prawo budowlane w spółdzielniach

« Powrót do grupy: Spółdzielnie mieszkaniowe

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

8 lipca 2010, 02:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Witajcie,
mam taki problem. Od XII 2009r jestem właścicielką mieszkania w spółdzielni w Warszawie.
Witajcie,
mam takie pytania:
1. Czy spotkaliście się Państwo z tym, że spółdzielnia odpisuje notarialnie mieszkanie, a piwnica i lodżia /balkon/ należy nadal do zasobów spółdzielni.
2. Teraz spółdzielnia zaczyna ocieplać ściany w bloku. Dotyczy to również balkonu. Ja nie chciałabym ocieplać balkonu. Po pierwsze zimą zakręcamy kaloryfery, jest tak gorąco. Po drugie zwęży mi to bardzo balkon, który i tak jest dość wąski /6m x1m/.
3. Czy mogę odmówić zrobienia ocieplenia na balkonie?
4. Jak wygląda nasza sytuacja prawna, właścicieli mieszkań notarialnych.
Za informacje z powołaniem się na paragrafy serdecznie dziękuję.
EJ

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 lipca 2010, 11:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam
Po pierwsze w większości przypadków zapisy notarialne wyglądają właśnie w taki sposób.
Po drugie co do balkonu to nie można raczej odmówić bynajmniej u mnie w mieście tak jest
Z mojej strony tylko tyle mogę poradzić

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 lipca 2010, 01:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Dziękuję za odpowiedź.
Wiem, że spółdzielnie zmuszone do przepisania mieszkań na lokatorów, znalazły sposób jak nadal panować nad nami. Otóż zwykle nie odpisywały piwnic i balkonów.
Mam tylko pytanie do prawników, czy to jest prawidłowe, czy nie można zaskarżyć takich decyzji notarialnych. Ludzie podpisywali, ja także, akty notarialne bojąc się, że w ogóle nic nie dostaną.
Proszę jeszcze raz, może jakiś prawnik spróbuje mi odpowiedzieć na to pytanie.
Dlaczego mając mieszkanie, nie mogę decydować również o balkonie,piwnicy, które zawsze, tak mi się dotąd wydawało były i są integralną częścią mojego mieszkania.
Pozdrawiam
EJ

Zgłoś | Cytuj | Link

12 sierpnia 2010, 10:40

Zgadzam sie: good 0 bad

1. Czy spotkaliście się Państwo z tym, że spółdzielnia odpisuje notarialnie mieszkanie, a piwnica i lodżia /balkon/ należy nadal do zasobów spółdzielni.
odp. to trochę dziwna sytuacja, jeśli chodzi o balkon to trochę nieprawdopodobne, piwnica - tak może się tak zdarzyć faktycznie.
2. Teraz spółdzielnia zaczyna ocieplać ściany w bloku. Dotyczy to również balkonu. Ja nie chciałabym ocieplać balkonu. Po pierwsze zimą zakręcamy kaloryfery, jest tak gorąco. Po drugie zwęży mi to bardzo balkon, który i tak jest dość wąski /6m x1m/.
Niestety, ale będzie musiała Pani to zaakceptować, będąc właścicielem mieszkania spółdzielczego.
3. Czy mogę odmówić zrobienia ocieplenia na balkonie?
Niestety nie, musi Pani zaakceptować wolę Spółdzielni.

Zgłoś | Cytuj | Link

13 maja 2017, 06:57

Zgadzam sie: good 0 bad

wh0cd56716 Buspar Prices proscar tabs indocin 50 mg

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 maja 2017, 19:54

Zgadzam sie: good 0 bad

wh0cd330766 buy zoloft phenergan

Zgłoś | Cytuj | Link

26 maja 2017, 22:22

Zgadzam sie: good 0 bad

wh0cd243561 Buy Effexor

Zgłoś | Cytuj | Link

4 czerwca 2017, 16:53

Zgadzam sie: good 0 bad

wh0cd448558 generic synthroid Provera

Zgłoś | Cytuj | Link

6 czerwca 2017, 11:56

Zgadzam sie: good 0 bad

wh0cd56718 baclofen found here trazodone

Zgłoś | Cytuj | Link

12 czerwca 2017, 21:18

Zgadzam sie: good 0 bad

wh0cd827962 online levaquin buy propecia

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Opłata notarialna Liczba postów: 75 Grupa: Spółdzielni... Odwołanie się od opłaty notarialnej może być procesem skomplikowanym i czasochłonnym, ale w niektórych przypadkach jest to możliwe, jeśli spełnione są określone...
  • Własność bez notariusza? Liczba postów: 162 Grupa: Spółdzielni... Oferta usług notarialnych https://kancelariaposyniak.pl/ jest nieodłącznym elementem prawa i życia codziennego. Notariusze odgrywają kluczową rolę w potwierdzan...
  • Piwnica - część wspólna czy pomieszczenie przynale... Liczba postów: 2 Grupa: Spółdzielni... Piwnica - część wspólna nieruchomości czy pomieszczenie przynależne. W wyroku z 8.6.2006 r. Sąd Najwyższy rozstrzygnął, że członek spółdzielni mieszkaniowej....
  • zabudowa balkonu Liczba postów: 9 Grupa: Spółdzielni... Mi podoba się nowoczesna zabudowa balkonu Warszawa, bo mieszkanie zyskuje dodatkowy pokój do odpoczynku, a przy okazji można z przestrzeni korzystać przez cały....
  • Audyty Energetyczne Liczba postów: 61 Grupa: Spółdzielni... Dzięki za wszystkie pomocne linki. Ja w ubiegłym roku korzystałem z usług firmy https://it-energy.pl/oferta/audyty-efekt ywnosci-energetycznej. Zajmują się m.in....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19158 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 321

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >