Sprzęt AGD

« Powrót do grupy: Sprzęt AGD i RTV

Stron: 14 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

25 sierpnia 2010, 12:00

Zgadzam sie: good 0 bad

W niedługim czasie będę wymieniał sprzęd AGD , zastanawiam się czy klasa energooszczędna naprawdę jest energooszczędna, co możecie mi powiedzieć w tej sprawie?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 sierpnia 2010, 13:39

Zgadzam sie: good 0 bad

opinie na ten temat są różne. Pewnie wszystko zależy, jak to mówią - od punktu - punkt widzenia zależy od punktu patrzenia.
Od użytkowników takich cudów wiem, że... niestety albo żadnej różnicy albo odwrotny od zamierzonego efekt. Trzeba po prostu przy zakupie kierować się rozsądkiem, a nie reklamą, czy hasłami.
Telewizor z płaskim kineskopem, zawsze pobierze więcej energii niż zwykły (tak mówią, ja się nie znam :) ),
przy zakupie sprzętu kieruj się klasą produktu - produkt A będzie ekonomiczniejszy. Choć klas jest aż do G, to różnica między A a B w ciągu roku to zysk kilkunastu-kilkudziesięciu złotych w kieszeni. :D

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 sierpnia 2010, 12:38

Zgadzam sie: good 0 bad

klasa energooszczędna, to klasa A, tak więc podsumowując A to energooszczędna! Trochę mniej wychodzi w rachunkach. Ale różnica... szału nie ma

Zgłoś | Cytuj | Link

27 sierpnia 2010, 23:19

Zgadzam sie: good 0 bad

oszczędzić można, ale na dłuższą metę. Zakup się będzie opłacał, ale szybko tego nie zauważysz. To nie są takie kwoty, żeby odczuć jakaś większą różnicę. Pewnie to też zależy od konkretnego sprzętu. Trzeba po prostu uważać przy zakupach. Najlepiej jakby podczas zakupów pomagał Ci jakiś znajomy, który się na tym zna :-)

Zgłoś | Cytuj | Link

30 sierpnia 2010, 11:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja na samym przykładzie pralki zaoszczędziłam prąd i wodę. Kupiłam pralkę o stopniu energooszczędnym A+ która ma funkcję krótkiego prania, energooszczędne pobieranie wody itp. itd. Szczerze mówiąc na początku różnicy nie widziałam ale gdy przeglądałam rachunki to jednak idzie ją zauważyć.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 listopada 2011, 15:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgadzam się z przedmówczynią, tak naprawdę energooszczędny sprzęt zyskuje w Twoich oczach dopiero po tym, jak dokładnie porównasz sobie rachunki miesiąc po miesiącu. Ja się przekonałam do tego rozwiązania dopiero po tym jak mama kupiła sobie taki elektryczny piekarnik. Po chyba roku użytkowania usiadłyśmy na spokojnie i wszystko razem, miesiąc po miesiącu porównałyśmy. Powiem tylko tyle, że różnica jest naprawdę widoczna.

Zgłoś | Cytuj | Link

4 listopada 2011, 15:36

Zgadzam sie: good 0 bad

No niby tak zawsze jest i po latach można luknąć ze rzeczywiscie cos energo.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 lipca 2013, 09:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Teraz wyposażenie gastronomiczne, wyposażenie kuchni stało się bardzo popularne w postasci EKO. Ale oszczędności będzie można zauważyć po jakimś czasie dopiero. Jeżeli zaopatrzymy nasze mieszkanie w większość takich urządzeń to z pewnością zauważymy różnicę ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

13 lipca 2013, 15:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Teraz są produkowane sprzęty w dobrych klasach energetycznych, ja mam sporo sprzętu whirlpool i po dość krótkim czasie zauważyłam oszczędności:-)

Zgłoś | Cytuj | Link

13 lipca 2013, 21:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja też zauważyłam spore oszczędności, jak wymieniłam swój stary sprzęt agd na nowy, energooszczędny Whirlpoola

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 14 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Co sądzicie o sprzęcie AGD firmy Candy? Liczba postów: 152 Grupa: Sprzęt AGD... Na co Wy zwracaliście uwagę podczas zakupu wyposażenia do restauracji? Osobiście chciałbym Wam wszystkim polecić sprawdzić stronę https://gastromania.pl/rondle-...
  • Wybór odpowiednich urządzeń do małej kuchni Liczba postów: 45 Grupa: Sprzęt AGD... Na co Wy zwracaliście uwagę podczas zakupu wyposażenia do restauracji? Osobiście chciałbym Wam wszystkim polecić sprawdzić stronę https://gastromania.pl/rondle-...
  • sprzęt RTV i AGD Liczba postów: 29 Grupa: Sprzęt AGD... Osobiście chciałbym Wam polecić sprawdzić stronę, na której znajdziecie ofertę sklepu internetowego z najróżniejszymi częściami zamiennymi do sprzętu AGD, w tym...
  • Cichy odkurzacz - jaki? Liczba postów: 205 Grupa: Sprzęt AGD... Codzienne sprzątanie byłoby uciążliwe, gdyby nie sprawne i dobrze działające urządzenie, będące zawsze pod ręką. Jeśli przymierzasz się do zakupu nowego sprzętu...
  • Jaki gadżet na prezent dla męża Liczba postów: 203 Grupa: Sprzęt AGD... moze drukarka ? albo jakis gadzet ktorym sie interesuje? ___________ https://www.lek tor.edu.pl/toner-do-drukarki-kyocera

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 174

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >