Ogrzewanie

« Powrót do grupy: Ekologiczny i energooszczędny dom

Stron: 50 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  17 18 19 20 21  ▸  ▸▸

6 grudnia 2016, 14:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Akurat płynny gaz jest najdroższą opcją ogrzewania!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 grudnia 2016, 17:42

Zgadzam sie: good 0 bad

ale skoro ja mam piec na pellet a pellet jest odnawialnym źródłem i wychodzi mi w sezonie niedrogo to po co mam zmieniać ?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 grudnia 2016, 20:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak jak Waldeg28 mamy z mężem piec na pellet,kosztowo wychodzi bardzo dobrze. Przy ogrzewaniu podłogowym+ grzejnikach+ ciepłej wodzie, łączny koszt ogrzewania za zeszły sezon wyszedł nam na poziomie = 4200zł.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 grudnia 2016, 21:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: Kinia_Z napisał: Tak jak Waldeg28 mamy z mężem piec na pellet...
a jaki pellet używasz?? Jaka jest jego kaloryczność?

Zgłoś | Cytuj | Link

14 grudnia 2016, 08:19

Zgadzam sie: good 0 bad

My opalamy pelleten ze stelmetu. Jest dobrej jakości a co ważne można go kupić w sklepie internetowym. Wygodny sposób.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 grudnia 2016, 14:37

Zgadzam sie: good 0 bad

jesli chodzi o grzejniki aluminiowe to ja mogę się wypowiedzieć w tej kwestii z racji tego że niedawno wymienialiśmy go na ten http://www.ferrumwodecki.pl/produkty_aluminio we,s3.html jednak jakość naprawdę ma znaczenie. cenowo też korzystnie wyszło

Zgłoś | Cytuj | Link

4 stycznia 2017, 06:44

Zgadzam sie: good 0 bad

jak się mieszka na wsi/na rubieżach, to opcja z pelletem jest ciekawa ale zależy też od tego jaka jest jego dostępność. U siebie ogrzewałem przez długi czas piecem węglowym a jak pojawila się możliwość podpięcia domu pod ciepło systemowe od Termiki, to wolałem na to przejść i mieć z głowy zajmowanie się dostarczaniem samych materiałów opałowych do ogrzewania.

Zgłoś | Cytuj | Link

4 stycznia 2017, 13:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja zazwyczaj ogrzewam dom drewnem i naprawdę fajnie na tym wychodzę . Trzeba tylko postarać się aby drzewo było bardzo dobrze wysuszone bo im większa wilgotność tym mniejsza wydolność energetyczna . Zazwyczaj mam zapasy na 2, 3 lata i dzięki temu nigdy nie miałem kłopotów z suchym i naprawdę wydajnym drewnem

Zgłoś | Cytuj | Link

7 stycznia 2017, 19:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: kron34 napisał: jak się mieszka na wsi/na rubieżach, to opcja z pelletem
jest ciekawa ale zależy też od tego jaka jest jego
dostępność.

pellet można np zamówić przez stronę epellet.pl z dostawą więc miejsce zamieszkania nie ma zbytniego znaczenia.
Użytkownik Solerro napisał: Ja zazwyczaj ogrzewam dom drewnem i naprawdę fajnie na tym
wychodzę . Trzeba tylko postarać się aby drzewo było
bardzo dobrze wysuszone bo im większa wilgotność tym
mniejsza wydolność energetyczna .

podobne zasady obowiązują przy pellecie :)

Zgłoś | Cytuj | Link

10 stycznia 2017, 16:42

Zgadzam sie: good 0 bad

no i potem wszyscy razem dusimy się w tym smogu ;) dobrze, że od 2020 roku palenie czegokolwiek będzie mocno ograniczone.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 50 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  17 18 19 20 21  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • dom energooszczedny Liczba postów: 149 Grupa: Ekologiczny... Z moją obecną wiedzą na temat energooszczędności domu poszedłbym przy budowie w: -projekt domu (jego bryła, ilość okien, umiejscowienie itd) nastawione na oszcz...
  • Ocieplenie budynku Liczba postów: 221 Grupa: Ekologiczny... Odpowiednie ocieplenie jest zawsze bardzo ważne. Pod adresem: https://cels.pl/ocieplanie/piana/ podsyłam namiary na pianę PUR od marki Cels. Ci mają duże doświa...
  • Elektromobilość zasilana z fotowoltaiki - jak to d... Liczba postów: 3 Grupa: Ekologiczny... To bardzo ciekawy temat i myślę, że warto go śledzić, bo coraz więcej osób będzie korzystało z elektromobilności. Od siebie dołożę jeszcze ten artykuł https://s...
  • energooszczędny domcio Liczba postów: 87 Grupa: Ekologiczny... Ze swojej strony mogę Wam polecić ofertę firmy, z której sam skorzystałem i jestem bardzo zadowolony. Jeżeli potrzebuje świadectwa energetycznego, to polecam Wa...
  • Pompa ciepła Liczba postów: 8 Grupa: Ekologiczny... Wydajność energetyczna pomp ciepła powietrze-woda w porównaniu do powietrze-powietrze może się różnić w zależności od warunków atmosferycznych i temperatury zew...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19190 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 288

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >