Czy okap jest niezbędny?

« Powrót do grupy: Sprzęt AGD i RTV

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

13 czerwca 2013, 10:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Słyszałem wiele różnych opinii na temat przydatności okapów, inni mówią, że są niezbędne inni jeszcze, że bezużyteczne. Jak to jest, montować okap w kuchni czy nie? Jakie są tego plusy a jakie minusy?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 czerwca 2013, 10:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak dla mnie okapy są bardzo potrzebne. Przecież opary i zapachy z gotowanych potraw osadzają się na ścianach, meblach, idą na salon jak mamy otwartą kuchnię i tak naprawdę zabrudzają nam pomieszczenia w mieszkaniu czy w domu. Dzięki pracy okapów gotowanie może stać się przyjemne w pozbawionym duszności pomieszczeniu i mieszkanie pozostaje zawsze świeże. Okapy mają wprawdzie bardzo prostą zasadę działania, ale to jest naprawdę skuteczne i w obecnych czasach stanowią niezbędny element wyposażenia kuchni.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 czerwca 2013, 12:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Skoro jest niezbędny to montujemy ale mam bardzo ciasną kuchnię, przeglądałem okapy ale wszystkie są duże, bo przecież muszą być zamontowane nad całą powierzchnią kuchenki, aby pochłaniać dobrze zapachy a w mojej kuchni to jest problem gabarytowy bo znacznie wystawałby poza linię szafek. Może macie jakieś propozycje jak sobie z tym poradzić?

Zgłoś | Cytuj | Link

24 czerwca 2013, 13:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie jest to aż taki duży problem są przecież okapy teleskopowe, które wyciągasz tylko podczas gotowania. Po za tym nie musisz podłączać do wentylacji ponieważ te z filtrem pochłaniają właśnie zapachy i nie muszą odprowadzać powietrza na zewnątrz. Choć lepiej by było ze względu na wilgoć aby wpiąć się do wentylacji

Zgłoś | Cytuj | Link

26 czerwca 2013, 21:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Większość okapów faktycznie powinno posiadać taką samą powierzchnię chłonną, jak kuchenka gazowa czy płyta indukcyjna. Ale zawsze można zastosować tez okapy cylindryczne, które już nie muszą stosować się do tej zasady. Polecam ciekawy artykuł na temat wydajności i rodzajów okapów, może komuś się przyda: http://inspirujacewnetrza.pl/okapy-nad-kuchen na-wyspe

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 lipca 2013, 11:04

Zgadzam sie: good 0 bad

My właśnie widzimy, że jest niezbędny, a właściwie to czujemy. No i za czymś się rozglądamy. Co by pasowało do trochę mniejszej kuchni? Chyba kominowy nie jest potrzebny?

Zgłoś | Cytuj | Link

4 sierpnia 2013, 13:08

Zgadzam sie: good 0 bad

kominowy nie jest niezbedny, teleskopowy dobry amiki kupisz za kilkaset złotych

Zgłoś | Cytuj | Link

29 listopada 2013, 14:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Czy ktoś ma funkcję dimm w okapie jak to działa tak prostym językiem dobra to funkcja czy tylko bajer.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 kwietnia 2017, 21:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak dla mnie to jest niezędny

Zgłoś | Cytuj | Link

30 kwietnia 2017, 22:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja tam sobie nie wyobrażam żeby nie mieć okapu tym bardziej że mam otwartą kuchnię. W takim przypadku opary i zapachy przy gotowaniu idą w kierunku salonu i osadzają się na ścianach i meblach. Na co komu coś takiego ?. Trzeba natomiast kupować z głową bo jest na rynku naprawdę bardzo spory wybór i można trafić na tandetę. U siebie mam ten model Toflesza http://www.rtvagd.sklep.pl/toflesz/ok_4_galax y_67153.php5 i nie mogę narzekać bo spisuje się naprawdę w porządku. Wyposażony w system wyciszenia turbin więc prawie w ogóle go nie słychać.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Co sądzicie o sprzęcie AGD firmy Candy? Liczba postów: 152 Grupa: Sprzęt AGD... Na co Wy zwracaliście uwagę podczas zakupu wyposażenia do restauracji? Osobiście chciałbym Wam wszystkim polecić sprawdzić stronę https://gastromania.pl/rondle-...
  • Wybór odpowiednich urządzeń do małej kuchni Liczba postów: 45 Grupa: Sprzęt AGD... Na co Wy zwracaliście uwagę podczas zakupu wyposażenia do restauracji? Osobiście chciałbym Wam wszystkim polecić sprawdzić stronę https://gastromania.pl/rondle-...
  • sprzęt RTV i AGD Liczba postów: 29 Grupa: Sprzęt AGD... Osobiście chciałbym Wam polecić sprawdzić stronę, na której znajdziecie ofertę sklepu internetowego z najróżniejszymi częściami zamiennymi do sprzętu AGD, w tym...
  • Cichy odkurzacz - jaki? Liczba postów: 205 Grupa: Sprzęt AGD... Codzienne sprzątanie byłoby uciążliwe, gdyby nie sprawne i dobrze działające urządzenie, będące zawsze pod ręką. Jeśli przymierzasz się do zakupu nowego sprzętu...
  • Jaki gadżet na prezent dla męża Liczba postów: 203 Grupa: Sprzęt AGD... moze drukarka ? albo jakis gadzet ktorym sie interesuje? ___________ https://www.lek tor.edu.pl/toner-do-drukarki-kyocera

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19158 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 314

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >