Architektura – lista artykułów

Jak współczesna architektura kształtuje więzi społeczne?

Budynki, zarówno mieszkalne, jak i biurowe, mają potencjał, aby przygotować grunt pod przypadkowe spotkania i interakcje społeczne, wspierając w ten sposób budowanie społeczności i wpływając na tkankę naszej kultury. Architektura i design odgrywają ważną rolę w naszym codziennym życiu, ale jak bardzo wpływają na nasze zachowania i kształtowanie więzi? Przestrzenie, w jakich żyjemy i które nas otaczają, nie mogą zmuszać ludzi do łączenia się w grupy – mogą jedynie usuwać bariery i czynić je bardziej użytecznymi i atrakcyjnymi. Jak to wpływa na kształtowanie więzi społecznych?

Architektura wpisana w naturę - wyjątkowy projekt domu w otoczeniu skał

Projekty wpisane w otoczenie, realizowane z poszanowaniem do tego, co natura stworzyła to już nie są puste frazesy a fakt. Zwłaszcza jeśli to natura jest głównym źródłem inspiracji. Dla architekta Marcina Tomaszewskiego z pracowni REFORM Architekt sytuacja zastana na miejscu była najlepszym impulsem do powstania wyjątkowego projektu domu – RE: ON THE ROCK HOUSE. Wiele budynków, wiele brył. Niby samodzielnie istniejące, a jednak ze sobą połączone.

Warszawski magazyn zbiorów Muzeum Literatury wybudowany!

Zakończyły się prace budowlane przy nowym magazynie zbiorów Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza na ulicy Trawiastej 29 w Warszawie. Budynek powstał dzięki dotacji z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego (4,2 mln zł) oraz dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (1 mln zł).

Europejskie rozwiązania w amerykańskiej architekturze - Rezydencja Baboolal

Wkomponowanie nowoczesnego domu w naturalne środowisko jest wyzwaniem dla wielu architektów. Przykładem może być amerykańska inwestycja - rezydencja Baboolal, która dzięki spektakularnym przeszkleniom czerpie inspirację z otaczającej przestrzeni.

Concordia Design we Wrocławiu - połączenie zabytkowej kamienicy i współczesnej minimalistycznej formy

Wyspa Słodowa we Wrocławiu to znane miejsce aktywności młodzieży i studentów. Organizowane są tam koncerty, imprezy plenerowe i spotkania na świeżym powietrzu. Stara, czteropiętrowa kamienica z XIX wieku to jedyny budynek zachowany na wyspie po II wojnie światowej, który jednak nie był wpisany do rejestru zabytków. Z szacunku dla starej substancji architektonicznej oraz ze względu na zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego inwestor, spółka Pro Design Sp. z o.o., właściciel Concordii Design w Poznaniu, zdecydował się na zachowanie fasady starej kamienicy oraz dobudowanie do niej współczesnej części.

Dom z wodospadem w elewacji, zainspirowany bujnymi tropikalnymi krajobrazami Indonezji

Zapierające dech w piersiach 22-metrowe kaskady wody spadają ze ścian budynku mieszkalnego Waterfall w Australii. Ta spektakularna fasada to wynik współpracy projektantów z Cosentino, producentem wielkoformatowych spieków, w ramach realizacji luksusowego osiedla. Główną częścią składową największego wodospadu miejskiego na południowej półkuli jest fasada ze spieku kwarcowego Dekton. Za projekt odpowiedzialny jest znany architekt Koichi Tikada.

Jak zaprojektować nowoczesne centrum logistyczne?

Ogromna konkurencja oraz dynamicznie rozwijający się rynek wymaga od przedsiębiorców przystosowania do obecnych realiów. Dobrze prosperujące firmy powinny więc być nastawione na rozwój działalności, a to wiąże się z koniecznością ponoszenia większych inwestycji. Rozbudowa istniejącej infrastruktury o własne centrum logistyczne jest jednym z takich etapów. Podpowiadamy, jak stworzyć funkcjonalną i nowoczesną halę do obsługi zamówień.

Nowoczesne elewacje we współczesnej architekturze - gotowy systemem projektowy dla architektów

Idealnie gładka czy z efektami 3D? Elewacje mogą być bardzo różne, ale to nie ograniczenia systemu elewacyjnego, a architekt powinien decydować o ich kształcie i formie. System Dri Design pozwala w równie prosty sposób zaprojektować i wykonać zarówno typowe i jednorodne elewacje, jak również takie, o indywidualnie zaprojektowanej, trójwymiarowej strukturze dającej efekty głębokiego światłocienia.

NEW IRON - oryginalny projekt architektoniczny na trudnej działce

Jedna z najbardziej wymagających działek w Łodzi, oryginalna, bo wąska i w kształcie trójkąta – projekt apartamentowca, który na niej powstanie także nie jest dziełem przypadku. REFORM Architekt po raz kolejny pokazuje kunszt architektoniczny! Ekskluzywny i niestandardowy – taki jest NEW IRON, najnowszy projekt architekta Marcina Tomaszewskiego, zlokalizowany nieopodal tętniącej życiem ulicy Piotrkowskiej.

Pasywny Cedrowy dom z oryginalnym designem

„Cedrowy dom”. Wyjątkowy budynek zaprojektowany przez Pracownię Projektową Mariusza Wrzeszcza przykuwa uwagę dużymi przeszkleniami i elewacją w całości wykonaną z cedrowego drewna.


Stron: 58 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 16841 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 211

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >