Wysokosc krzewow (tui) wobec sasiada

« Powrót do grupy: Zagospodarowanie terenu

24 listopada 2006, 17:40

Zgadzam sie: good 0 bad

jaka powinna byc wysokosc tui gdy rosna one na wprost okna sasiada?? jaka powinna byc odleglosc krzewow od granicy z sasiadem?? prosze o szybka odp lub o powiedzenie mi gdzie moge znalezc cos na ten temat

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 listopada 2006, 14:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie wydaje mi się, aby istniały jakiekolwiek ograniczenia na wysokość żywopłotu po własnej stronie ogrodu. Dopóki nie zagraża on rozmiarami bezpieczeństwu sąsiadów...
Natomiast są ograniczenia na odległość żywopłotu, drzew itp. od granicy posesji. Z tego co dowiedziałam się odległość taka jest zależna od wysokości (czy raczej na odwrót) i nie powinna być mniejsza niż połowa wysokości zwartejściany zieleni.
Jeżeli ma Pan trzymetrowy żywopłot, to powinien on rosnąć ok. 1.5 metra od płotu.
Ale tak jak wspomniałam nie ma na to szczegółowych przepisów, a z ich braku sądy najczęściej orzekają taki stosunek odległości do wysokości.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 listopada 2006, 14:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie konkretnych przepisów kodeksu postępowania cywilnego, ale polskie sądy posiłkują się regulaminem ogrodów działkowych, a ten określa odległość dla słabo rosnących, albo niskich drzew (czyli takich jak żywotniki) na 2 metry od granicy posesji.
Jeżeli natomiast rośliny są wybujałe i należą do jakiejś wysokopiennej odmiany wówczas odległość ta musi wynosić 3 metry.
No i jeszcze pozostaje sprawa gałęzi (jeśli rośliny rosną przy samym płocie): te przewieszające się na Pańską posiadłość i przeszkadzające Panu sąsiad ma obawiązek obciąć (wchodząc na Pański teren!)

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Tani i dobry grill Liczba postów: 18 Grupa: Zagospodaro... W zależności od swoich preferencji możesz sięgnąć zarówno po gotowe zestawy mebli, jak i pojedyncze elementy. Co więcej, na rynku znajdziesz zestawy obiadowe or...
  • Dekaracje ogrodowe Liczba postów: 65 Grupa: Zagospodaro... Ja od siebie mogę serdecznie polecić założenie oczka wodnego. Świetnie wygląda, sprawia ogromną frajdę dzieciakom, a przy dobrym sprzęcie do sprzątania, to nawe...
  • Mini ogródek pod blokiem Liczba postów: 18 Grupa: Zagospodaro... Wydaje mi się, że znalezienie idealnego warzywnika może być łatwiejsze, niż się spodziewasz. Zapoznaj się z artykułem na https://www.drewno-betonowe.pl/warzywni. ..
  • Garaż a może lepiej wiata? Liczba postów: 122 Grupa: Zagospodaro... wiaty garażowe stalowe to jednak wyższy koszt niż 3 tysiące ale myślę że jednak warto się skusić bo jakość jest niewspółmierna i trwałość doskonała.
  • Donice ogrodowe Liczba postów: 38 Grupa: Zagospodaro... Szanowni Państwo, Donice ogrodowe wykonane z surowego drewna trzeba zabezpieczyć przed wilgocią, szkodnikami i działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznyc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19166 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 207

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >