Czyszczenie kostki brukowej

« Powrót do grupy: Ogrodzenia i nawierzchnie

Stron: 10 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

7 września 2011, 11:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Czym i w jaki sposób czyścicie kostkę brukową?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 września 2011, 10:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Zamiatanie, okresowe (dwa, trzy razy w roku) zmywanie wodą, uzupełnianie piasku w fugach (płukany, kwarcowy). Do mycia można użyć myjki ciśnieniowej, ale rozważnie – bo mozna fugi sobie zlikwidować. A z trudniejszych zanieczyszczeń - usunięcie plamy z kostki brukowej jest zależna przede wszystkim od rodzaju zanieczyszczenia. Na różne zanieczyszczenia inaczej będą działać poszczególne środki chemiczne, których skład i proporcje są zwykle tajemnicą producenta. Można próbować i dobierać preparaty czyszczące, ale sprawdzonym sposobem domowym jest zwykły Ludwik do mycia naczyń wymieszany w proporcji 1:3 z wodą. Kilkakrotne przetarcie plamy i spłukanie myjką ciśnieniową powinno usunąć zanieczyszczenie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 września 2011, 12:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Brawo za fachową i precyzyjną odpowiedz!!!

To po 1)
2) ciśnienie i jakiś płyn wystarczy w zupełności może nie koniecznie ludwik ale np. coś do trydnych zanieczyszczeń albo do plam z oleju bo takie też się zdarzają, smary itp. :)

Zgłoś | Cytuj | Link

7 kwietnia 2014, 21:36

Zgadzam sie: good 0 bad

ludwik dobry na wszystko jak widzę :)

Zgłoś | Cytuj | Link

8 kwietnia 2014, 11:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Hmmm... ciekawe, trzeba będzie spróbować :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 kwietnia 2014, 13:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Dobrze mądrego posłuchać :)

Zgłoś | Cytuj | Link

21 kwietnia 2014, 17:26

Zgadzam sie: good 0 bad

ale trzeba mieć myjkę ciśnieniową :P

Zgłoś | Cytuj | Link

5 maja 2014, 22:57

Zgadzam sie: good 0 bad

albo warto było zainwestować w kostke która jest juz zabezpieczona przez brudzeniem sie jak pozbruk i ich system nano:)

Zgłoś | Cytuj | Link

6 maja 2014, 17:26

Zgadzam sie: good 0 bad

a jak ktoś nie ma myjki ciśnieniowej, to można sobie taką ekipę, co Ci profesjonalnie i bezpiecznie taką kostkę brukową wyczyści wynająć - polecam szczególnie jak macie spory teren wyłożony tą kostką tak jak u mnie.

Zgłoś | Cytuj | Link

7 maja 2014, 19:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Ewentualnie kupić preparaty czyszczące... są przeciwoko chwastom, wykwitom wapiennym i uniwersalne... pozbruk też chyba takie ma...

ja osobiście nie mam podjazdu :P

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 10 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Ogrodzenie na posesję. Liczba postów: 581 Grupa: Ogrodzenia... Pytanie tylko, czego dla siebie szukacie. Dzisiaj faktycznie wybór na rynku jest bardzo szeroki, więc nie powinno być problemów z dobraniem takiego ogrodzenia,....
  • Eksperci od ogrodzeń Liczba postów: 9 Grupa: Ogrodzenia... A z jakiego tworzywa wybieracie ogrodzenie? ___________________________ _____ https://www.erudita.pl/specjalista -google-ads/
  • jak wysoki płot? i z czego? Liczba postów: 4081 Grupa: Ogrodzenia... drewniany najlepszy
  • Ogrodzenie nowoczesne i brama garażowa Liczba postów: 81 Grupa: Ogrodzenia... Czy możecie polecić sprawdzoną firmę która zakłada bramy garażowe Poznań. Zależy mi na szybkich terminach. Jak na razie wyszukałam w Internecie firmę Rolo-Styl....
  • Jakie ogrodzenie? Liczba postów: 31164 Grupa: Ogrodzenia... [quote=R-met.pl]Zgadzam się aczkolwiek nie mam pewności czy panele ogrodzeniowe są na tyle reprezentatywne aby zawsze umieszczać je na front, może lepszą opcją....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19165 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 184

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >