czym obudować kominek?

« Powrót do grupy: Kominki od A do Z

20 maja 2009, 12:15

Zgadzam sie: good 0 bad

chciałem obudować kominek, tylko pytanie czym? marmur, granit, trawertyn a może coś innego? chyba za duży wybór i nie wiem na co się zdecydować :( który materiał jest najlepszy?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 lipca 2010, 15:46

Mi akurat pasowała zwykła cegła na której mam przyczepione imitacje kamieni. Nadało to jeszcze więcej "ciepła" wokół kominka. Wygląda bardzo estetycznie i idealnie komponuje mi się z wnętrzem. Polecam :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 lipca 2010, 19:25

musisz popatrzec w katalogi i poogladac gotowe kominki ... jedni lubia kamien, inni drewno, a jeszcze inni robia plyte G-k i maluja ... i nie ma tu lepszych lub gorszych materialow (bo i tak wszystko jest odizolowane od kominka firerock'iem .... zalezy jak bedzie wygladal w danym pomieszczeniu

Zgłoś | Cytuj | Link

26 listopada 2010, 15:51

Pytanie tak naprawdę nie z czego budować kominek tylko jak chcesz aby kominek wyglądał z zewnątrz. Tak zwane obudowy kominkowe to mnóstwo możliwości materiałów z jakich jest wykonana jest obudowa. Co jest pod obudową to inna kwestia.
Więc chciałbyś wiedzieć z czego najlepiej wykonać "wnętrze" kominka czy co dać na zewnątrz, żeby na przykład zminimalizować ryzyko, że dzieci poparzą się od obudowy kominkowej?
pozdro

Zgłoś | Cytuj | Link

16 grudnia 2010, 11:53

Ja obudowałam swój kominek kaflami ceramicznymi (zdobionymi). Efekt mi się bardzo podoba, ale to wszystko kwestia gustu i dopasowania do pomieszczenia.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 lutego 2011, 19:21

Możesz rozważyć kamień typu łupek lub Okładziny kamienne lub ścianki z otoczaków. A z samego kamienia masz tak wielki wybór, że możliwości jest bez liku.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 lutego 2011, 12:57

W zasadzie to wszystko jest kwestią gustu, okładzina kamienna wygląda pięknie ale ma też swoją cenę. Może sam kamień byłby lepszym rozwiązaniem/ Przesyłam podobny wątek

http://www.budnet.pl/forum/obudowanie_kominka,t=43344,1.htm l#post_28507

Zgłoś | Cytuj | Link

1 stycznia 2016, 16:10

Stawiałbym na marmur do obudowy kominka. On zawsze pięknie się prezentuje. Takie rozwiązanie widziałem tu http://www.kominki-lumar.com/marmurowe.html i naprawdę wygląda to świetnie. Przede wszystkim widać elegancje, a kominek wygląda zadbanie.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 stycznia 2016, 17:20

Nie wszystkie kominki trzeba obudowywać my ze względu na oszczędność miejsca nie mogliśmy sobie pozwolić na obudowywanie, dlatego poszliśmy w kierunku piecyków kominkowych jest to dość fajna alternatywa, dla wkładów tutaj macie przykład bardzo dobrej firmy Aduro - http://www.omikron-kominki.pl/piecyki-kominko we/piecyki-na-drewno/aduro.html - jest to o tyle wygodne, że nie trzeba właśnie kombinować z miejscem tylko wstawiamy to jak dodatkowy mebel, który przy okazji tworzy atmosferę i ogrzewa pomieszczenie.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy

Chcesz coś przesłać? Jedziesz w trasę?

Ostatnio na forum

• tanie ogrzewanie Liczba postów: 13 Grupa: Kominki od... Ja jestem zwolennikiem ekogroszku. Wiadomo, że ilu użytkowników tyle opinii. Mnie przede wszytkim zależy na wydajności ogrzewania i na tym, żeby za bardzo się n...
  • Kominek... Liczba postów: 47 Grupa: Kominki od... ja moge polecic te firme jezeli chodzi o obudowy kominkow z betonu architektonicznego www.btb-radzymin.pl
  • Jaki kominek będzie najlepszy? Liczba postów: 79 Grupa: Kominki od... jak klasycznie to polecam marmurowy kominek ja taki wlasnie mam od roku i jestem bardzo zadowolony, wyglada tradycyjnie, elegancko, pasuje nam do wnętrza. Na s...
  • FIRMY KTÓRE WARTO POLECIĆ Liczba postów: 95 Grupa: Kominki od... Dla osób mających własne firmy, zakłady , hale itp. Pomocna moze sie okazac firma www.tht.pl. Smiało ją polecam, bo wiem ,że są bardzo solidni.
  • wybor kominka Liczba postów: 29 Grupa: Kominki od... Ewentualnie poszukaj sobie informacji na temat kominków gazowych. Jest to jeszcze stosunkowo mało popularna opcja, aczkolwiek zyskująca na popularności. Chociaż...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 20921 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 227

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >