czy można kłaść panele na linoleum?

« Powrót do grupy: Robimy stropy i podłogi

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
◂  1 2

20 maja 2010, 20:18

Zgadzam sie: good 0 bad

czyli jednym słowem, trzeba wszystko od początku wykonać. I wylewkę, poczekać aż wyschnie (miesiąc? dwa?), a potem kłaść deski. A jakie najlepiej do mieszkania?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 maja 2010, 03:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Anonymous napisał: A co jeďż˝li reszta podďż˝ogi jest w dobrym stanie? My tez z mďż˝em zastanawiamy siďż˝ czy nie skuďż˝ tylko tej popďż˝kanej czďż˝ci.
I desek nie mo�na montowa� samodzielnie?

Najważniejsze dla podłogi czynniki to wilgotność i równa powierzchnia.
Jeśli podłoga była już kuta bądź po przyłożeniu łaty różnice nierówności odbiegają od norm podanych w zaleceniach, trzeba ją wyrównać.
Przepraszam ale nie rozumiem drugiej części pytania.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 maja 2010, 18:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Dar-Bud SIPs napisał: bądĹş po przyłoĹźeniu łaty róşnice nierĂłwności odbiegają od norm podanych w zaleceniach, trzeba ją wyrĂłwnać.


co to za łata?

Zgłoś | Cytuj | Link

31 maja 2010, 20:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Długa aluminiowa listwa tynkarska oczywiście nie koniecznie musi to być łata, można też użyć długiej poziomicy.
poniżej wklejam zdjęcie łaty

Zgłoś | Cytuj | Link

31 maja 2010, 21:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Przepraszam ale nie wiem czemu zdjęcie nie chce się automatycznie otworzyć.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 czerwca 2010, 18:44

Zgadzam sie: good 0 bad

i do czego ona służy? bo nie za bardzo się orientuję.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 lipca 2010, 13:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja też miałam ten problem. Pan kóry przyszedł wycenić remont powiedział, że jeżeli kupuję panele laminowane należy rozłożyć tekturę falistą i ułożyć panele metodą pływającą. Tektura i panel laminowany maksymalnie do 10 mm wysokość. Jeśli chodzi o panele drewniane to również pływającą, ale wysokość systemu podłogowego to już ok. 16-17 mm. A jeśli chodzi o deski tradycyjne to szkopuł w tym, że należy to wykonać przyklejając je do podłoża. Należy zdjąć płytki PVC, potem ocenić i ewentualnie wzmocnić podkład cementowy i dopiero kleić, dobierając rodzaj kleju do wielkości pomieszczenia i wielkości elementów desek. Czym większe deski tym bardziej elastyczny klej poliuretanowy. Prace z deskami tradycyjnymi, trzeba powierzyć fachowcom.

Zgłoś | Cytuj | Link

18 lipca 2022, 17:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Ogólnie na tych rzeczach ja się niestety aż tak bardzo nie znam, ale za to jestem zdania, że bardzo ważnym jest to aby wiedzieć gdzie można dostać dobrej jakości panele podłogowe. Sam nawet takie rzeczy jakiś czas temu kupowałem w https://swiatpaneli.rzeszow.pl/ i dziś już wiem, że to był bardzo mądry wybór.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
◂  1 2


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Grunt na posadzkę Liczba postów: 25 Grupa: Robimy stro... Szanowny Panie, Zastosowanie gruntu niesie za sobą wiele korzyści. Grunt sprawia, że powierzchnia jest bardziej stabilna, wolna od zanieczyszczeń, charakteryzuj...
  • tynki czy wylewki co pierwsze ? Liczba postów: 11 Grupa: Robimy stro... Najpierw posadzki bo mam ogrzewanie podłogowe. Wchodził hydraulik i elektryk. Hydraulik kładł całą instalację na to styropian i szła wylewka co by inni mi po st...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 356 Grupa: Robimy stro... Podłogi drewniane moim zdaniem są najlepsze, bo sprawiają wrażenie ciepłych i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Świetnie się prezentują i bez problemu można je....
  • Panele Liczba postów: 127 Grupa: Robimy stro... Byłam uparta -panele i koniec ,teraz z perspektywy czasu jak już mieszkam od listopada,to cały dół zrobiłabym w gresie drewnopodobnym. Szczególnie, ze patrzę so...
  • Jak należy dbać o deskę barlinecką? Liczba postów: 7 Grupa: Robimy stro... Akurat jeżeli chodzi o podłogi, ich wymianę, usuwanie subitu, kleju spod płytek czy parkietu to możemy pomóc, zajmujemy się tym na co dzień, zerknijcie na www.U...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19157 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 243

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >