Pasywny Cedrowy dom z oryginalnym designem

Pasywny Cedrowy dom z oryginalnym designem

„Cedrowy dom”. Wyjątkowy budynek zaprojektowany przez Pracownię Projektową Mariusza Wrzeszcza przykuwa uwagę dużymi przeszkleniami i elewacją w całości wykonaną z cedrowego drewna. Czytaj dalej

 

Cedrowy dom

 

Nie tylko elewacja bryły zrealizowana jest z drewna cedru. Tego gatunku drzewa użyto także do aranżacji wnętrza domu, za którego projekt odpowiadają architekci ze studia BARchitecture. Dom został zaprojektowany jako obiekt jednokondygnacyjny. Aby przemieszczanie się po nim było jeszcze łatwiejsze, usunięto wszystkie bariery architektoniczne. 


Cedrowy dom

 

Czytaj również: Twój wymarzony drewniany dom

 

W projekcie wykorzystano okna i drzwi firmy IFTM Internorm. Dzięki dużej ilości przeszkleń, wnętrze jest pełne światła. Uzyskanie takie efektu było możliwe za sprawą drzwi podnoszono-przesuwnych HS 330, austriackiego producenta stolarki otworowej firmy Internorm. Drzwi dodały bryle lekkości i elegancji, jednocześnie doskonale doświetlając wnętrze i optycznie je powiększając. 

 

Cedrowy dom

 

Czytaj również: Modernistyczny Dom Pawilon

 

Drzwi HS 330 charakteryzują się oryginalnym designem, aluminiowy mechanizm drzwi ukryty jest całkowicie we wnętrzu framugi. To, jak dotąd niespotykane, rozwiązanie znacznie podnosi walory estetyczne wnętrza. – W projekcie zastosowano także aluminiowo-drewniane drzwi zewnętrzne HT 410 – przez wielu nazywane mariażem nowoczesności i klasyki. Użyta do ich konstrukcji kombinacja drewna, aluminium i pianki izolacyjnej spełnia wszystkie wymogi budownictwa energooszczędnego – komentuje Dariusz Olszewski, Ekspert i Dyrektor Sprzedaży w IFTM Internorm. Do realizacji cedrowego domu wykorzystano również drewniano-aluminiowe okna austriackiego producenta HF 310. 


Pasywny Cedrowy dom z oryginalnym designem

 

Za projekt bryły budynku odpowiada Mariusz Wrzeszcz Pracownia Projektowa, zespół: Mariusz Wrzeszcz i Jan Celichowski.

 

Pasywny Cedrowy dom z oryginalnym designempast


Źródło: AVEEX / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 18062 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 930

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >