Warsaw UNIT najlepszym budynkiem biurowym według European Property Awards

Warsaw UNIT najlepszym budynkiem biurowym według European Property Awards

Warsaw UNIT, liczący ponad 200 m wieżowiec zrealizowany przez Ghelamco Poland i zaprojektowany przez Polsko Belgijską Pracownię Architektury PROJEKT, został nagrodzony w prestiżowym konkursie European Property Awards 2022-2023 aż dwoma statuetkami: jako najlepszy biurowiec w Polsce, a także za najlepszą architekturę wśród budynków wysokościowych. Czytaj dalej

 


Warsaw UNIT zwyciężył w kategoriach: Office Development oraz Commercial High Rise Architecture. Nagrody European Property Awards są wyrazem uznania dla najwyższych osiągnięć firm działających we wszystkich sektorach branży nieruchomości. Od ponad 20 lat eksperci związani z rynkiem przyznają prestiżowe wyróżnienia najbardziej nowatorskim i oryginalnym budynkom komercyjnym oraz mieszkalnym w Europie. 

 

Warsaw UNIT najlepszym budynkiem biurowym według European Property Awards


Warsaw UNIT został doceniony za najwyższej klasy rozwiązania technologiczne i ekologiczne, które znacząco zwiększają komfort i bezpieczeństwo użytkowników budynku. Jury nagrodziło również projekt architektoniczny wieżowca. Jego sylwetka z charakterystycznym narożnikiem tworzy wielkomiejską dominantę i doskonale oddaje charakter dynamicznie rozwijającej się, biznesowej części Warszawy.

 

Warsaw UNIT najlepszym budynkiem biurowym według European Property Awards

 

Czytaj również: Eleganckie fotele welurowe do pokoju dziecka


- To kolejne tak znaczące wyróżnienia dla Warsaw UNIT, z których jesteśmy bardzo dumni. Nasz wieżowiec został zaprojektowany w taki sposób, aby stworzyć najlepsze środowisko pracy. W swoich projektach stawiamy nie tylko na nowoczesną architekturę. Wszystkie udogodnienia tworzone są z myślą o spełnieniu najwyższych standardów technologicznych, ekologicznych i zadowoleniu najbardziej wymagających najemców. Warsaw UNIT z pewnością należy do najlepszych biurowców w Europie, co potwierdzają liczne prestiżowe nagrody, w tym European Property Awards – mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

 

Warsaw UNIT najlepszym budynkiem biurowym według European Property Awards


- Ogromną motywacją w pracy architekta jest to, kiedy wiele lat tworzenia koncepcji, rozwiązywania zagadek projektowych i pracy sztabu ludzi zostaje nagrodzone tak prestiżową nagrodą jak European Property Awards. Wiemy wtedy, że to co tworzymy – czyli to co jest integralną częścią miasta – jest docenione i spotyka się z tak pozytywnym odbiorem. Jest to przecież otoczenie setek tysięcy ludzi, którzy pracują w budynkach biurowych, przejeżdżają przy nich czy przechodzą spacerując obok i zarówno są jego bezpośrednimi użytkownikami, jak i po prostu obserwatorami rozwijającej się kompozycji urbanistycznej Warszawy - a my architekturę tworzymy dla każdego z tych odbiorców. Każde słowo uznania utwierdza nas, jak warto było pochylić się nad każdym architektonicznym detalem i przemyśleć każde rozwiązanie, bo dopiero zbiór tych najmniejszych składowych dał efekt, który doceniają najwybitniejsi jurorzy. Jesteśmy bardzo wdzięczni i czujemy się zaszczyceni, że projekt Warsaw UNIT został tak wysoce doceniony – mówi architekt Adam Wagner, prezes Polsko Belgijskiej Pracowni Architektury PROJEKT.

 

Warsaw UNIT najlepszym budynkiem biurowym według European Property Awards


Międzynarodowy finał konkursu odbędzie się w lutym 2023 roku. Na gali w Londynie dowiemy się, które projekty otrzymają tytuł najlepszych w Europie.O Warsaw UNIT 


202-metrowy Warsaw UNIT jest najbardziej zaawansowanym technologicznie i ekologicznym budynkiem biurowym w Polsce, doskonale wpisującym się w strategię ESG firmy Ghelamco. Potwierdzeniem tego są liczne certyfikaty, m.in. w systemie BREEAM, w którym jako pierwszy wysokościowiec w Polsce otrzymał najwyższą możliwą ocenę Outstanding, a także WELL Health-Safety Rating, WELL v2 (precertyfikacja), Green Standard Building oraz „Obiekt bez barier”, co oznacza pełne przystosowanie budynku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Warsaw UNIT posiada opracowany przez Ghelamco system operacyjny Signal OS z własną aplikacją, rozwiązania antypandemiczne, stacje do ładowania pojazdów elektrycznych, rozbudowaną infrastrukturę rowerową czy systemy oszczędzania energii i jej odzyskiwania. Będzie też pierwszym wieżowcem zasilanym w 100% czystą energią, dzięki czemu emisja CO2 w całym cyklu życia budynku zostanie obniżona o ponad połowę. To efekt ogłoszonego przez Ghelamco w maju tego roku programu budowy farm fotowoltaicznych. 

 

Warsaw UNIT najlepszym budynkiem biurowym według European Property Awards

 

Czytaj również: Jak się uzyskuje renomowane certyfikaty w architekturze?


Wieżowiec Ghelamco jest jednocześnie niezwykle imponujący dla oczu podziwiających go warszawiaków oraz turystów. Charakteru budynkowi dodaje tzw. smocza łuska – falująca na wietrze, efektowna instalacja będąca częścią fasady, która reaguje na każdy podmuch wiatru. Największą atrakcją Warsaw UNIT jest Skyfall Warsaw – podniebny, w pełni przeszklony taras widokowy z opadającą podłogą, gwarantujący gościom niezapomniane przeżycia.


Za projekt architektoniczny wieżowca odpowiada Polsko Belgijska Pracownia Architektury Projekt. 

Źródło: Partner of Promotion / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 18067 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 888

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >