Zapisz się do newslettera | Zarejestruj się | Zaloguj się

prawo budowlane w spółdzielniach

« Powrót do grupy: Spółdzielnie mieszkaniowe

8 lipca 2010, 02:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Witajcie,
mam taki problem. Od XII 2009r jestem właścicielką mieszkania w spółdzielni w Warszawie.
Witajcie,
mam takie pytania:
1. Czy spotkaliście się Państwo z tym, że spółdzielnia odpisuje notarialnie mieszkanie, a piwnica i lodżia /balkon/ należy nadal do zasobów spółdzielni.
2. Teraz spółdzielnia zaczyna ocieplać ściany w bloku. Dotyczy to również balkonu. Ja nie chciałabym ocieplać balkonu. Po pierwsze zimą zakręcamy kaloryfery, jest tak gorąco. Po drugie zwęży mi to bardzo balkon, który i tak jest dość wąski /6m x1m/.
3. Czy mogę odmówić zrobienia ocieplenia na balkonie?
4. Jak wygląda nasza sytuacja prawna, właścicieli mieszkań notarialnych.
Za informacje z powołaniem się na paragrafy serdecznie dziękuję.
EJ

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 lipca 2010, 11:15

Witam
Po pierwsze w większości przypadków zapisy notarialne wyglądają właśnie w taki sposób.
Po drugie co do balkonu to nie można raczej odmówić bynajmniej u mnie w mieście tak jest
Z mojej strony tylko tyle mogę poradzić

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 lipca 2010, 01:58

Dziękuję za odpowiedź.
Wiem, że spółdzielnie zmuszone do przepisania mieszkań na lokatorów, znalazły sposób jak nadal panować nad nami. Otóż zwykle nie odpisywały piwnic i balkonów.
Mam tylko pytanie do prawników, czy to jest prawidłowe, czy nie można zaskarżyć takich decyzji notarialnych. Ludzie podpisywali, ja także, akty notarialne bojąc się, że w ogóle nic nie dostaną.
Proszę jeszcze raz, może jakiś prawnik spróbuje mi odpowiedzieć na to pytanie.
Dlaczego mając mieszkanie, nie mogę decydować również o balkonie,piwnicy, które zawsze, tak mi się dotąd wydawało były i są integralną częścią mojego mieszkania.
Pozdrawiam
EJ

Zgłoś | Cytuj | Link

12 sierpnia 2010, 10:40

1. Czy spotkaliście się Państwo z tym, że spółdzielnia odpisuje notarialnie mieszkanie, a piwnica i lodżia /balkon/ należy nadal do zasobów spółdzielni.
odp. to trochę dziwna sytuacja, jeśli chodzi o balkon to trochę nieprawdopodobne, piwnica - tak może się tak zdarzyć faktycznie.
2. Teraz spółdzielnia zaczyna ocieplać ściany w bloku. Dotyczy to również balkonu. Ja nie chciałabym ocieplać balkonu. Po pierwsze zimą zakręcamy kaloryfery, jest tak gorąco. Po drugie zwęży mi to bardzo balkon, który i tak jest dość wąski /6m x1m/.
Niestety, ale będzie musiała Pani to zaakceptować, będąc właścicielem mieszkania spółdzielczego.
3. Czy mogę odmówić zrobienia ocieplenia na balkonie?
Niestety nie, musi Pani zaakceptować wolę Spółdzielni.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy

Ostatnio na forum

• Własność bez notariusza? Liczba postów: 4 Grupa: Spółdzielni... uważam, że nie obejdzie się bez notariusza. zresztą lepiej to załatwić i mieć zatwierdzony papierek niż potem mieć problemy i latać po sądach
  • Zgoda na malowanie? Liczba postów: 5 Grupa: Spółdzielni... popieram. różne są spółdzielnie. nie daj boże każą rozebrać i przywrócić do stanu pierwotnego.
  • Audyty Energetyczne Liczba postów: 2 Grupa: Spółdzielni... Baza audytorów i ich referencje dostepne sa też na stronie www.termomodernizacja.pl - portal skierowany jest głównie do inwestorów, który planuja przeprowadzeni...
  • ile płacimy za czynsz w mieszkaniu spółdzielczym? Liczba postów: 7 Grupa: Spółdzielni... No ja mam 62 m2 i płace ok. 550-600 zł Nie wiem czy to jest dużo czy mało w sumie, no ale tak klatki nikt nam nie sprząta. Pomijając fakt, że jest niezadbana...
  • Główny lokator Liczba postów: 1 Grupa: Spółdzielni... ostatnio się zaniepokoiłam, ponieważ usłyszałam, że spółdzielnie będą wyrzucać lokatorów po śmierci głównego najemcy, czy to prawda? Czy oni mogą wyrzucić ludzi...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 10779 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 174

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >