kolektory vs fotowoltaika

« Powrót do grupy: Ekspert kolektorów słonecznych

Stron: 11 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

21 grudnia 2016, 16:25

Zgadzam sie: good 0 bad

fv to nie pies, żeby był fajny ;) to jest przede wszystkim praktyczne rozwiązanie, które pozwala w znaczy sposób obniżyć koszty prowadzenia domu (energia elektryczna i ogrzewanie)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 stycznia 2017, 09:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Sporo w temacie, szczególnie w odniesieniu do dużych inwestycji jest na http://www.inzynieria.com. Moim zdaniem warto inwestować w każde rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić ale z głową.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 stycznia 2017, 16:10

Zgadzam sie: good 0 bad

duże inwestycje rządzą się swoimi prawami. myślę, że tutaj bardziej aktualny jest temat mikroelektrowni i zmiana sposobu rozliczenia na opust

Zgłoś | Cytuj | Link

16 marca 2017, 22:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Jest dobra hurtownia na stronie swatt.pl. Sprzedają nie tylko instalacje pod odnawialne źródła, ale też dużo innych. Ja głównie bazuję na ich częściach do systemów solarnych. Porządne, wydajne kolektory o nowoczesnych parametrach do kupienia w dość niskich cenach. Obsługa jest kompetentna, widać, że osoby które sprzedają dobrze wiedzą czym handlują, to się wyczuwa po dwóch zdaniach rozmowy

Zgłoś | Cytuj | Link

30 marca 2017, 06:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Myślę, że najlepiej jest mieć i panele fotowoltaiczne i kolektory i trochę bez sensu jest je porównywać, bo przecież w domu chcesz mieć i prąd i ciepłą wodę. Jasne, że możesz grzać wodę energią pozyskaną z fotowoltaiki, tylko po co? Warto doczytać na ten temat np. na stronie http://eko-atelier.pl/oferta/, w przystępny sposób jest wszytko opisane, a jakby co to zawsze można do nich przedzwonić i się dopytać.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 kwietnia 2017, 17:06

Zgadzam sie: good 0 bad

ja stosuje kolektory słoneczne promag-gaz.pl/oferta-promag-gaz/kolektory-slo neczne/ i jak na moje potrzeby są one w zupełności wystarczające

Zgłoś | Cytuj | Link

23 kwietnia 2017, 19:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Fajne ceny za dobrej klasy kolektory ma hurtownia Swatt (strona z produktami -swatt.pl). Jestem po trzech zamówieniach u nich i niczego nie musiałem zwracać. Dobrze zapakowane, nowe, zabezpieczone z pełnym zestawem akcesoriów. To mi się podoba że dostawy robią skompletowane, nie było takiej sytuacji że brakowało jakiś łączeń, śrub, listw itp.

Zgłoś | Cytuj | Link

8 maja 2017, 09:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Znalazłem firmę http://gresan.pl która buduje domy z wykorzystaniem energooszczędnych technologii i to naprawdę krok naprzód. Mam nadzieję, że co raz więcej osób będzie mogło sobie pozwolić na takie rozwiązania.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 maja 2017, 08:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Panele fotowoltaiczne są o tyle dobre, że energia pozyskana za ich pomocą nie ginie. Niezużyte na bieżąco zasoby można zmagazynować i wykorzystać, kiedy słońca jest mniej. Czytałem o netmeteringu, czyli możliwości sprzedania nadmiaru energii do elektrowni: http://blog.dedietrich.pl/czym-jest-netmetrin g/

Zgłoś | Cytuj | Link

23 czerwca 2017, 10:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Panowie (Panie również :)), doradźcie, opłacalne są te kolektory? Jak to Wam się sprawdza? Zwracają się koszty takiego ustrojstwa? Jak szybko?

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 11 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jaki wykonawca Fotowoltaiki w Małopolsce Liczba postów: 12 Grupa: Ekspert kol... Jaki wykonawca Fotowoltaiki w Małopolsce potrafi przeprowadzić inwestora przez formalności związane z dofinansowaniem w programie Czyste Powietrze?
  • Fotowoltaika Myślenice Liczba postów: 6 Grupa: Ekspert kol... Są firmy które działają lokalnie na tym terenie, jak najbardziej pomogą w dotacjach, w pozyskaniu kredytów, doradzą też jaką moc instalacja powinna posiadać, do...
  • Fotowoltaika Myślenice Liczba postów: 3 Grupa: Ekspert kol... Jaki wykonawca Fotowoltaiki w Małopolsce potrafi przeprowadzić inwestora przez formalności związane z dofinansowaniem w programie Czyste Powietrze?
  • Jaki wykonawca Fotowoltaiki w Małopolsce Liczba postów: 4 Grupa: Ekspert kol... Jaki wykonawca Fotowoltaiki w Małopolsce potrafi przeprowadzić inwestora przez formalności związane z dofinansowaniem w programie Czyste Powietrze?
  • Urządzanie mieszkania Liczba postów: 3 Grupa: Ekspert kol... Urządzanie mieszkania zawsze wydawało mi się czymś banalnie prostym, jednak gdy sama miałam się tym zająć to okazało się, że to bardzo trudne. Widziałam, że tut...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19166 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 248

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >