Z czegoo skuteczna izolacja akustyczna ściany?

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3  ▸

11 sierpnia 2017, 12:56

Zgadzam sie: good 0 bad

U nas wyjątkowo zdaje egzamin ściana akustyczna SWG 120 od Sowana. Rozdziela duży pokój na dwa osobne pokoje, ale dzięki temu też stanowi świetną izolację dźwiekową. Może sprawdzi się u Was.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 kwietnia 2018, 00:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Trudno jest poprawić izolacyjność akustyczną ścian. Maty wygłuszające są drogie i dodatkowo zamykają ścianę dyfuzyjnie i narażają na grzybienie. Dlatego najlepiej wybierać takie materiały, których nie trzeba będzie powtarzać. Tu mogę polecić ściany z Porothermu 25 cm, a na zewnątrz styropian. Ściany wewnętrzne można robić z materiału Porotherm Aku...

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 maja 2018, 12:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: cigano napisał: Ściany wewnętrzne można
robić z materiału Porotherm Aku...


To bardzo dobry materiał, u mnie jest wykorzystywany jako ściana wewnętrzna pomiędzy mieszkaniami (zabudowa bliźniacza). Nie słychać praktycznie żadnych odgłosów życiowych - wyjątkiem jest łazienka, ale to raczej wina wspólnego szachtu, a nie samego materiału

Zgłoś | Cytuj | Link

30 maja 2018, 12:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Doskonale wiem jak uciążliwi potrafią być sąsiedzi. ;P Zwłaszcza w takim blokowisku, gdzie ściany są bardzo cienkie i słychać niemal każdy szelest.

____________________________________________________________
Ścianki akustyczne http://esglas.pl/scianki-akustyczne/

Zgłoś | Cytuj | Link

25 czerwca 2018, 11:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Mi idealnie sprawdza się ścianka akustyczna firmy Sowan (Swg 120). Fantastycznie wygłusza dźwięki.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 lipca 2018, 22:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: IzaKonar napisał: Mi idealnie sprawdza się ścianka akustyczna firmy Sowan
(Swg 120). Fantastycznie wygłusza dźwięki.


To jest ścianka tymczasowa, w domu praktycznie nie do użytku (bo i po co ;-). Zgadzam się z przedmówcami, że najsensowniejsze materiały na ściany działowe pod względem akustycznym to Porotherm 11.5 i silka 12. Z tym że ceramika porotherm będzie bardziej praktycznie, bo łatwiej ją dołączyć do ścian nośnych z tego materiału (a z silikatu ze względu na normy termiczne mało kto aktualnie stawia ściany nośne...)

Zgłoś | Cytuj | Link

2 lipca 2018, 00:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Hmm do tego są chyba specjalne materiały stworzone tak normalnie to cieżko zrobić coś wyjątkowego samodzielnie

Zgłoś | Cytuj | Link

1 sierpnia 2018, 14:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Najlepiej mieć ściany skutecznie izolujące akustycznie, czyli z ciężkiego murowanego materiału (ceramika Porotherm, silikat). Z własnego doświadczenia wiem, że maty wygłuszające raczej słabo spełniają swoją funkcję.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 sierpnia 2018, 12:02

Zgadzam sie: good 0 bad

I wełna i styropian mają dobre właściwości. Dwa, zadbałbym też po prostu o bardzo dobre okna, które chronią przed hałasem. U mnie jest dom z systemem Foveo i tynkiem TN30, do tego okna, mieszkam przy trasie i komfort jest naprawdę fajny

Zgłoś | Cytuj | Link

30 sierpnia 2018, 23:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam, jeśli chodzi o ściany działowe izolujące skutecznie od dźwięków to polecam doklejenie płytek klinkierowych :) U mnie jest takie rozwiązanie na ścianie pomiędzy salonem a sypialnią. Odkąd płytki (typu Terca) się tam pojawiły - w sypialni nie słychać absolutnie ani rozmów ani muzyki czy telewizora. Przy okazji ładnie to wygląda...

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • jakiej firmy tynk silikonowy? Liczba postów: 92 Grupa: Stawiamy śc... Szanowna Pani, Tynk modelowany Foveo-Tech TSS 05 bez przeszkód można aplikować na różne powierzchnie, w tym na powierzchnie mocno nasłonecznione. Tynk jest odpo...
  • Stres i nerwy przy budowie domu i kredytach - jak... Liczba postów: 9 Grupa: Stawiamy śc... Budowa domu i kredyty to zwykle związane ze stresem i nerwami, ponieważ oba te procesy wymagają dużego zaangażowania finansowego, czasowego i emocjonalnego. Jed...
  • czy warto budować dom ze ścian jednowarstwowych Liczba postów: 135 Grupa: Stawiamy śc... Hej, jeśli korzystacie z materiałów wienerberger to zerknijcie na ten ich konkurs, bo mogą Wam zwrócić za nie pieniądze: https://www.budogram.pl/konkurs
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4955 Grupa: Stawiamy śc... Ja polecam przede wszystkim kupowanie zestawów, dostępne są np. zestawy kluczy trzpieniowych, torx, płaskich, nasadkowych, szczękowych, otwornic oraz zestawy un...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 204

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >