Jakie drzwi zewnętrzne?

« Powrót do grupy: Montujemy okna i drzwi

Stron: 35 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  17 18 19 20 21  ▸  ▸▸

22 marca 2017, 14:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Drzwi "od ręki" to w 99% drzwi wewnętrzne. Niektórzy producenci wraz z hurtowniami mają umowy, że będą znajdować się tam określone modele drzwi w określonych parametrach.
Przykładowo u mnie szef zaopatruje się w hurtowni gdzie od ręki mają drzwi Erkado Magnolia. 80 i 90ki, w wersji łazienkowej i pokojowej na ościeżnicach regulowanych do wyboru. Jest to dla mnie super ułatwienie, bo jest to super popularny wzór i do tego pasuje do różnych wnętrz. Jak mogę go mieć w max 7 dni to dla mnie jest to rewelacja.
Oczywiście ma to swoje minusy, bo nie ma tych drzwi w każdej możliwej konfiguracji do wyboru. Jest jeden kolor, nie ma drzwi 70 lub 100. Większość Klientów śmiało dobiera z tego co jest ciągle na magazynie. Dopiero 1 na 10 zamówień wymaga domówienia 1 lub 2 "nietypowych" sztuk, których nie ma na magazynie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 marca 2017, 15:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Polecam Oknoplast. Ich drzwi zewnętrzne są nie tylko bezpieczne ale także stylowe i nowoczesne.

Zapraszam: http://akpedrill.pl/

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 marca 2017, 15:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Mazwoj - drzwi od ręki były też zewnętrzne swego czasu, ale to tylko w dużych firmach. Obecnie jest tak jak piszesz - 99% stanów magazynowych to drzwi wewnetrzne. Z zewnętrznymi jest ten problem, że mają one na prawdę dużo opcji w sobie do wyboru i ciężko jest wyprodukować je na zapas. Trzymanie zapasów kosztuje, a to odbija się na cenie katalogowej wszystkich drzwi. Obecnie każde drzwi produkowane są pod zamówienie. Są to typowe wartości określone w katalogu. Wszystko co jest już niestandardowe - np krótsze drzwi - wymaga dopłaty i trochę dłuższego czasu na produkcji, bo po całym cyklu produkcyjnym takie drzwi są wrzucane na sam koniec i producent nie musi 10x dziennie przestawiać taśmy produkcyjnej pod nietypowe zlecenie. Oszczędność czasu i pieniędzy - stąd drzwi mogą być tańsze a niekoniecznie gorsze jakościowo.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 marca 2017, 15:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim zdaniem nawet nie chodzi o samą ilość opcji itd - chociaż to też jest bardzo ważne. Dobrać wyposażenie, kolorystykę, wymiary - jeszcze coraz częściej stosuje się przeszklenia które też wymagają specjalnego wymiarowania - ciężko jest produkować na zapas. Poza tym dobre firmy mimo, że inwestują w nowsze fabryki - to i tak na bieżące zamówienia trzeba czekać. Wikęd w ubiegłym roku, lub dwa lata temu zrobił najnowszą technologicznie fabrykę i zamówień mają tyle, że czasami po 5 tygodni trzeba czekać. Porta podobnie, tyle fabryk mają - a i tak czas oczekiwania długi.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 kwietnia 2017, 15:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam u siebie w domu założone drzwi z firmy Oknostol, nr. 12. Drzwi bardzo szczelne i solidne. Mają trzypunktowy antywłamaniowy zamek. Cena z montażem nie była jakaś wysoka w porównaniu z ofertami innych firm, które dostałem. Największym plusem tych drzwi jest zastosowanie nowoczesnej technologii przy produkcji oraz to, że mam 5 lat gwarancji. Poza tym mam jeszcze drzwi wewnętrzne od tego samego producenta i jestem równie tak samo z nich zadowolony.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 kwietnia 2017, 18:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Dobre marki zawsze maja obładowaną produkcję zamówieniami z całej Polski. Mimo iż otwierają kolejne nowoczesne zakłady, to i tak czas oczekiwania przez Klienta na drzwi wynosi w przybliżeniu około 4-5 tygodniu. My mamy je minimalnie wcześniej, ale też potrzeba czasu na samą logistykę.
Erkado otworzyło super nowoczesną produkcję u siebie w Gościeradowie. Miałem okazję być u nich, tak samo jak i w Porcie. Rewelacyjne maszyny w obydwu firmach, choć Erkado moim zdaniem (a jestem tu laikiem więc mogę się mylić) ma nowsze maszyny. Może dlatego, że byłem u nich ostatnio rok temu, a w Porcie jakieś 3-4 lata do tyłu.

Ten post był edytowany przez mazwoj dnia: 25 kwietnia 2017, 18:55
Zgłoś | Cytuj | Link

28 kwietnia 2017, 15:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: uniter napisał: Ja mam u siebie w domu założone drzwi z firmy Oknostol,
nr. 12. Drzwi bardzo szczelne i solidne. Mają trzypunktowy
antywłamaniowy zamek. Cena z montażem nie była jakaś
wysoka w porównaniu z ofertami innych firm, które
dostałem. Największym plusem tych drzwi jest zastosowanie
nowoczesnej technologii przy produkcji oraz to, że mam 5
lat gwarancji. Poza tym mam jeszcze drzwi wewnętrzne od
tego samego producenta i jestem równie tak samo z nich
zadowolony.

Jeżeli największym plusem jest zastosowanie najlepszej technologii do ich produkcji - no to super. Dla mnie drzwi mogą być wykonane ręcznie, żeby tylko były solidne jakościowo, miały dobre parametry i były długowieczne. Tak naprawdę to produkcja drzwi drewnianych jest bardziej wymagająca od stalowych. Też dzięki temu stalowe o dobrej jakości możemy kupić znacznie taniej, niż drewniane z podobnej półki.

Zgłoś | Cytuj | Link

3 maja 2017, 18:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Na pewno drewniane, z małym przeszkleniem i antywłamaniowe o tym trzeba pamiętać.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 maja 2017, 16:36

Zgadzam sie: good 0 bad

A skąd ta pewność "Na pewno drewniane ...". Moim zdaniem przy tym samym budżecie drzwi stalowe są znacznie lepsze technologicznie, wytrzymałościowo i pod kątem parametrów jakie przedstawiają. Drewniane niewątpliwie są bardziej eleganckie, ale trzeba za nie więcej zapłacić - średnio jakieś 20% są droższe od stalówek patrząc na te same parametry aby porównanie było uczciwe.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 maja 2017, 17:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Co Wy macie z tą "antywłamaniowością" ostatnio. Rozumiem, że są szyby P4 w drzwiach itd, ale i tak będzie to najsłabszy punkt takich drzwi. Jak miałbym kupować coś co będzie na prawdę antywłamaniowe (utrzyma złodzieja jak najdłużej na zewnątrz, bo wejść i tak wejdzie jak będzie miał wystarczająco dużo czasu), to szukałbym drzwi pełnych, z atestem i certyfikatami z ITB. Absolutne minimum za takie drzwi to 3000zł i w górę. Pytanie czy takie coś się komuś będzie podobało w domu?

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 35 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  17 18 19 20 21  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • drzwi wejściowe kraków Liczba postów: 17 Grupa: Montujemy o... Chcąc mieć pewność co do solidnego zabezpieczenia takich drzwi warto postawić na sprawdzone systemy zabezpieczające, które łączą w sobie cechy wytrzymałościowe....
  • zabezpieczenie domu Liczba postów: 26 Grupa: Montujemy o... Moim zdaniem warto dmuchać na zimne!
  • Parapety, ale jakie? Liczba postów: 2 Grupa: Montujemy o... Do wykonania parapetu drewnianego nadaje się w zasadzie każde drewno. Jeśli zależy nam jednak na tym, aby element ten służył nam przez dłuższy czas, postawmy na...
  • Wymieniać drzwi czy nie? Liczba postów: 138 Grupa: Montujemy o... Do takich drzwi dobrałbym też odpowiednią klamkę... Taką z mosiądzu do drzwi zewnętrznych! W tym sklepie https://www.klamkidodrzwi.sklep.pl/nowos ci,mosiezne_kla...
  • Okna Szczecin-która firma najlepsza? Liczba postów: 306 Grupa: Montujemy o... Jeśli szukasz wysokiej jakości stolarki okiennej i drzwiowej, sprawdź ofertę GEALAN. Na ich stronie znajdziesz szeroką gamę produktów dostosowanych do różnych p...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19162 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 185

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >