Dom energooszczędny

« Powrót do grupy: Innowacje w budownictwie

Stron: 7 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  4 5 6 7  ▸

16 grudnia 2022, 15:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Tzw ciepłe okna - tu jest ranking https://debesto.com/pl/rankingi/ranking-energ ooszczednych-okien-aluminiowych/

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 grudnia 2022, 04:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Do takiego domu idealne będą okna PCV. Na rynku jest szeroki wybór najróżniejszych modeli, co nie ułatwia zadania, dlatego dobrze, jeśli traficie na najlepszego producenta, który również doradzi. Ze swojej strony uważam, że firma Drutex jest najlepsza.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 stycznia 2023, 14:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Rzeczywiście okna do takiego budynku muszą mieć dobre parametry termoizolacyjne i okna Primo 82 Wiśniowski są rekomendowane do takich budynków, spełniają też warunki programu czyste powietrze gdybyście się starali o dofinansowanie

Zgłoś | Cytuj | Link

24 stycznia 2023, 15:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Dobrze mówią ci, którzy zwracają uwagę na to, że warto zainwestować w dobrej jakości okna oraz drzwi zewnętrzne. Dobrze w domach energooszczędnych sprawdzają się KMT Supertherm 90. Mają dobre parametry, Ud=0,78, dodatkowe uszczelki, wypełnienie pianą. To się przekłada na to, że w domu jest cieplej, ciszej, również bezpieczniej, bo drzwi są trudne do wyważenia

Zgłoś | Cytuj | Link

25 stycznia 2023, 19:17

Zgadzam sie: good 0 bad

@Makowiak zgodzę się z Tobą, że trzeba patrzeć na ten parametr przede wszystkim. Dobra izolacja to podstawa, przede wszystkim w dzisiejszych czasach.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 lutego 2023, 10:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Który dyson oczyszczacz powietrza polecacie? Zależy mi na automatycznym trybie pracy i wysokiej wydajności. Czy ktoś z was posiada taki model i może podzielić się opinią? Więcej informacji można przeczytać na stronie https://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,178891,29 122375,jak-wybrac-dobry-oczyszczacz-powietrza-oczyszczacze-p owietrza.html

Zgłoś | Cytuj | Link

30 marca 2023, 19:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: rych napisał: Rzeczywiście okna do takiego budynku muszą mieć dobre
parametry termoizolacyjne i okna Primo 82 Wiśniowski są
rekomendowane do takich budynków, spełniają też warunki
programu czyste powietrze gdybyście się starali o
dofinansowanie

Ja też mam drzwi z tej firmy i jestem mega zadowolony. solidnosć i energooszczędnośc na mega wysokim poziomie

Zgłoś | Cytuj | Link

15 maja 2023, 13:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Niezwykle ważnym elementem energooszczędnego domu są ciepłe okna i drzwi wstawione metodą ciepłego montażu. Przymierzając się do zakupu stolarki okiennej, warto więc postawić na sprawdzoną firmę, która nie tylko doradzi, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać, ale też zrealizuje fachowy montaż. Osobiście polecam firmę Awilux z Leszna, która produkuje okna i drzwi z PVC oraz aluminium w sprawdzonych i bardzo trwałych systemach Schuco. Polecają je wszyscy fachowcy na rynku, a sama firma ma bardzo długie doświadczenie w produkcji energooszczędnej stolarki.

Zgłoś | Cytuj | Link

17 lipca 2023, 19:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Ważnym elementem domu energooszczędnego są odpowiednio dobrane drzwi tarasowe i okna, które obecnie powinny mieć współczynnik przenikania ciepła nie wyższy niż 0,9 W/m2K. Jednak dużo osób decyduje się teraz na cieplejsze okna, aby maksymalnie ograniczyć straty cennej energii. Przy wyborze stolarki warto skonsultować się z ekspertami, którzy pomogą dobrać najlepsze rozwiązania do danego budynku. Inne okna sprawdzą się w budynkach nowych, a zupełnie inne w tych remontowanych. Osobiście mogę polecić kontakt w firmą Empol z Wrocławia. To sprawdzony producent okien i drzwi w markowych systemach Schuco, który ma spore doświadczenie w różnych realizacjach.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 sierpnia 2023, 18:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgadzam się, Schuco to świetny wybór. My akurat skorzystaliśmy z usług firmy Mitbau z Wrocławia, która produkuje okna i drzwi wejściowe właśnie w tych systemach. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych nowych energooszczędnych okien i nie możemy się doczekać zimy, by sprawdzić, ile zaoszczędzimy ma wymianie. Mogę tylko powiedzieć, że już teraz odczuwamy korzyści. Pomimo upałów w domu jest chłodniej, ale również zdecydowanie ciszej. Podsumowując, mogę polecić te okna z czystym sercem.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 7 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  4 5 6 7  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 411

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >