Drewniana podłoga

« Powrót do grupy: Robimy stropy i podłogi

12 lutego 2009, 01:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Chodzi mi o podłogę na legarach. Otóż domek letniskowy na fundamencie a w nim otwory do wentylacji przestrzeni pod podłogą. Między ziemią a legarami 40 cm. odległości. Między legarami wełna a na legarach płyta OSB.
Nie ma żadnej folii ani pod ani nad wełną. Czy to wielki błąd?
Planuję położyć panele podłogowe na Ekopłycie i zastanawiam się, czy teraz nie położyć folii paroizolacyjnej między OSB a Ekopłytę.
Jak radzicie?
Z góry dziękuję za jakieś wskazówki.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 lipca 2010, 10:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Radzę jednak położyć folię. Zwiększy to bezpieczeństwo a koszt niewielki. ;)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 czerwca 2019, 08:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Heh, znam ten problem :) Może zerknij na poradnik z domowe sposoby na mycie drewnianej podłogi. Fajnie tłumaczą jak dobrze umyć drewno żeby go jednocześnie nie uszkodzić. Podają przepis na domowy płyn, mi on bardzo dobrze służy.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 marca 2020, 13:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja ostatnio bardzo dużo pieniędzy zainwestowałem w podłogę.To się naprawdę bardzo opłacało.
_______________________________________________________
piec do sauny

Zgłoś | Cytuj | Link

28 kwietnia 2020, 21:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Bardzo podobają nam się drewniane podłogi, zwłaszcza z drewna egzotycznego. Wahamy się pomiędzy deskami z takiego drewna, może orzech amerykański, a parkietem dębowym. Piękne podłogi znalazłem na http://parkietymarzen.com.pl/

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 maja 2020, 13:36

Zgadzam sie: good 0 bad

A czy myśleliście już o wykończeniu tej drewnianej podłogi? Najlepszym rozwiązaniem jest moim zdaniem zakup listew progowych. Prezentują się elegancko i bez problemu dobierzecie je odpowiednio do danej podłogi. Zresztą poczytajcie sami: https://adoo.pl/aranzacja-wnetrz/listwy-progo we-eleganckie-wykonczenie-posadzki/

Zgłoś | Cytuj | Link

18 maja 2020, 08:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Warto rozejrzeć się za porządną firmą, która zajmuje się sprzedażą drewnianych podłóg. Ja wszystkim osobom z województwa pomorskiego mogę polecić zapoznanie się z ofertą firmy http://profestparkiet.pl/ Oni mają całkiem niezłe ceny.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 września 2020, 13:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę, że poza wyborem najlepszej jakości parkietu należy zorientować się, jakie kleje będą używane do jego ułożenia oraz jakimi środkami będzie wykończona powierzchnia desek. Sugerowałbym skorzystać z dedykowanych i systemowych rozwiązań, na przykład marki Pallmann, które dadzą gwarancję trwałego mocowania parkietu do podłoża oraz odpowiednio zabezpieczą i podkreślą wygląd drewna. Dla osiągnięcia maksymalnej siły klejenia parkietu konieczne jest też zadbanie o dobre wyrównanie, wypoziomowanie i zagruntowanie posadzki.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Grunt na posadzkę Liczba postów: 28 Grupa: Robimy stro... Szanowny Panie, Zastosowanie gruntu niesie za sobą wiele korzyści. Grunt sprawia, że powierzchnia jest bardziej stabilna, wolna od zanieczyszczeń, charakteryzuj...
  • tynki czy wylewki co pierwsze ? Liczba postów: 11 Grupa: Robimy stro... Najpierw posadzki bo mam ogrzewanie podłogowe. Wchodził hydraulik i elektryk. Hydraulik kładł całą instalację na to styropian i szła wylewka co by inni mi po st...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 356 Grupa: Robimy stro... Podłogi drewniane moim zdaniem są najlepsze, bo sprawiają wrażenie ciepłych i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Świetnie się prezentują i bez problemu można je....
  • Panele Liczba postów: 127 Grupa: Robimy stro... Byłam uparta -panele i koniec ,teraz z perspektywy czasu jak już mieszkam od listopada,to cały dół zrobiłabym w gresie drewnopodobnym. Szczególnie, ze patrzę so...
  • Jak należy dbać o deskę barlinecką? Liczba postów: 7 Grupa: Robimy stro... Akurat jeżeli chodzi o podłogi, ich wymianę, usuwanie subitu, kleju spod płytek czy parkietu to możemy pomóc, zajmujemy się tym na co dzień, zerknijcie na www.U...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19162 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 229

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >