Budownictwo a Architektura Proszę o Pomoc.

« Powrót do grupy: Porady i opinie

2 października 2007, 12:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam. nie wiem czy napisałem ten temat w dobrym dziale ale mam nadzieje ze mi ktoś odpowie na moje pytanie. Otóż niedługo stane przed wyborem uczelni i nie wiem czym różni się Architektura i Urbanistyka od np. Budownictwa (spec. Konstrukcje budowlane i inżynierskie lub Budownictwo i konstrukcje inżynierskie) ? mogłby mi ktoś powiedziec jaka jest różnica między architektem a kimś kto ukończy Budownictwo? z góry dziękuje:) pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 października 2007, 13:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Znalalzlam troche teorii o zawodzie architekta. jak dla mnie, to niewiele rózni oba podane przez Ciebie- sam zerknij.
Jest to zawód interdyscyplinarny (łączący wiele dziedzin nauki i techniki). Jako architektów określa się:

artystów, zajmujących się teorią kształtowania przestrzeni i jej związkami ze sztukami pięknymi, a także projektowaniem form
inżynierów, zajmujących się technicznym planowaniem budynków
kierowników budowy, mistrzów budowlanych zajmujących się nadzorem realizacji, zarządzaniem budową i planowaniem terminów i kosztów
Najczęściej architekci łączą wymienione dziedziny działalności, kładąc jednak różny nacisk na poszczególne funkcje. Ponadto jako architektów określa się następujące zawody:

urbanista (architekt miast)
ruralista (architekt terenów wiejskich)
architekt krajobrazu
architekt wnętrz (budynków i pomieszczeń)
W większości krajów zawód inżyniera budownictwa (statyka) jest oddzielony z zawodu architekta i odrębnie nauczany. Architektury naucza się w zależności od kraju na politechnikach (uniwersytetach technicznych), uniwersytetach, wyższych szkołach zawodowych i akademiach sztuk pięknych. Tytuł zawodowy architekta jest tytułem chronionym, tj. można go przyjąć w zależności od lokalnych uregulowań po zdobyciu odpowiedniego wykształcenia lub po ukończeniu praktyki zawodowej.

W Polsce architektów zrzesza jako organizacja zawodowa Stowarzyszenie Architektów Polskich, wykonywanie zawodu wymaga zarejestrowania się w izbie architektó

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 października 2007, 13:36

Zgadzam sie: good 0 bad

zgadza sie. teoretycznie różnią się niewiele. ale ciekawy jestem jak jest w praktyce. czy architkci mają większe uprawnienia czy bo Budownictwie można również projektować budynki itd.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 października 2007, 14:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam
sytuacja wygląda tak, że po Budownictwie jest lepiej. A to dlatego, ze masz większe "pole manewru". Możesz projektować budynki, jak najbardziej- wówczas konieczne jest zrzeszenie w Stowarzyszeniu. I zawsze mozna sie dokształacac juz po studiach. A zawod zwiazany z budownictwem jest ostatnio bardzo na czasie- i specjalisci potrzebni beda zawsze. Zycze powodzenia
Piotr

Zgłoś | Cytuj | Link

2 października 2007, 14:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Dziekuje bardzo za odpowiedz. o cos takiego mi chodziło :) czyli bo Budownictwie również można zarobic projekt domku czy czegokolwiek innego tak ? architekt nie ma zadnych dodatkowych uprawnień których po Budownictwie nie można uzyskać ?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 października 2007, 15:32

Zgadzam sie: good 0 bad

i jeszcze pytanie czy ktoś kto skończy Budownictwo zeby zaprojektowac budynek będzie w jakis sposób podlegał architektowi ? czy ma wolną rękę w tworzeniu projektów czy jak z tym jest ?

Zgłoś | Cytuj | Link

17 listopada 2020, 23:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Projektowanie konstrukcji budowlanych zdecydowanie najlepiej powierzyć specjalistom, takim jak http://konstrukcjeadamczyk.pl/oferta/ . Ta firma ze Szczecina zrealizowała dla nas masę pomysłów na najwyższym poziomie.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 września 2021, 10:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Chciałabym również zapytać o kładki dla pieszych, które znalazłam na https://www.jansonbridging.pl/pl/rozwiazania/ kladki-pieszo-rowerowe. Jestem urbanistką i muszę znaleźć idealne rozwiązanie dla nowoczesnego osiedla, którego jestem w trakcie projektowania. Może ktoś z Was zna się na tym temacie? Modułowe kładki dla pieszych to rozwiązanie często stosowane dla zapewnienia bezpiecznej tymczasowej organizacji ruchu pieszych lub w ramach nowoprojektowanych inwestycji deweloperskich, urbanistycznych oraz komunikacyjnych.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 kwietnia 2024, 12:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Thanks repayment for your work. You raised a pertinent text in your article. I command be waiting in regard to up to date posts on this topic.
ulyagames.com

Zgłoś | Cytuj | Link

26 kwietnia 2024, 13:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Thanks proper for your work. You raised a suited topic in your article. I will be waiting due to the fact that latest posts on this topic.

https://igrofresh.com/

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jaka posciel wybrać? Liczba postów: 276 Grupa: Porady i op... W przypadku problemu z mocnym mętnieniem pościeli polecam wybrać pościel z tkaniny perkalowej. Perkal to tkanina bawełniana o dużej gęstości i delikatnym sploci...
  • projektant wnetrz warto? Liczba postów: 445 Grupa: Porady i op... Polecam https://projektowanie-wnetrz-online.pl projekty na wysokim poziomie sama korzystałam i jestem bardzo zadowolona współpraca bardzo fajna wszystko zrobion...
  • Klimatyzacja - jakiej firmy najlepsza? Liczba postów: 288 Grupa: Porady i op... Jeżeli chodzi o mnie, to skorzystałem z oferty polecanej mi firmy Bart - odpylacze przemysłowe , która zaprojektowała oraz wykonała dla mnie instalacje wentylac...
  • czym wyczyścić płytki po fudze? Liczba postów: 3751 Grupa: Porady i op... Wyczyścić będzie trudno. Najważniejsze to po prostu na czas je zaimpregnować.
  • Kręgosłup - rehabilitacja Liczba postów: 67 Grupa: Porady i op... Przedstawione w artykule przypadki https://pramed.pl/aktualnosci/fizjoterap euta-kiedy-zdecydowac-sie-na-wizyte-u-sp ecjalisty/ pokazują, że wizyta u fizjoterapeu...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 134

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >