Czy warto stawiać dom w systemie szkieletowym?

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

5 lutego 2009, 12:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Czy ktoś kto już wybudował taki dom może mi powiedizeć coś o walorach tej metody? Czy na nasze warunki klimatyczne opłaca się stawiać taki dom?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 lipca 2010, 11:15

Zgadzam sie: good 0 bad

To co wyróżnia ten dom z pośród innych to łatwość jego postawienia. Elementy bardzo szybko łączy się ze sobą co sprawia że dom powstaje bardzo szybko. Często w tydzień można zespolić wszystkie elementy szkieletu domu.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 lipca 2010, 01:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Pozwolę sobie na taką sentencję:
Gdyby w budownictwie można było wskazać jednoznacznie na jedną technologię, druga przestała by istnieć.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 lipca 2010, 12:31

Zgadzam sie: good 0 bad

zalet systemu szkieletowego jest wiele. Zgadzam się - z pewnością oszczędzimy trochę czasu, gdyż wykonanie takiego domu jest szybsze od budowy "tradycyjnej". Poza tym ilość i rodzaj materiału ścian powoduje, że są to pomieszczenia bardziej wyciszone. Do tego dochodzi lepsza cyrkulacja powietrza w środku, co pozwala nam zaoszczędzić zimą na ogrzewaniu :)
Ja polecam!

Zgłoś | Cytuj | Link

20 lipca 2010, 23:18

Zgadzam sie: good 0 bad

No tak, to fakt buduje się szybko i w ogóle, zależnie też od szkieletu, ale pewnie mowa o modnej budowie na wzór amerykańskiej, a to niespecjalnie nadaje się na polskie warunki klimatyczne. Niestety klimat w środku takiego domu jest bardzo zmienny i zmienia się wraz z pogodą za oknem, a na to w naszym klimacie nie można sobie pozwolić. Na pewno nie jest nam to w stanie zapewnic takiego komfortu jak domy murowane. Takie moje zdanie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 lipca 2010, 01:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie chciałbym zamieszać w zacnych głowach, ale należałoby rozróżnić: budownictwo szkieletowe od modułowego i prefabrykowanego !!!!!
Każda opcja ma swoje wady (te znaleźć najłatwiej).

Ale:
- szkielet - nośnik pod prefabrykowany moduł (element niekiedy duży).
Nie bardzo to interesuje użytkownika, w okresie eksploatacji.
- moduł – niby stały, ale czasami „elastyczny” w zależności od producenta. i zależy od technologii.
- prefabrykat – ma wpływ na szybkość wznoszenia budynku.

I teraz dedukcja powrotna:
Budynek ma stanąć: szybko, dobrze i tanio.
Ustawmy te trzy wyrazy w interesującej nas kolejności, a okaże się, że tak naprawdę w ogóle nas nie obchodzi – czy szkielet?, - czy monolit?, byleby … tu od zasobu portfela i potrzeb:
- metoda monolityczna (tradycyjna, długotrwała, uciążliwa) lecz najtańsza,
- lub prefabrykowana (szybka, narażona na błędy, raczej droższa, …)

Niekoniecznie inwestujmy w technologie utworzone na potrzeby innych klimatów i środowisk.
Budownictwo „kanadyjskie” - najlepiej sprawdza się w południowych stanach USA z uwagi na dostępność materiału i potrzeby typu: „dziś tornado, za dwa tygodnie nowy dom”.

U nas nie ma trzęsień ziemi, tornada zdarzają się rzadko,
reasumując:
budownictwo szkieletowe, przeznaczyłbym na potrzeby gospodarcze i przemysłowe, natomiast budynki mieszkalne stawiałbym metodą TRADYCYJNĄ!

Zgłoś | Cytuj | Link

21 lipca 2010, 13:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Trudno powiedzieć,ale na pewno zaletą takiego domu jest jego szybka budowa,wszystkie elementy można zespoić w całość nawet w przeciągu tygodnia. Pozostaje pytanie o solidnosc,tutaj musza wypowiedzieć się fachowcy.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 lipca 2010, 15:37

Zgadzam sie: good 0 bad

myślę, ze jakby faktycznie ci, który tak budowali byli niezadowoleni, nie byłoby takiego popytu

Zgłoś | Cytuj | Link

27 lipca 2010, 15:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja nie jestem przekonana. I nie pasuje mi te szybkie stawianie domu. Nie, żebym nie chciała jak najszybciej ukończyć budowy, ale godzę się z poprzednikiem nie wiadomo jak z solidnością... Poza tym nie każdy lubi jak mu zimno w domu, kiedy tylko zrobi się chłodniej!

Zgłoś | Cytuj | Link

29 lipca 2010, 00:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Dariusz_JM:
W zupełności sie zgadzam. Do nas nie pasuje ten sposób budowania i nie sprawdzi się tutaj.

specjal:
Taki popyt? Czy on naprawdę jest taki ogromny? Jednak duża większość buduje "normalnie"

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • wózki widłowe Liczba postów: 10 Grupa: Technologie... Zdecydowanie wózki widłowe są niezbędne w wielu biznesach (w szczególności prowadzących produkcję, czy sprzedaż hurtową(. Jeśli nie chcecie decydować się na zak...
  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 344 Grupa: Technologie... W moim odczuciu, oferta mieszkań gotowych do odbioru na https://activa.pl/oferta/mieszkania-goto we-do-odbioru-gdansk jest bardzo korzystna, szczególnie jeśli n...
  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 200 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • dom szkieletowy drewniany prefabrykowany Liczba postów: 52 Grupa: Technologie... Czy warto zlecić budowę domu szkieletowego firmie SkandHouse https://skandhouse.pl/steico? Interesują mnie domy całoroczne modułowe i nowoczesne domy energooszc...
  • Nowoczesna i funkcjonalna łazienka - porady! Liczba postów: 29 Grupa: Technologie... Podłączanie pompy toaletowej zaczyna się od dokładnego zapoznania się z instrukcjami producenta, aby uniknąć błędów podczas instalacji. Ważne jest, aby wszystki...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19205 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 356

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >