Czy to możliwe?

« Powrót do grupy: Spółdzielnie mieszkaniowe

12 sierpnia 2009, 02:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Prosiłabym o radę. Nie tak dawno dowiedziałam się od sąsiadów,iż jedna pani z naszego bloku nie płaci rachunków za mieszkanie i w związku z tym mają ją przenieść i czwórkę dzieci gdzie indziej.Mieszkanie nie jest własnościowe lecz należy do spółdzielni i raczej głównym właścicielem jest były mąż tej pani. Więc mam pytanko czy istnieje możliwość wykupienia tego mieszkania nawet wtedy gdy ta pani tam mieszka? Czy też trzeba złożyć pismo i czekać?(z tego co wiem jest jeszcze jedna chętna na to mieszkanie)Czy muszę spełniać jakieś warunki?(aktualnie mieszkamy u rodziców ja,mąż i syn na 65m2 jest nas siedmioro). Czy ktoś z spółdzielni może mi udzielić informacji na temat tego mieszkania?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 czerwca 2010, 12:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli miszkanie jest zadłużone, administracja wyznacza termin i licytuje mieszkanie oczywiście jeśli ono jest własnościowe. Więc nawet jeśli jest jeszcze kilka chętnych osób na nie trzeba iść do administracji i złożyć wniosek o to że chce się wziąć czynny udział w licytacji.
Wiem, że wiadomość została napisana dłuższy czas temu ale może komuś innemu ta informacja się przyda.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Opłata notarialna Liczba postów: 75 Grupa: Spółdzielni... Odwołanie się od opłaty notarialnej może być procesem skomplikowanym i czasochłonnym, ale w niektórych przypadkach jest to możliwe, jeśli spełnione są określone...
  • Własność bez notariusza? Liczba postów: 162 Grupa: Spółdzielni... Oferta usług notarialnych https://kancelariaposyniak.pl/ jest nieodłącznym elementem prawa i życia codziennego. Notariusze odgrywają kluczową rolę w potwierdzan...
  • Piwnica - część wspólna czy pomieszczenie przynale... Liczba postów: 2 Grupa: Spółdzielni... Piwnica - część wspólna nieruchomości czy pomieszczenie przynależne. W wyroku z 8.6.2006 r. Sąd Najwyższy rozstrzygnął, że członek spółdzielni mieszkaniowej....
  • zabudowa balkonu Liczba postów: 9 Grupa: Spółdzielni... Mi podoba się nowoczesna zabudowa balkonu Warszawa, bo mieszkanie zyskuje dodatkowy pokój do odpoczynku, a przy okazji można z przestrzeni korzystać przez cały....
  • Audyty Energetyczne Liczba postów: 61 Grupa: Spółdzielni... Dzięki za wszystkie pomocne linki. Ja w ubiegłym roku korzystałem z usług firmy https://it-energy.pl/oferta/audyty-efekt ywnosci-energetycznej. Zajmują się m.in....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19123 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 173

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >