Jakie okna drewniane??

« Powrót do grupy: Montujemy okna i drzwi

Stron: 24 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  7 8 9 10 11  ▸  ▸▸

4 maja 2011, 12:33

Zgadzam sie: good 0 bad

witam,
@swierzak wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem byłby zakup okien firmy Velux, istnieją już wiele lat na rynku i nie słyszałem o nich złego słowa. Jeśli chodzi o ceny to też są całkiem przystępne. Okna Velux , na tej stronie są też okna innych firm wraz z cenami więc będziesz miał jakiś ogólny podgląd cen

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 maja 2011, 09:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Cześć wszystkim
drewniane okna wydają się całkiem fajne, taki troche oldschool, a ostatnio wraca na to moda ;) co myślicie o takich oknach? chodzi mi o ich wytrzymałość, bo jeśli chodzi o wygląd to wydają mi się zdecydowanie lepsze.

do Monk: chyba chodziło Ci o to: Okno velux

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google
Zgłoś | Cytuj | Link

13 maja 2011, 10:03

Zgadzam sie: good 0 bad

No drewniane okna świetnie się komponują z odpowiednim wyposażeniem wnętrz to prawda. Pamiętać trzeba jednak o prawidłowej pielęgnacji, bo jeśli nie będziesz tego przestrzegać to bardzo szybko się zniszczy, czyli jednym słowem konserwacja, pielęgnacja i jeszcze raz konserwacja ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

27 maja 2011, 20:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Jesli chodzi o okna drewniane, zdecydowanie poleciłbym firme KORZEKWA, Rodzinna firma 63 lata na rynku, robia naprawde WYSOKIEJ jakosci okna i drzwi. Sa konkretni, a to jest bardzo wazne. Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 czerwca 2011, 16:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Zobacz takie
http://www.aluron.pl/Pliki_upload/a9a3d563d7e 7fd97c00d0811ebf48d221302c3c0.pdf

Zgłoś | Cytuj | Link

18 czerwca 2011, 13:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Od 15 dni mam okna firmy Bracia Nowaccy, okna w terminie, poprawny montaż. Od tego czasu z rezerwą trzymam się do opinii internautów dotyczących okien drewnianych, owszem są droższe, ale mam większe szczęście z ich posiadania.

Zgłoś | Cytuj | Link

3 sierpnia 2011, 15:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam!
Ja montowalam 5 lat temu okna drewniane od firmy Wiwatowski. Nie mam z nimi zadnych problemow, poza oczywistymi regulacjami na ktore bez problemu przyjechal serwis. Polecam kazdemu kto poszukuje okien drewnianych.
Pozdrawiam!

Zgłoś | Cytuj | Link

1 września 2011, 16:23

Zgadzam sie: good 0 bad

W nawiązaniu do powyższych wypowiedzi:
W 2002 roku montowałam w dużym domu jednorodzinnym okna drewniane - red meranti, kolor teak, firmy Adpol. Okna miały duże płaszczyzny, szprosy. Przed zakupem pofatygowałam się do fabryki, gdzie na miejscu obejrzałam różnego rodzaju okna, materiały a także drzwi wejściowe, które od razu dopasowałam sylem i kolorystyką do okien. Montaż przebiegł bez zarzutu, jednego dnia sprawnie. (Wtedy Adpol de facto przede wszystkim eksportował okna do Niemiec, sama wycena była w DM, a ja byłam jedną z pierwszych klientek na rynku w mojej okolicy zamieszkania). W trakcie eksploatacji *pierwsze miesiące - pękła jedna szyba (specjalne wzmocnienia antywłamaniowe), całe okno zostało wymienione chyba w ciągu 1-2 tygodni, po prostu poszło tak sprawnie, że po latach nie pamiętam dokładnie. Na tej pękniętej szybie robiliśmy eksperyment, czy ona faktycznie jest antywłamaniowa, czy to tylko marketing. Uderzaliśmy siekierą i nic, szyba została w jednym kawałku. Gwarancja była kilkuletnia, konserwacji dokonywała firma. Dom jest już w innych rękach (i to nie z powodu okien), mimo to bywam w okolicy i widzę, że okna mimo upływu 9 lat wyglądają tak, jakby zostały właśnie zamontowane. Nie były to okna tanie, ale nie w tym rzecz. Są po prostu świetnej jakości. Obecnie buduję inny dom i porównuję, co się wydarzyło na rynku, szukam właściwej jakości. Niestety z komentarzy użytkowników forum nie jestem w stanie niczego wywnioskować - tym bardziej, że jakość okien - o gustach nie dyskutuję - można ocenić po kilku latach eksploatacji. Nie bez znaczenia jest montaż, a wręcz przeciwnie ma znaczenie ogromne. Stąd jeśli ktoś z Państwa jest użytkownikiem - nie handlowcem - okien drewnianych co najmniej od 12 miesięcy i może się wypowiedzieć na temat ich jakości np. jak zachowuje się lakier, jaka była ekipa montażowa, montaż ciepły czy zimny etc. to byłoby miło przeczytać. Szukam dla Adpolu dwóch konkurentów, aby porównać i świadomie podjąć decyzję na lata.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 września 2011, 16:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Powracając jeszcze do poprzedniej mojej wypowiedzi w części Handlowcy: dzięki ich wiedzy i wyjaśnieniom mogłam podejmować lepsze decyzje i za to jestem ogromnie zobowiązana, obecnie przesłałam zapytania do kilkunastu firm produkujących okna - z czego na razie tylko 3 handlowców przed przesłaniem do mnie oferty (przekazałam wymiary bez projektu architektonicznego) zadzwoniło, aby ją sprecyzować i udzielić technicznych informacji o technologii (niektórzy producenci z powodów właśnie technologicznych nie będą mogli wykonać okien - bardzo duże płaszczyzny przeszklenia bez podziałów).
A ponieważ ta część poświęcona jest handlowcom - to moje wyrazy szacunku dla pani Katarzyny z Adpolu i p. Sylwestra też z Adpolu! Nota bene - moja dokumentacja okienna z instalacji z 2002 r. nadal jest w firmie, ponieważ rozważając budowę nowego domu zadzwoniłam i poprosiłam o aktualną cenę okien, gdybym miała budować taki sam dom.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 24 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  7 8 9 10 11  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • zabezpieczenie domu Liczba postów: 26 Grupa: Montujemy o... Moim zdaniem warto dmuchać na zimne!
  • Parapety, ale jakie? Liczba postów: 2 Grupa: Montujemy o... Do wykonania parapetu drewnianego nadaje się w zasadzie każde drewno. Jeśli zależy nam jednak na tym, aby element ten służył nam przez dłuższy czas, postawmy na...
  • Wymieniać drzwi czy nie? Liczba postów: 138 Grupa: Montujemy o... Do takich drzwi dobrałbym też odpowiednią klamkę... Taką z mosiądzu do drzwi zewnętrznych! W tym sklepie https://www.klamkidodrzwi.sklep.pl/nowos ci,mosiezne_kla...
  • Okna Szczecin-która firma najlepsza? Liczba postów: 306 Grupa: Montujemy o... Jeśli szukasz wysokiej jakości stolarki okiennej i drzwiowej, sprawdź ofertę GEALAN. Na ich stronie znajdziesz szeroką gamę produktów dostosowanych do różnych p...
  • jakie drzwi? Liczba postów: 615 Grupa: Montujemy o... Jeszcze jak obsługa posprzedażowa, gwarancyjna i pogwarancyjna będzie na poziomie 5+ to będzie już idealnie :).

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19162 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 174

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >