wietrzenie mieszkania

« Powrót do grupy: Montujemy okna i drzwi

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

7 listopada 2011, 13:08

Zgadzam sie: good 0 bad

witam
mam pytanie ponieważ zbliża sie zima i okna będą mniej otwierane chciałam się dowiedzieć jak często powinno się wietrzyć pomieszczenia z nowoczesnymi oknami PVC ?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 grudnia 2011, 15:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Myślę, że bez względu na rodzaj okien powinno się wietrzyć mieszkanie codziennie, niezależnie od pogody od 1-2 razy dziennie, po 15-20 min ewentualnie możesz rozszczelnić okno taka mikro wentylacja, i cały dzień niech sobie będzie na takim "poziomie" chociaż to nie zastąpi prawidłowego wentylowania

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 grudnia 2011, 15:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Najlepiej codziennie i nie ma znaczenia jakie ma się okna.

Najpierw przewietrzyć a potem dopiero włączać kaloryfer inaczej tak nabije rachunek, że szok.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 grudnia 2011, 15:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim zdaniem powinno się wietrzyć tak ze dwa razy dziennie.I faktycznie lepiej wyłączyć na ten czas kaloryfer .Można tez kupić nawilżacz powietrza. Bardzo się przydaje w zimę .

Zgłoś | Cytuj | Link

30 kwietnia 2012, 08:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Produkowane obecnie okna, zarówno plastikowe, jak i drewniane charakteryzują się dużą szczelnością. Stają się barierą dla powietrza zewnętrznego, które jest niezbędne do sprawnego działania wentylacji pomieszczeń. Brak doprowadzenia powietrza wpływa na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniach oraz może doprowadzić do zwiększenia wilgoci w pomieszczeniu oraz powstania pleśni (ciemny nalot).
Skutecznym sposobem usprawnienia wentylacji jest zamontowanie nawiewników w istniejących oknach, które doprowadzają odpowiednią ilość powietrza.Miałem problem ale po zamontowaniu nawiewników takich jak
http://www.nawiew.eu/ klimat w mieszkaniu zdecydowanie się poprawił.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 kwietnia 2012, 11:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja wietrzę dwa razy dziennie.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 lipca 2012, 15:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Można wietrzyć ile razy się chce,wszędzie jednak trzeba znać granicę:) Dobrym pomysłem jest także montaż specjalnych nawiewników w oknach.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 lipca 2015, 21:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Odświeżam temat, czytałem, że współcześnie montuje się okna ze specjalnymi wywietrznikami, które same dbają o odpowiednią wentylację w danym pomieszczeniu, odsyłam do źródła - http://www.okna-pasywne.pl/poradnik/jak-wietr zyc-mieszkanie-zima , czy w takim razie wietrzenie nie jest już potrzebne? Czy zawsze będzie niezależnie od tego co wymyślimy?

Zgłoś | Cytuj | Link

30 lipca 2015, 17:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Taaaak, ale jest jedno "ALE".
Nawiewniki muszą być, ale przydałoby się aby wentylacja w całym domu była poprawnie zrobiona, działająca i drożna. Co do drzwi polecam aby były szczelnie spasowane, bo widziałem przypadek gdzie powietrze cofało się pod drzwi zewnętrzne a nie z okien do kratek wentylacyjnych.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 grudnia 2015, 09:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Ostatnio na forum był nawet artykuł dotyczący tego,jak ważne jest wietrzenie mieszkania w okresie jesienno zimowym,warto praktykować to codziennie po 15 minut,plus oczywiście zadbać o dobre nawiewniki okienne oraz sprawną wentylację.


www.KupujDrzwi.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Wymieniać drzwi czy nie? Liczba postów: 138 Grupa: Montujemy o... Do takich drzwi dobrałbym też odpowiednią klamkę... Taką z mosiądzu do drzwi zewnętrznych! W tym sklepie https://www.klamkidodrzwi.sklep.pl/nowos ci,mosiezne_kla...
  • zabezpieczenie domu Liczba postów: 22 Grupa: Montujemy o... Widzę, że pojawił się temat włazów, więc dodam co nieco od siebie. Pamiętajcie, żeby dobrze wybrać ten element. Najlepiej będzie to zrobić z pomocą fachowców. A...
  • Okna Szczecin-która firma najlepsza? Liczba postów: 306 Grupa: Montujemy o... Jeśli szukasz wysokiej jakości stolarki okiennej i drzwiowej, sprawdź ofertę GEALAN. Na ich stronie znajdziesz szeroką gamę produktów dostosowanych do różnych p...
  • jakie drzwi? Liczba postów: 615 Grupa: Montujemy o... Jeszcze jak obsługa posprzedażowa, gwarancyjna i pogwarancyjna będzie na poziomie 5+ to będzie już idealnie :).
  • drzwi stalowe czy drewniane Liczba postów: 489 Grupa: Montujemy o... Budujesz dom i głowisz się nad wyborem drzwi czy okien? Domega to może być strzał w dziesiątkę. Mają dużo opcji, sprawdź na https://domega.pl/. Może odnajdziesz...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 259

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >