Dom kopula

« Powrót do grupy: Innowacje w budownictwie

12 stycznia 2008, 03:36

Zgadzam sie: good 0 bad

A stronie internetowej, zadawaliście państwo pytanie o dom kopułę.
Dom jest w stanie surowym zamkniętym. Buduję go systemem gospodarczym. Odpowiem na wszystkie państwa zapytania odnośnie projektowania i wykonawstwa domu kopuły. Wg. Mnie jest to najtańszy sposób wykonania domu nawet przy obecnej kulturze wykonawstwa w budownictwie. Po prostu każdy jest w stanie postawić sobie taki dom.

Zapraszam do marek 1000m od warszawy a około 1000 m od centrum handlowego "marki" na ulicy ząbkowskiej 18 trzecia działka od ulicy jest widoczny dom kopuła. Zapraszam na tę budowę 2 lutego 08r w sobotę. Będę do państwa dyspozycji od godz. 10.00. O godzinie 12.00 zamierzam w domu w kopule wygłosić wykład o budowaniu domów ekologicznych, pt."dlaczego właśnie kopuła". Podzielę sie ze wszystkimi zainteresowanymi swoimi doświadczeniami z realizacji obiektu. W sprawie zapytań na temat spotkania proszę o kontakt telefoniczny. 504-185-988 lub 513-455-979

POZDRAWIAM mgr inż.arch.F.W.Seregiel.
www.sergiel.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 stycznia 2008, 12:27

Zgadzam sie: good 0 bad

fajne wracające formą do korzeni rozwiązanie
popieram takie podejście i aby więcej takich ludzi z takim podejściem architektonicznym
tylko znając mętalność naszego narodu nie jeden pewnie sie po łowie puka co oni tu budują - ziemiankę, szałas przecież to się zawali a spowodowane to jest ograniczeniami myślowymi

jedno mnie tylko zastanawia i ciekawi jak w takim budynku została rozwiązana kwestia izolacji cieplnej, bo to co wyczytałem ściany są grubości 1/2 cegły.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 lutego 2008, 01:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Bardzo sie ciesze ze podoba sie panu taki sposób budowania :) Jak Pan zauważył dużo ludzi twierdzi ze taki dom jest nie praktyczny i nie da sie w nim mieszkać, przyznam sie ze sam do końca nie byłem przekonany o tym jak to będzie wyglądało, ale jak już stanęła kopułka to wszystkie wątpliwości minęły i nie wyobrażam sobie mieszkania w innym domu.

A co do pana pytania to izolacja termiczna jest od strony wewnętrznej z wełny mineralnej. Tak samo jak w stojącej od lat 70' kopule we Wrocławiu.
Pozdrawiam

studio "SERGIEL"
www.sergiel.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

25 maja 2009, 21:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam mam pytanie czy w Polsce są firmy które budują Domy kopuly??

Zgłoś | Cytuj | Link

18 lutego 2010, 12:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Kilka takich firm się znajdzie. Ja bynajmniej słyszałem o dwóch - pierwsza to oczywiście powyższa czyli studio Sergiel, no i jeszcze firma z Zaborowa.
Abstrahując już od powyższego, czytałam kiedyś, że długie przebywanie w "okrągłym" pomieszczeniu jest strasznie męczące i źle wpływa na samopoczucie. Jeżeli faktycznie tak jest to mieszkanie w czymś takim musi bardzo przygnębiać ;)Ale pomysł fajny, mi się tam podoba :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 listopada 2011, 18:53

Zgadzam sie: good 0 bad

ja bym chciał kupić projekt domu kopuły, obliczonej i zaprojektowanej przez fachowca tylko wg mjego projektu wstepnego. Projekty kopuł dostępne w Polsce nie są przewidziane na technologie która mnie interesuje... W USA widziałem kilka super projektów, gdzie budaowa takiego domu jest naprawdę tania...

Zgłoś | Cytuj | Link

29 listopada 2011, 19:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Hello! Czy jeśli buduje dom kopułowy to mogę zbudować wole oczko czy nie bardzo, jeśli chodzi o konstrukcje takiego dachu? Mam już niezbędne materiały budowlane Kraków, dlatego proszę o szybką odpowiedź, dzięki ;-)

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • pompy ciepła Liczba postów: 46 Grupa: Innowacje w... Wiata tylko z firmy Viaty oni wiedzą co robić i zawsze doradzą,
  • Wyposażenie do laboratoriów Liczba postów: 62 Grupa: Innowacje w... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje urządzenia okulistyczne. Głównie chodzi mi o lasery yag. Zależy mi na bogatej ofercie urządzeń. W Internecie znalazła...
  • Nowoczesne budownictwo?] Liczba postów: 65 Grupa: Innowacje w... Szanowni Państwo, Szczególną uwagę warto zwrócić na rodzaj materiału ociepleniowego oraz zastosowany system wykończenia elewacji (preparat gruntujący, zaprawa k...
  • Tanie domy szkieletowe Liczba postów: 76 Grupa: Innowacje w... Polecam Skandic Hus jeżeli jesteś zainteresowany ciekawym projektem na ładny i wygodny dom.
  • Budowa hali Liczba postów: 241 Grupa: Innowacje w... Jeśli chodzi o znaki, to podczas budowy nowych osiedli konieczne jest także zaplanowanie dróg oraz ich właściwe oznakowanie. Informacje na ten temat można znale...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 171

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >