czy warto budować dom ze ścian jednowarstwowych

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 8 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

17 grudnia 2009, 13:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Musimy tutaj wspomnieć też, że producenci bloczków z betonu komórkowego i porothermów 44 deklarują współczynniki U dla ścian jednowarstwowych z zaprawami ciepłochronnymi. Ja spotykam się z takimi przypadkami na budowie gdzie zamiast zapraw ciepłochronnych używa się zwykłej zaprawy do murowania. Po pierwszym sezonie grzewczym wychodzą takie rzeczy jak mostki termiczne gdzie ściana przemarza do wewnątrz. Nikomu nie trzeba tłumaczyć jakie są tego skutki. Mój kolega stosował zaprawę styropianową do murowania Polytech i sobie chwali póki co:) Proszę nie mylić ciepłej zaprawy styropianowej Polytech z lekkimi zaprawami perlitowymi.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 lutego 2010, 15:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Co wpis, to argumenty przedstawiciela danego producenta - każdy przeciąga na swoją stronę ile sił. Żenujące to i śmieszne wręcz. Dlaczego?

Jedynym sposobem na wybór rodzaju materiału ścian oraz ew. ocieplenia, jest wyłącznie wykonanie analizy techniczno-ekonomicznej, energetycznej oraz cieplno-wilgotnościowej! Dla każdego domu uzyskuje się inne wyniki, gdyż wiele elementów na to wpływa: kształt i architektura domu, powierzchnia ogrzewana, lokalizacja, stopień przeszklenia, ilość użytkowników itd.

Pozdrawiam,

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 czerwca 2011, 11:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Poczytaj artykuł pt. Jakie wybrać ściany do domu? w darmowej gazecie budowlanej eFachowiec http://efachowiec.info/?site=numer_2011_2

Zgłoś | Cytuj | Link

7 czerwca 2011, 13:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik JBZ napisał: Co wpis, to argumenty przedstawiciela danego producenta -
każdy przeciąga na swoją stronę ile sił. Żenujące to
i śmieszne wręcz. Dlaczego?



Jedynym sposobem na wybór rodzaju materiału ścian oraz
ew. ocieplenia, jest wyłącznie wykonanie analizy
techniczno-ekonomicznej, energetycznej oraz
cieplno-wilgotnościowej! Dla każdego domu uzyskuje się
inne wyniki, gdyż wiele elementów na to wpływa: kształt
i architektura domu, powierzchnia ogrzewana, lokalizacja,
stopień przeszklenia, ilość użytkowników itd.



Pozdrawiam,


co by nie brac pod uwage uwazam ze 2W jest rozwiazaniem najlepiej wpisujacym sie w dzisiejsze standardy, nastepnie tylko orientacja w materiale na sciany, bo co rusz widze jakies reklamy ytongowe konbetowe i porothermowo ederowe...

Zgłoś | Cytuj | Link

26 lipca 2011, 22:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik JBZ napisał: Co wpis, to argumenty przedstawiciela danego producenta -
każdy przeciąga na swoją stronę ile sił. Żenujące to
i śmieszne wręcz. Dlaczego?



Jedynym sposobem na wybór rodzaju materiału ścian oraz
ew. ocieplenia, jest wyłącznie wykonanie analizy
techniczno-ekonomicznej, energetycznej oraz
cieplno-wilgotnościowej! Dla każdego domu uzyskuje się
inne wyniki, gdyż wiele elementów na to wpływa: kształt
i architektura domu, powierzchnia ogrzewana, lokalizacja,
stopień przeszklenia, ilość użytkowników itd.



Pozdrawiam,


no coz, ludziom w duzej mierze chyba obliczenia zachciewa sie robic dopiero przy wyborze grzejnika albo i w ogole.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 lipca 2011, 10:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Wszystko zależy z jakiego materiału ta ściana jednowarstwowa. Według mnie najlepszym jest Ytong ale to tylko moje zdanie.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 sierpnia 2011, 12:06

Zgadzam sie: good 0 bad

generalnie z bk najlepsza, ale czy ytong, ja bym zdecydowanie solbet wolal...

Zgłoś | Cytuj | Link

18 sierpnia 2011, 21:59

Zgadzam sie: good 0 bad

widzę tutaj to samo co w poprzednim temacie, w którym się wypowiedziałem. niestety jest tak, że większosć ludzi kojarzy Ytonga bo wszędzie się pcha i kupują "na ślepo" w dużej mierze w wyniku czego jest coraz wiecej skarg na forach na tego producenta. Dlatego proponuje najpierw się zorientować w temacie, są jeszcze inni producenci tacy jak Solbet czy H+H z większych, jest też Termalica i inni mniesi. H+H jest całkiem niezły, z tym, że tylko jedna fabryka z kilku robi wymiarowe bloczki, a Solbet jest porządnym poslkim producentem

Zgłoś | Cytuj | Link

11 października 2011, 14:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Polecam artykuł o ścianach jednowarstwowych na naszym blogu FACHOWABUDOWA.PL: http://wp.me/p1SekK-aE

Zgłoś | Cytuj | Link

17 listopada 2011, 19:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Słyszałem, że sama ściana jednowarstwowa nie jest wystarczającą bazą dla całego budynku, w sumie na pewno zależy też to od wielkości domu...

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 8 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • jakiej firmy tynk silikonowy? Liczba postów: 92 Grupa: Stawiamy śc... Szanowna Pani, Tynk modelowany Foveo-Tech TSS 05 bez przeszkód można aplikować na różne powierzchnie, w tym na powierzchnie mocno nasłonecznione. Tynk jest odpo...
  • Stres i nerwy przy budowie domu i kredytach - jak... Liczba postów: 9 Grupa: Stawiamy śc... Budowa domu i kredyty to zwykle związane ze stresem i nerwami, ponieważ oba te procesy wymagają dużego zaangażowania finansowego, czasowego i emocjonalnego. Jed...
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4955 Grupa: Stawiamy śc... Ja polecam przede wszystkim kupowanie zestawów, dostępne są np. zestawy kluczy trzpieniowych, torx, płaskich, nasadkowych, szczękowych, otwornic oraz zestawy un...
  • Jakie pustaki? Liczba postów: 131 Grupa: Stawiamy śc... Dla planowanej w Olsztynie szukam niezawodnej firmy do wywozu gruzu, która mogłaby sprostać wymaganiom projektu komercyjnego. Czy firma Zamów-Kontener https://z...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 210

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >