Jakie panują tam zwyczaje? Podziel się swoją opinią.
Stron: 2 ▾ Skocz do strony idź 1 2 ▸
Dodaj zdjęcie
Dodaj film
KSeF rusza 1 lutego 2026. Rewolucja w fakturowaniu – chaos i nadzieje firm
Obowiązkowy Krajowy System e-Faktur rusza 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów opublikowało szczegółową dokumentację techniczną, jednak przepisy określające funkcjonowanie systemu KSeF są na razie na etapie prac w Sejmie. Wprowadzenie nowego systemu oznacza rewolucję w obiegu dokumentów, a dla firm – spore wyzwanie w przygotowaniu do zmian. „Barometr nastrojów polskich księgowych 2025” wskazuje, że KSeF budzi wśród nich najwięcej obaw, przede wszystkim ze względu na chaos organizacyjny i brak jasnych przepisów.
KRL-W stanowczo: Zdalne konsultacje weterynaryjne są nielegalne i nieetyczne
Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna stanowczo sprzeciwia się praktykom polegającym na świadczeniu usług weterynaryjnych za pośrednictwem aplikacji lub platform internetowych, które oferują zdalne konsultacje, w tym wideokonsultacje, z lekarzami weterynarii. Rada podkreśla, że działania tego typu stanowią naruszenie obowiązujących przepisów prawa oraz zasad etyki zawodowej.
Fiskus pod lupą: jak KAS kontroluje przedsiębiorców w Polsce
Z raportu „Przedsiębiorcy pod lupą fiskusa 2025”, przygotowanego przez firmę doradczą MDDP we współpracy z Konfederacją Lewiatan, wynika, że polscy przedsiębiorcy znajdują się pod stałą presją ze strony administracji skarbowej. Działania kontrolne organów podatkowych są powszechną praktyką, a ich skala nie maleje. Mimo to raport wskazuje również na zmiany, które mogą zapowiadać bardziej zrównoważone podejście do weryfikacji rozliczeń podatkowych firm w przyszłości.
Nowy podatek, nowe wyzwania: ETS2 a polski sektor MŚP
System ETS2, który zacznie obowiązywać od 2027 roku, nałoży podatek na paliwa kopalne wykorzystywane do ogrzewania budynków czy w transporcie. Koszty w dużej mierze poniosą dostawcy, w tym małe i średnie firmy. – Potencjalny wpływ systemu ETS2 na sektor MŚP w Polsce będzie znacznie mniej drastyczny, niż mogłoby się wydawać. Konieczne jest jednak przygotowanie odpowiednich instrumentów, które wesprą przedsiębiorców w przemianie w kierunku niskoemisyjnym, ale jednocześnie będą unikały podwójnej kompensacji – wskazuje raport WiseEuropa pt. „Wędka czy ryba? Wsparcie dla polskich MŚP w związku z wprowadzeniem ETS2”.
Aby przeglądać tę stronę, musisz się zalogować.
Społeczność budnet.pl ma już 19895 użytkowników
gości: 463