Problem z wilgocią.Proszę o pomoc

« Powrót do grupy: Robimy fundament

1 lipca 2009, 10:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam.
Mam problem dotyczący przesiąkania/zbierania się wilgoci przez posadzkę.
Po ostatnim oberwaniu chmury na zaznaczonych miejscach zaczęły się pojawiać wilgotne miejsca na płytkach ceramicznych.
Na projekcie wilgotne miejsca znajdujące się na fundamencie zaznaczone są na czerwono, na niebiesko miejsca na płytkim fundamencie.
W łazience ( 2m2) wilgoć pokazała się na progu drzwi i na płytkach między podłogą a ścianą praktycznie w całej łazience.
Pierwsza myśl była taka, że nieostała położona izolacja na pion fundamentu, czyli papa. Lecz wykonawca zastrzega, że była położona. Być może jest to spowodowane złą wentylacją ,ale kratka wentylacyjna w łazience( pod sufitem ) i na korytarzu jest.
Dom stoi od trzech lat, ściany wymurowane z cegły dziurawki 25 cm grubości. Ponad fundament wystawiłem trzy segmenty bloczków, wszystko posmarowane lepikiem, od zewnątrz ocieplone styropianem gr. 6 cm. Od wewnątrz nieocieplone. Na górę tak jak pisałem papa, przy wylewaniu posadzki folia.
Nie mam pojęcia, czego może być to powodem, prosiłbym was o jakieś sugestie, co do przyczyny lub o rady, do kogo się zgłosić z tym problemem.
Pozdrawiam
http://img171.imageshack.us/i/ssa40387kopia.jpg/
http://img222.imageshack.us/i/ssa40377kopia.jpg/
http://img134.imageshack.us/i/fundamenti.jpg/

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 lipca 2009, 12:02

Zgadzam sie: good 0 bad

To wina złej izolacji poziomej, wentylacja tu nie ma nic do rzeczy. Jeżeli dobrze zrozumiałem to pomiędzy ścianami fundamentowymi a ścianami nadziemia masz położoną papę a pod posadzką folię. Skoro tak jest to:
1. nie masz połączonej papy z folią i izolacja nie jest szczelna
2. z tego co mówisz to nikt chyba nie oglądał czy ta papa była dobrze położona i czy jest zgrzana.
3. mogło dojść do uszkodzenia papy w trakcie stawiania budynku.
4. jeżeli izolacja pionowa ścian fundamentowych nie jest poprawnie zrobiona to występuje podciąganie kapilarne wody i przy nieszczelnej izolacji poziomej powiększa efekt zawilgoceń.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 lipca 2009, 19:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Ostatnio "zdrapałem" jedną płytkę w miejscu gdzie zbierało się najwięcej wilgoci i było sucho ufff. Czyli sprawa jasna problem wentylacji ... zastanawiałem się i pomyślałem o zamontowaniu wentylatorka elektrycznego przy wlocie wentylacyjnym w toalecie, oraz nad zamontowaniem kratek w drzwiach.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 lipca 2009, 23:21

Zgadzam sie: good 0 bad

nie byłem przy stawianiu domu więc nie chce osadzać nikogo ale myślę że izolacja pod posadzką jest złe zrobiona na środku pokoju mogła wyjść wilgoć ponieważ mogło być łączenie foli i był mały zakład (zresztą folie powinno dawać sie dwa razy w piwnicach i na gruncie mijając poprzednie łączenie jeśli występuje)albo folia była przerwana natomiast w progu papa mogła być zerwana albo mogło jej nie być powinna być też folia pod posadzką mogli nie dać posadzkarze często rozkładają pomieszczenia a w progu nie dają wywijają tylko nadmiar z pomieszczenia a powinno się położyć folię... jeżeli jest wilgotny grunt trzeba było położyć papę i folię...

Zgłoś | Cytuj | Link

5 marca 2010, 23:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Prawdopodobnie fundament jest dużo zimniejszy niż otoczenie, i powstaje Ci mostek termiczny - czyli w Twoim przypadku miejsce w którym osadza się wilgoć z powietrza. Sprawdzić by trzeba jak działa wentylacja.
Arek Gonsior
http://www.osuszaniemuru.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

14 kwietnia 2010, 08:57

Zgadzam sie: good 0 bad

jeżeli masz ogrzewanie podłogowe zakręć je i zobaczysz wtedy może cieknie gdzieś...może coś z hydrauliką jest tam podłogówką/ idą w tych miejscach rury? jeżeli to nie to to tylko izolacja....

Zgłoś | Cytuj | Link

5 lipca 2010, 00:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Podpowiedź "łukaszaxxxx" może być naprowadzająca, podcieki są lokalne, czyli może to być wada instalacji oraz układu poziomego izolacji. Gdzieś niedaleko widziałem kibelek. Może ON przecieka?
Niestety trzecie zdjęcie się nie otwiera, ale tymi czerwonymi liniami sam sobie udzieliłeś odpowiedzi.

Zgłoś | Cytuj | Link

8 lipca 2010, 11:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Anonymous napisał: Ostatnio "zdrapałem" jedną płytkę w miejscu gdzie zbierało się najwięcej wilgoci i było sucho ufff. Czyli sprawa jasna problem wentylacji ... zastanawiałem się i pomyślałem o zamontowaniu wentylatorka elektrycznego przy wlocie wentylacyjnym w toalecie, oraz nad zamontowaniem kratek w drzwiach.

Ja bym wentylatorka nie polecał, jak działa to wspomaga wentylację, ale jak nie działa to dławi.
Kratka w drzwiach to dobry pomysł.
Te podcieki są zastanawiające, może jak uregulujesz wodę opadową na zewnątrz, to się sprawa wyjaśni?

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Fundamenty i ich ważność Liczba postów: 9 Grupa: Robimy fund... Walduli :) Bardzo sie ciesze, że wspolnymi siłami udało sie pomóc :) Gratuluje zakupu i zycze samych slonecznych i ciepłych na budowie :wink: Pozdrawiam
  • Praca w Niemczech - rekrutacja Liczba postów: 19 Grupa: Robimy fund... W takim razie jeśli rozglądasz się za ciekawymi możliwościami zawodowymi za granicą i jednocześnie chcesz się nadal rozwijać robiąc co lubisz oraz najlepiej pot...
  • Fundamenty a badania geofizyczne Liczba postów: 3 Grupa: Robimy fund... Odziedziczyłem działkę po dziadkach i chcę zbudować dom ale zanim ruszę z robotą potrzebuję porady. Czy zanim zaczną wylewać fundamenty powinienem zlecić badani...
  • Używane wózki widłowe Liczba postów: 10 Grupa: Robimy fund... Natomiast jeśli będziecie do wózków widłowych jednocześnie potrzebowali dobrej jakości osprzętu to na pewno warto będzie sprawdzić ofertę Mipromet u których bez...
  • Dostawcy betonu Olsztyn Liczba postów: 28 Grupa: Robimy fund... A skorzystalibyście z takie usługi,opisanej na tej stronie?https://www.mgprojekt.com.pl/blo g/zakup-betonu-online/ Bo powstaje pytanie jakiej dostarczony beton b...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19162 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 238

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >