zabudowa balkonu

« Powrót do grupy: Spółdzielnie mieszkaniowe

12 sierpnia 2010, 13:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,

mam pytanie, Spółdzielnia Mieszkaniowa chce mi zabudować balkon (oszklić). Mieszkam na parterze i nie wyrażam na to zgody. Złożyłam do Nich 2 oficjalne pisma i mimo braku mojej zgody oni upierają się że muszą to zrobić. Tłumaczą się zatwierdzonym projektem. W Urzędzie Miasta w Wydziale Architektury powiedzieli mi, że wcale nie muszą tego robić. Byłam też w tej sprawie u radcy prawnego, który pomógł mi napisać trzecie pismo i powiedział mi, że to co oni robią jest niezgodne z prawem budowlanym tzn. że powinni przed zatwierdzeniem projektu zapytać właścicieli mieszkań własnościowych o zgodę na zabudowanie balkonu.
Proszę o pomoc w tej sprawie.
Bardzo Dziękuję!!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 sierpnia 2010, 12:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Współczuję Pani takiej sytuacji i popsutych nerwów. Cóż robi Pani chyba wszystko co można. Ja w ostateczności wystąpiłabym na drogę sądową. Może dopiero wtedy udałoby się coś zdziałać. A jeśli nie jest Pani sama z tym problemem to proszę zjednoczyć pozostałych sąsiadów i zgłosić problem u rzędzie miasta lub gminy.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 sierpnia 2010, 15:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Byłam w Urzędzie Miasta i Pan mi powiedział, że nie widzi problemu, żeby mój balkon pozostał niezabudowany. Nikt nie potrafi mi w prosty sposób wytłumaczyć dlaczego spółdzielnia upiora się przy swojej decyzji. Na niektóre loggie, żeby zostały niezabudowywane wyrażali zgodę a na mój balkon nie chcą. Po prostu nie rozumiem ich toku myślenia...
Sytuacja jest dość stresująca. Czy ktoś mógłby się jeszcze wypowiedzieć co zrobić w takiej sytuacji?!
Bardzo dziękuję!

Zgłoś | Cytuj | Link

17 sierpnia 2010, 11:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Wydaje mi się że znaczenie może mieć fakt czy mieszkanie jest własnościowe czy nie. Jeśli nie to obawiam się, że nie ma Pani zbyt wielkiego wyjścia i będzie musiała się Pani przychylić ku postanowieniu spółdzielni.

Zgłoś | Cytuj | Link

17 sierpnia 2010, 21:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Mieszkanie jest własnościowe...

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 sierpnia 2010, 11:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Szczerze mówiąc nie rozumiem zachowania spółdzielni. Ale jeżeli jest taki problem to poprosiłabym dyrektora spółdzielni oraz prezydenta miasta o wspólne spotkanie i rozmowę na ten temat.

Zgłoś | Cytuj | Link

5 września 2010, 12:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Tym razem chcą, żebym im podpisała oświadczenie, w którym napisali, że poniosę wszelkie konsekwencje jeśli Urząd Miasta wytknie im, że zrobili elewację nie zgodnie z projektem. Nie zrobię tego. Radca prawny powiedział, żebym już sobie dała z nimi spokój i nic nie pisała ani nie podpisywała. Mam ich porostu nie wpuścić na balkon i tyle. Stwierdził, że próbują wymóc na mnie coś co jest nie zgodne z prawem. Jak chcą to mogą mnie pozwać do sądu ale tego nie zrobią bo nie mają podstaw.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 marca 2023, 18:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Mi podoba się nowoczesna zabudowa balkonu Warszawa, bo mieszkanie zyskuje dodatkowy pokój do odpoczynku, a przy okazji można z przestrzeni korzystać przez cały rok. W ten sposób realnie powiększy się mieszkanie. Widex Aluminium wykonuje m.in. zabudowy ramowe czy bezramowe. Pierwsze konsultacje są darmowe i mogą podczas pierwszej wizyty wykonać kosztorys.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Opłata notarialna Liczba postów: 75 Grupa: Spółdzielni... Odwołanie się od opłaty notarialnej może być procesem skomplikowanym i czasochłonnym, ale w niektórych przypadkach jest to możliwe, jeśli spełnione są określone...
  • Własność bez notariusza? Liczba postów: 162 Grupa: Spółdzielni... Oferta usług notarialnych https://kancelariaposyniak.pl/ jest nieodłącznym elementem prawa i życia codziennego. Notariusze odgrywają kluczową rolę w potwierdzan...
  • Piwnica - część wspólna czy pomieszczenie przynale... Liczba postów: 2 Grupa: Spółdzielni... Piwnica - część wspólna nieruchomości czy pomieszczenie przynależne. W wyroku z 8.6.2006 r. Sąd Najwyższy rozstrzygnął, że członek spółdzielni mieszkaniowej....
  • Audyty Energetyczne Liczba postów: 61 Grupa: Spółdzielni... Dzięki za wszystkie pomocne linki. Ja w ubiegłym roku korzystałem z usług firmy https://it-energy.pl/oferta/audyty-efekt ywnosci-energetycznej. Zajmują się m.in....
  • KOMPLEKSOWA OBSŁUGA NIERUCHOMOŚCI Liczba postów: 18 Grupa: Spółdzielni... Zarządzanie nieruchomościami warto zlecić firmie http://www.pmgpartner.pl/zarzadzanie-ni eruchomosciami-warszawa-wola.php Mają dobre opinie na rynku i rzetelni...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 252

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >