Sucha zabudowa poddasza

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

9 stycznia 2008, 19:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam wszystkich.
Nadeszła zima, dekarze wreszcie skończyli z dachem i zabieramy się za zabudowe poddasza w moim wymarzonym domku.
Znalazłem na internecie fajny kalkulator do suchej zabudowy i myślę, że warto go zareklamować na forum. Można sobie kompleksowo wyliczyć koszt materiałów do tego potrzebnych. Jak ktoś byłby zainteresowany to podsyłam link. Genialna sprawa...Tylko szkoda, że ta hurtownia tak daleko ode mnie.
Pozdrawiam Was!

http://mb03.pl/11,kalkulatory

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 października 2022, 11:27

Zgadzam sie: good 0 bad

A co myślicie o ociepleniu poddasza pianką pur?
https://www.boogu.pl/izolacja-z-pianki-pur/

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 listopada 2022, 21:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Szanowni Państwo,
do spoinowania łączeń płyt, montażu narożników, a także maskowania wkrętów rekomenduję użycie elastycznej masy Śnieżka Acryl-Putz MS30. Masa skutecznie ogranicza ryzyko pojawienia się pęknięć. Jest elastyczna, przyczepna do podłoża, łatwo się szlifuje i nie pyli. Jej śnieżnobiały kolor ułatwia malowanie.  

Zgłoś | Cytuj | Link

17 stycznia 2023, 07:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik e-Rzecznik Śnieżka napisał: Szanowni Państwo,

do spoinowania łączeń płyt, montażu narożników, a
także maskowania wkrętów rekomenduję użycie elastycznej
masy Śnieżka Acryl-Putz MS30. Masa skutecznie ogranicza
ryzyko pojawienia się pęknięć. Jest elastyczna,
przyczepna do podłoża, łatwo się szlifuje i nie pyli.
Jej śnieżnobiały kolor ułatwia malowanie.  


Witam. Jestem na etapie wykańczania poddasza. Mam zamontowane zielone płyty gipsowe, teraz chcę to zaszpachlować używając taśmy amerykańską, a potem położyć gładź. Pytania:

- czy gruntować płyty po całości przed gładzią?
- ile warstw gładzi jest potrzebne?
- czy gruntować gładź między jedną warstwą a drugą?

Zgłoś | Cytuj | Link

21 stycznia 2023, 20:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Szanowny Panie,
Umiejętne przygotowanie podłoża to kluczowa kwestia. Przed aplikacją gładzi warto zastosować grunt szybkoschnący Śnieżka Acryl-Putz GR43 Pro, który zwiąże kurz i zabrudzenia, ujednolici podłoże. Na łączenia płyt rekomenduję zastosowanie masy Śnieżka Acryl-Putz MS30, a na całą powierzchnię płyt gładź Śnieżka Acryl-Putz ST10 Start (najlepiej dwie warstwy). Między jedną, a drugą warstwą gładzi nie ma konieczności gruntowania. 

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 stycznia 2023, 13:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik e-Rzecznik Śnieżka napisał: Szanowny Panie,

Umiejętne przygotowanie podłoża to kluczowa kwestia.
Przed aplikacją gładzi warto zastosować grunt
szybkoschnący Śnieżka Acryl-Putz GR43 Pro, który
zwiąże kurz i zabrudzenia, ujednolici podłoże. Na
łączenia płyt rekomenduję zastosowanie masy Śnieżka
Acryl-Putz MS30, a na całą powierzchnię płyt gładź
Śnieżka Acryl-Putz ST10 Start (najlepiej dwie warstwy).
Między jedną, a drugą warstwą gładzi nie ma
konieczności gruntowania. 


Dlaczego trzeba szpachlować całą powierzchnie płyt?

Zgłoś | Cytuj | Link

24 stycznia 2023, 16:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Szanowny Panie,
Aplikacja gładzi Śnieżka Acryl-Putz ST 10 Start na całej powierzchni płyt pozwala na uzyskanie jednolitej struktury. Szpachlowanie tylko na łączeniach może spowodować, że będą widoczne różnice pomiędzy łączeniami, a pozostałą zabudową. Po przeszlifowaniu, odpyleniu i zagruntowaniu płyty będą gotowe do malowania.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 292 Grupa: Technologie... Świetne projekty domów znajdziecie w Pracowni ArchDOM https://archdom.pl/
  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 141 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • spawanie Liczba postów: 63 Grupa: Technologie... Jeżeli potrzebujecie profesjonalnych narzędzi i akcesoriów do spawania to myślę, że zainteresować Was może także oferta firmy PERUN. U nich znajdziecie wszystko...
  • Gdzie kupić łączniki do drewna? Liczba postów: 20 Grupa: Technologie... Moim zdaniem przy wyborze materiałów budowlanych warto kierować się sklepem. W takich ogólnych marketach budowlanych ciężko jest z profesjonalną pomocą przy wyb...
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 625 Grupa: Technologie... Co do zakupu narzędzi ręcznych, w tym również jeśli chodzi o artykuły elektryczne, metalowe, motoryzacyjne itd. to na pewno warto sprawdzić sobie ofertę hurtown...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 205

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >