Wynalazek dla domów enerooszczędnych - innowacja

« Powrót do grupy: Innowacje w budownictwie

8 lipca 2014, 19:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Szanowni Państwo,

Szukam WYKONAWCÓW zainteresowanych wdrażaniem nowej technologii dla budowy domów energooszczędnych (niskoenergetycznych).Chciałabym nawiązać współpracę i zaproponować opatentowaną technologię/wynalazek, w którym elementem podstawowym jest element wypełniający zawierający pustak z ceramiki drążonej poryzowanej lub pustak z keramzytobetonu przeznaczony do budowy ścian nośnych gęstoperforowanych ocieplonych płytami z polistyrenu ekspandowanego (EPS). Element ten ma pustkę wewnętrzną do wypełnienia betonem konstrukcyjnym w postaci słupów i rygli.
Wynalazek został miesiąc temu zakwalifikowany do analizy rynkowej w ramach naboru projektów (wyłoniono 10 projektów z Polski) w Instytucie Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej.
Celem wynalazku jest pozbycie się wad ścian wykonanych z pustaków z ceramiki poryzowanej w przypadku ocieplenia płytami z polistyrenu ekspandowanego (EPS), których układ technologiczny powoduje, że są one praktycznie nieprzepuszczalne dla pary wodnej przenikającej na zewnątrz budynku. Uniemożliwia to efektywne osuszanie ściany z wilgoci technologicznej wbudowanej w procesie realizacji budynku oraz wilgoci kondensacyjnej powstałej w wyniku wadliwej eksploatacji szczelnych okien, bez nawiewu, przyczyniającej się do rozwoju szkodliwych dla zdrowia mikroflory, grzybów, pleśni i mykotoksyn. Jednocześnie celem jest pozbycie się kolejnej wady takich ścian- niskiej nośności. Rozwiązanie pozwala na podwyższenie ścian nośnych z pustaków z 5 do 10 kondygnacji i stwarza pełen komfort mikroklimatu wnętrz:
- niedopuszczenie do zawilgocenia ścian w wyniku ciągłej dyfuzji pary wodnej na zewnątrz budynku
- samoregulacja wilgotności względnej atmosfery wnętrza przez materiał porowaty ściany
- stabilizacja temperatury przy wysokiej akumulacji ciepła przez warstwy ceramiki i betonu
- dobra izolacja akustyczna.
Przy przyjęciu polistyrenowej płyty ocieplającej obiekty zaliczają się do budownictwa niskoenergetycznego. Rozwiązanie materiałowo-technologiczne włącza się w nurt innowacyjnych rozwiązań zgodnych ze ZRÓWNOWAŻONYM ROZWOJEM.
Rozwiązanie jest przykładem rozwoju polskiej myśli konstrukcyjno-technologicznej mającej na celu dostosowanie nowoczesnych systemów ścian do warunków budowy przyjaznego dla człowieka energooszczędnego domu.
tel.600 763 178

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Obejmy do rur instalacje Liczba postów: 3 Grupa: Innowacje w... Firma Zew Inwestycje dostarcza wysokiej jakości wyroby ze stali nierdzewnej, w tym elementy kanalizacyjne. Ich produkty są stosowane w wymagających systemach ka...
  • Dom energooszczędny Liczba postów: 176 Grupa: Innowacje w... W takim domu najlepszym wyborem będzie pompa ciepła. Polecam kontakt z firmą Fonko, która ma urządzenia najwyższej jakości.
  • PRAWO JAZDY Liczba postów: 35 Grupa: Innowacje w... Znalazłem ich przez polecenie znajomego i nie żałuję – https://www.elkaschool.pl Jeździłem z dwoma instruktorami i obaj byli konkretni, bez zbędnego gadania, al...
  • elewacja z cortenu Liczba postów: 19 Grupa: Innowacje w... Nie wygląda źle, bardzo nowocześnie. Jeśli jednak o mnie chodzi wolę elewacje Gregbud z naturalnych kamieni. Sądzę też, że to trwalsze rozwiązanie.
  • Nowoczesne budownictwo?] Liczba postów: 67 Grupa: Innowacje w... Wielkie projekty budowlane wymagają sprawnej koordynacji i zarządzania. W tym tekście podkreślono, jaką rolę odgrywa generalny wykonawca, który odpowiada za nad...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19691 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 200

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >