Dom energooszczędny

« Powrót do grupy: Innowacje w budownictwie

Stron: 7 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  2 3 4 5 6  ▸  ▸▸

16 lipca 2015, 10:50

Zgadzam sie: good 0 bad

No dobra a jak się mają do rekuperacyjnej wentylacji nawiewniki okienne? Wiadomo, że odzysk ciepła jest dość duży, tylko czy jedno z drugim się nie wyklucza? Chciałem własnie zamontować sobie nawiewniki http://www.brookvent.pl/nawiewniki-okienne w łazience, bo strasznie mi się zbiera para i ręczniki nie wysychają. Tylko czy to będzie się sprawdzać?

Ten post był edytowany przez Bogdaś dnia: 16 lipca 2015, 10:51
Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 lipca 2015, 22:38

Zgadzam sie: good 0 bad

przy takim domu to dobrze zainwestować w dobrej jakości wentylację. Tu http://www.klima-venta.pl/pl/ na pewno będą w stanie zaproponować ci jakies dobre rozwiązanie

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 lipca 2015, 00:05

Zgadzam sie: good 0 bad

w domu energooszczędnym dobrze jest też mieć dobrej jakości klimatyzator, który zagwarantuje odpowiednie warunki życia. Ja mam coś takiego http://airengineering.pl/klimatyzacja/ do domu i jestem bardzo zadowolona.

Zgłoś | Cytuj | Link

18 lipca 2015, 13:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Tylko nieuki instalują ekstra-klimatyzatory.
W domach energooszczędnych CWU ogrzewa się powietrzną pompą ciepła, która latem dodatkowo pełni funkcję klimatyzatora. Nie ma potrzeby kupowania drogich urządzeń i wydawania pieniędzy na ich eksploatację.

Zgłoś | Cytuj | Link

19 lipca 2015, 18:01

Zgadzam sie: good 0 bad

[quote=enerbau.pl]Sprawdziłyby się, gdyby były energooszczędne, a tak
niestety nie jest!!!

To chyba zależy od producenta i ekipy, która taki dom buduje. Bo na przykład w ofercie firmy ITS z Koszalina są domy drewniane kanadyjskie w opcji energooszczędnej, więc chyba się to da zrobić w polskich warunkach.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 lipca 2015, 14:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli ekipa będzie budować wg sknoconego projektu, to nawet najlepsi fachowcy nic nie zrobią...

Zgłoś | Cytuj | Link

9 sierpnia 2015, 17:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim zdaniem przy ka zdej budowie warto pomysleć o kosztorysie, w którym uwzglednia się dwie opcje: tańszą i droższą, a także energooszczędną i normalną. Jak się takie zestawienie zrobi to może się okazać, że energooszczędne będzie tańsze i lepsze.

Zgłoś | Cytuj | Link

8 grudnia 2015, 11:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Myślę, że w takim domu warto zastosować rekuperację która potrafi średnio zaoszczędzić około 60-70% energii potrzebnej do ogrzania nawiewanego powietrza. Pozwoli nam to sporo oszczędzić, a dodatkowo dostaniemy świeże i zdrowe powietrze, gdyby ktoś chciał poczytać więcej to https://www.strefaklimatyzacji.pl/baza-wiedzy /artykuly/rekuperacja-czyli-skuteczny-system-wymiany-powietr za,31.html a jak ktoś ma pytania to śmiało.

Zgłoś | Cytuj | Link

4 lutego 2016, 14:11

Zgadzam sie: good 0 bad

coraz więcej słyszy się o rozwiązaniach ekologicznych w budowie domu. Bardzo mnie ciekawi ta opcja z pompą ciepła ponieważ jest to bezobsługowe rozwiązanie i na pewno ułatwia życie.

Zgłoś | Cytuj | Link

8 lutego 2016, 11:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Pompa ciepła dobra jest do ogrzewania CWU. Ogrzewanie tylko bezpośrednie!

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 7 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  2 3 4 5 6  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Nowoczesne budownictwo?] Liczba postów: 65 Grupa: Innowacje w... Szanowni Państwo, Szczególną uwagę warto zwrócić na rodzaj materiału ociepleniowego oraz zastosowany system wykończenia elewacji (preparat gruntujący, zaprawa k...
  • Tanie domy szkieletowe Liczba postów: 76 Grupa: Innowacje w... Polecam Skandic Hus jeżeli jesteś zainteresowany ciekawym projektem na ładny i wygodny dom.
  • pompy ciepła Liczba postów: 30 Grupa: Innowacje w... Jeżeli szukacie producenta pomp to tutaj znajdziecie firmę, która jest jest niezależnym, rodzinnym, europejskim producentem i globalnym dostawcą pneumatycznych...
  • Budowa hali Liczba postów: 241 Grupa: Innowacje w... Jeśli chodzi o znaki, to podczas budowy nowych osiedli konieczne jest także zaplanowanie dróg oraz ich właściwe oznakowanie. Informacje na ten temat można znale...
  • Centrala pożarowa Liczba postów: 13 Grupa: Innowacje w... Z jakich systemów zabezpieczeń korzystacie? producent ogrodzeń aluminiowych

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19162 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 166

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >