Żywica epoksydowa, beton ...

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

26 lutego 2008, 21:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam Wszystkich, zamieściłem mojego posta w tym dziale bo jest najczęściej odwiedzany i może uzyskam szybką odpowiedź. Na parterze w nowo wybudowanym domu mam zamiar zbudowac akwarium betonowe o wymiarach 320 dł x 120 szer x 80h- 3000litrów. Z przodu będzie szyba która będzie włożona w profil który uprzednio będzie zalany w betonie- to najmniejszy problem. Chciałem się dowedzieć z jakiego betonu wylać ścianki, jakiej grubości zrobić te ścianki 15 cm wystarczy? Całe akwarium będzie stało na betonowych filarkach o wysokości 85cm. Do wzmocnienia betonu zamierzam użyć drutu żebrówki 10mm bo pląta mi się tego tyle że musze go zużyć. Zbrojenie z filarów będzie przedłużone w ściane akwarium żeby wszystko stanowiło całość.CZym uszczelnić beton od środka? myślałem nad żywica epoksydową? Prosił bym kogoś kto miał z tą żywicą doczynienia żeby odpowiedział mi na pytanie: czy reaguje z wodą ? Czy trzeba powłoke z żywicy odnawiać ? CZy takie zabezpieczenie żywicą zda egzamin. Na forum akwarystycznym ktoś napisał mi żebym w środek ścanki i podłoge akwarium dał folie do oczek, ale mi się to nie widzi, ponieważ folia podzieli mi ścaniki na 2 części i po pewnym czasie może się oderwać i wpaść mi do akwarium albo na zewnątrz.Może czymś innym uczczelnić akwarium niż żywicą. Bardzo prosze o porady i sugestie. Może ktoś ma takie akwarium albo ma znajomego który takie coś posiada? Z góry dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 marca 2008, 21:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Grubość ścianek wystarczy 10 cm. Beton z domieszkami.
Hydroizolacja najlepiej polimerowo-cementowa 2-warstwowa zbrojona siatką szklaną. Najtaniej. Izolowanie żywicą epoksydowo-poliuretanową zbrojoną matą szklaną, ale wymaga wysuszenia betonu do wilgotności 4%.

Jerzy Zembrowski

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 kwietnia 2008, 11:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Beton można uszczelnić w masie. Dobre są do tego dyspersje akrylowe - specjalne typy odporne na hydrolizę. Służą do tego któreś z typów Acronali (BASF) lub Mowilithów (były Clariant - teraz chyba firma Celanese). Powszechnie stosuj się to w Niemczech do uszczelniania betonu pod autostrady.
Mogą być kłopoty z kupnem małych ilości.


W polskich warunkach jest preparat Hydrostop - łatwiejszy do dostania. Słyszałem o nim dobre opinie, sam nie używałem.

Ew. zastosowane preparaty na bazie żywic
- powinny być do ciągłego kontaktu z wodą
- powinny być dopuszczone do wody pitnej
Inaczej można powytruwać ryby.

Taniej będzie użycie tzw. szlamow izolacyjnych np. Masterflex 550 lub 550 FX (nie pamiętam - jeden jest do wody pitnej, drugi nie.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 kwietnia 2008, 13:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Oj, oj!
Proszę nie mącić w głowach forumowiczów.
Betonu grubości 10 cm nie można uszczelnić w masie!
Polecam szeroko opisany temat w prasie naukowej pt. "betony wodoszczelne".

Jerzy Zembrowski

Zgłoś | Cytuj | Link

15 kwietnia 2008, 19:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Myślę, że ponownie nie ma Pan racji.
Przykład chociażby:

http://www.basf-admixtures.pl/PL/produkty/dod atkidobetonumikrokrzemionka/woerosilUP/Pages/default.aspx

Nie mówiąć o preparatach polimerowych, organicznych.

http://www.basf-admixtures.pl/PL/produkty/dom ieszkidobetonu/inne/rheomix157/Pages/default.aspx

Zdaje się, że kto inny mąci w głowie...

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 kwietnia 2008, 17:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Co znaczy "ponownie nie ma racji"?
Proszę o przybliżenie.

Jeśli nie mam racji, to nie zabieram głosu. Skoro zabieram głos, to nie po to, żeby Pana uczyć, lecz by wykazać kompeltną niewiedzę. Proszę sobie dać spokój z budownictwem. Zatrudnili Pana jako sprzedawcę? Od sprzedawcy do doradcy jest przepaść nie do opisania. Żegnam. Z laikami nie dyskutuję.

Jerzy Zembrowski

Zgłoś | Cytuj | Link

16 kwietnia 2008, 20:17

Zgadzam sie: good 0 bad

A w Stanach biją Murzynów !

Zgłoś | Cytuj | Link

16 kwietnia 2008, 21:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik JBZ napisał: Co znaczy "ponownie nie ma racji"?
Proszę o przybliżenie.

Jeśli nie mam racji, to nie zabieram głosu. Skoro zabieram głos, to nie po to, żeby Pana uczyć, lecz by wykazać kompeltną niewiedzę. Proszę sobie dać spokój z budownictwem. Zatrudnili Pana jako sprzedawcę? Od sprzedawcy do doradcy jest przepaść nie do opisania. Żegnam. Z laikami nie dyskutuję.

Jerzy Zembrowski


Zdaje się, że ponownie myli Pan pojęcia.
Nie jestem żadnym sprzedawcą.
Wskazane linki - to pierwsze - lepsze znalezione w intenecie. Miały na celu potwierdzić, iż nie miał Pan racji.

Na tym forum to raczej Pan pracuje jako sprzedawca - próbuje sprzedawać swoje usługi doradcze.

Być może Pan tego nie zauważył.

Zgłoś | Cytuj | Link

17 kwietnia 2008, 14:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Panie sp5es
Nadal potwierdza Pan kompletną nieznajomość fizyki budowli i proszę sobie dać spokój z wyrażaniem opinii o mojej wiedzy.
Jest Pan anonimowym dyskutantem. Chce Pan stawać w szranki? Proszę się ujawnić. Moje dane i namiary na mnie Pan ma i może sprawdzić kim jestem, czym się zajmuję i jakie mam wykształcenie i doświadczenia. Proszę o to samo.

W kwestii betonów wodoszczelnych:
1. Podał Pan linki nie na temat, gdyż pierwszy preparat Woerosil U-P jest mikrokrzemionką do strukturalnego uszczelniania np. betonów. Jednakże słowo "uszczelnianie" nie znaczu "uszczelnienie 100%". Przez dodanie odpowiednio wyliczonej dawki mikrokrzemionki zwiększamy np. szczelność betonu i jego przesiąkliwość, ale nie eliminujemy. Betonów nienasiąkliwych tą drogą się nie uzyska - nigdy.
2. Drugi preparat RHEOMIX 157 jest polimerowym środkiem wiążącym na bazie lateksu syntetycznego.
Jest to domieszka do zapraw i betonów polimerowych pozwalająca na modyfikację właściwości mieszanek w zakresie zwiększenia szczelności, ale efekty otrzymujemy te same. tj. zmniejszenie nasiąkliwości, a nie eliminowanie.

Z tego widać, iż nie ma Pan pojęcia o terminach przez siebie głoszonych i opiera się na wybiórczo przeczytanych własnościach. Ma Pan aspiracje, żeby zaistnieć? Cieszę się, gdyż na forum tym i innych wreszcie będzie więcej osób niż ja, którzy przepędzą oszołomów naginających rzeczywistość i czyniącym pianę z mózgów nieszczęsnym forumowiczom potrzebującym pomocy.
Proszę najpierw jednak solidnie zapoznać się z materiałem będącym tematem dyskusji i wstrzymać się od radykalnych stwierdzeń i ocen drugich, zanim nie nabierze Pan pewności w swojej wiedzy. Dla jej zwiększenia, polecam kilka pozycji z istniejących kilkuset na temat betonów tzw. wodoszczelnych.
Oto przykładowe i łatwodostępne:
1. http://www.wbi.budmedia.pl/pdfs/26.pdf
2. http://www.wbi.budmedia.pl/pdfs/03.pdf
3. http://www.wbi.budmedia.pl/pdfs/20.pdf

Jerzy Zembrowski

Zgłoś | Cytuj | Link

18 kwietnia 2008, 09:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Zembrowski ... tylko ty jestes najmadrzejszy i wszystkowiedzacy bo jestes doradca a nie jak pozostali laicy, anonimowi uzytkownicy forum, sprzedawcy itp ... jest wiele osob na forum ktorzy posiadaja wiedze ale ty zawsze musisz byc lepszy :lol: bo jestes doradca i moze ktos wejdzie na twoja strone i tam zaplaci za konkretna odpowiedz ... mam propozycje dla ciebie ... zamiast pisac ze ten czy tamten to glupek macacy w glowach forumowiczow to napisz konkretnie co jest dobre bez osobistych wycieczek !!! NIE JESTEM DLA CIEBIE OSZOLOMEM !!!!

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 193 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 341 Grupa: Technologie... W moim odczuciu, oferta mieszkań gotowych do odbioru na https://activa.pl/oferta/mieszkania-goto we-do-odbioru-gdansk jest bardzo korzystna, szczególnie jeśli n...
  • Wyroby hutnicze? Liczba postów: 202 Grupa: Technologie... Jeśli natomiast chodzi o stal to ja moge śmiało polecić wam tego producenta https://impostal.pl/iii/uslugi-serwis/oc ynkowanie ich rury stalowe ocynkowane ogn...
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 631 Grupa: Technologie... Co do wyboru dobrej jakości narzędzi ręcznych i elektronarzędzi to na pewno warto również zapoznać się z ofertą hurtowni Chle-Mar gdzie będziecie mogli wszystko...
  • Sypialnia Liczba postów: 44 Grupa: Technologie... W przypadku kiedy marzysz o nowoczesnej i komfortowej sypialni? Odkryj kolekcje mebli z oferty https://www.swiatmebli.pl/sypialnie-kole kcje/. Znajdziesz tam róż...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19189 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 698

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >