Jak wylać beton by podłoga była równa?

« Powrót do grupy: Robimy stropy i podłogi

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

13 sierpnia 2010, 12:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak zadbać o to by przy budowie domu zrobić równą podłogę? Będę robił betonową wylewkę ale nie wiem jak zrobić by masa równomiernie się rozłożyła. Czy istnieje jakiś sprzęt którym mogę sobie pomóc?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 sierpnia 2010, 11:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Z tego co widziałam gdy wylewa się masę betonową to wyrównuje się ją za pomocą takich poziomych desek które są na kiju i nimi się przeciąga tą masę aby podłoga była równa. Innego sposobu nie znam.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 sierpnia 2010, 11:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Ciekawy sposób. Nie wiecie gdzie można nabyć taki sprzęt? A może ktoś z was zna jakieś inne rozwiązanie?

Zgłoś | Cytuj | Link

18 sierpnia 2010, 11:53

Zgadzam sie: good 0 bad

na podłogę wylewa się zaprawę samopoziomującą w celu jej wyrównania, a do uzyskania dobrego efektu ;) możesz pomóc sobie specjalną, 2metrową poziomnicą. Uwaga na niektóre zaprawy - napisane szybkoschnące a czeka się ponad tydzień...

Zgłoś | Cytuj | Link

20 sierpnia 2010, 17:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Wylewasz beton na izolację, następnie z poziomicą w ręku zatapiasz dwie podłużne rurki tak aby były one na jednym poziomie. Potem wzdłuż rurek rozprowadzasz wylewkę dwumetrową łatą.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 sierpnia 2010, 23:14

Zgadzam sie: good 0 bad

po rurkach lub po pasach z betonu, druga opcja trudniejsza ale idealnie zrobisz ale tak naprawdę tylko fachowiec zrobi to dobrze np.Ja hehe
chodzi o to że lepiej wziąć kogoś kto to robi nie wszystko da się samemu dobrze zrobić... ja jak czegoś nie umie nie robie tego wole zapłacić i mieć dobrze zrobione

Zgłoś | Cytuj | Link

22 sierpnia 2010, 01:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Niewątpliwie należy użyć profili (rurki) do prowadzenia łaty, którą rozkładamy masę na posadzki. Im dłuższa łata, tym dokładniejsza wylewka – 2m to minimum. Są łaty 3 i 4 metry, ale do tego potrzeba doświadczenia i odpowiedniej ilości pracowników.

Pozostaje jeszcze kwestia „zatarcia” posadzki. Zbyt wczesne wejście na posadzkę grozi wywołaniem nierówności, zbyt późne – trudnym formowaniem powierzchni.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 grudnia 2010, 09:02

Zgadzam sie: good 0 bad

żeby równo zrobić posadzkę nie trzeba wcale rurek ani profili ja robię po pasach z betonu wiele lat, ściągałem posadzki w domkach, halach, blokach itp. i zawsze jest dobrze tylko potrzebne jest doświadczenie... chcesz mieć równą posadzę??? zadzwoń pod numer 723-338-141 będziesz ją miał! POZDRAWIAM

Zgłoś | Cytuj | Link

21 grudnia 2010, 13:43

Zgadzam sie: good 0 bad

zgadzam się - jak nie znasz się na tym to zakup potrzebne materiały budowlane i zamów fachowca :)

Zgłoś | Cytuj | Link

23 grudnia 2010, 13:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Przecież, nikt nie mówił, ze wylanie posadzki należy do łatwych czynności :) Z pewnością warto mieć wprawę, a jeżeli jej brakuje to zamówienie fachowca jest dobrą opcją. Zależy oczywiście ile masz tej posadzki do wylania.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Grunt na posadzkę Liczba postów: 28 Grupa: Robimy stro... Szanowny Panie, Zastosowanie gruntu niesie za sobą wiele korzyści. Grunt sprawia, że powierzchnia jest bardziej stabilna, wolna od zanieczyszczeń, charakteryzuj...
  • tynki czy wylewki co pierwsze ? Liczba postów: 11 Grupa: Robimy stro... Najpierw posadzki bo mam ogrzewanie podłogowe. Wchodził hydraulik i elektryk. Hydraulik kładł całą instalację na to styropian i szła wylewka co by inni mi po st...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 356 Grupa: Robimy stro... Podłogi drewniane moim zdaniem są najlepsze, bo sprawiają wrażenie ciepłych i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Świetnie się prezentują i bez problemu można je....
  • Panele Liczba postów: 127 Grupa: Robimy stro... Byłam uparta -panele i koniec ,teraz z perspektywy czasu jak już mieszkam od listopada,to cały dół zrobiłabym w gresie drewnopodobnym. Szczególnie, ze patrzę so...
  • Jak należy dbać o deskę barlinecką? Liczba postów: 7 Grupa: Robimy stro... Akurat jeżeli chodzi o podłogi, ich wymianę, usuwanie subitu, kleju spod płytek czy parkietu to możemy pomóc, zajmujemy się tym na co dzień, zerknijcie na www.U...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19161 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 139

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >