czym obudować kominek?

« Powrót do grupy: Kominki od A do Z

20 maja 2009, 12:15

Zgadzam sie: good 0 bad

chciałem obudować kominek, tylko pytanie czym? marmur, granit, trawertyn a może coś innego? chyba za duży wybór i nie wiem na co się zdecydować :( który materiał jest najlepszy?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 lipca 2010, 15:46

Mi akurat pasowała zwykła cegła na której mam przyczepione imitacje kamieni. Nadało to jeszcze więcej "ciepła" wokół kominka. Wygląda bardzo estetycznie i idealnie komponuje mi się z wnętrzem. Polecam :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 lipca 2010, 19:25

musisz popatrzec w katalogi i poogladac gotowe kominki ... jedni lubia kamien, inni drewno, a jeszcze inni robia plyte G-k i maluja ... i nie ma tu lepszych lub gorszych materialow (bo i tak wszystko jest odizolowane od kominka firerock'iem .... zalezy jak bedzie wygladal w danym pomieszczeniu

Zgłoś | Cytuj | Link

26 listopada 2010, 15:51

Pytanie tak naprawdę nie z czego budować kominek tylko jak chcesz aby kominek wyglądał z zewnątrz. Tak zwane obudowy kominkowe to mnóstwo możliwości materiałów z jakich jest wykonana jest obudowa. Co jest pod obudową to inna kwestia.
Więc chciałbyś wiedzieć z czego najlepiej wykonać "wnętrze" kominka czy co dać na zewnątrz, żeby na przykład zminimalizować ryzyko, że dzieci poparzą się od obudowy kominkowej?
pozdro

Zgłoś | Cytuj | Link

16 grudnia 2010, 11:53

Ja obudowałam swój kominek kaflami ceramicznymi (zdobionymi). Efekt mi się bardzo podoba, ale to wszystko kwestia gustu i dopasowania do pomieszczenia.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 lutego 2011, 19:21

Możesz rozważyć kamień typu łupek lub Okładziny kamienne lub ścianki z otoczaków. A z samego kamienia masz tak wielki wybór, że możliwości jest bez liku.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 lutego 2011, 12:57

W zasadzie to wszystko jest kwestią gustu, okładzina kamienna wygląda pięknie ale ma też swoją cenę. Może sam kamień byłby lepszym rozwiązaniem/ Przesyłam podobny wątek

http://www.budnet.pl/forum/obudowanie_kominka,t=43344,1.htm l#post_28507

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy

Ostatnio na forum

• Kominek czy piec kominkowy wolnostojcy? Liczba postów: 30 Grupa: Kominki od... Dla mnie najlepszym rozwiązaniem był kominek wolnostojący. Architekt znalazł dla mnie piec, który można postawić na środku salonu i do tego jeszcze obraca się o...
  • Wermikulit do kominka? Liczba postów: 2 Grupa: Kominki od... Witam, wermikulit w tej chwili jest coraz częściej stosowany zarówno w kominkach zabudowanych jak i wolnostojących. Jest bardzo dobrym izolatorem dzięki czemu p...
  • FIRMY KTÓRE WARTO POLECIĆ Liczba postów: 67 Grupa: Kominki od... Kominek w domu to naprawdę wspaniała sprawa. Nie tylko grzeje, ale też jest jakoś tak bardziej nastrojowo. Przy wykonywaniu kominka z pewnością przydadzą się wa...
  • Jaki kominek będzie najlepszy? Liczba postów: 59 Grupa: Kominki od... Kominek w domu to naprawdę wspaniała sprawa. Nie tylko grzeje, ale też jest jakoś tak bardziej nastrojowo. Przy wykonywaniu kominka z pewnością przydadzą się wa...
  • czym ozdobić kominek? Liczba postów: 16 Grupa: Kominki od... Kominek można ozdobić na wiele sposobów. Obudowę można dopasować do wnętrza albo delikatnie ją wyeksponować na zasadzie kontrastu. Do dekoracji kominka można uż...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19163 użytkowników

Użytkownicy online (6)

gości: 470

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >