składająca się z kilkudziesięciu sześcianów

 

Surowa minimalistyczna bryła domu RE: HOUSE IN THE ROCK

Surowa minimalistyczna bryła domu RE: HOUSE IN THE ROCKŹródło: PLN Design Group / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Nowoczesne domy z drewna Liczba postów: 1 Grupa: Innowacje w... Cześć, podobają się Wam nowoczesne domy z drewna?
  • Stalowe hale Liczba postów: 433 Grupa: Innowacje w... Jak myślicie czy hala modułowa to będzie dobre rozwiązanie? Zaletą takich hal jest na pewno czas realizacji ze względu na istniejące już modele konstrukcyjne or...
  • Budowa hali Liczba postów: 131 Grupa: Innowacje w... Przy dużych inwestycjach trzeba pomyśleć także o zabezpieczeniu fundamentów. Często w tym celu stosuje się palowanie: www.tekstowy.net/co-warto-wiedziec-o-pal ow...
  • Nowoczesny domek górski Liczba postów: 7 Grupa: Architektur... A czemu nie kierunek po prostu nowoczesnych nieruchomości? Zerknijcie na to - http://archon.pl/projekty-domow-nowoczes nych-pc2273 Można mieć niesamowicie ładny....
  • Który rodzaj bramy wybrać? Liczba postów: 13 Grupa: Innowacje w... Zależy, jaki lepiej się sprawdzi w twoim przypadku.

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 15695 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 150

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >