inteligentny dom

« Powrót do grupy: Robimy instalację elektryczną

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

23 września 2008, 12:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam wszystkich. Mam pytanie mianowicie chciałbym mieć "inteligentny dom". Niestety nie znam się na tym dla tego chciałbym żebyście coś powiedzieli. Może znacie jakieś firmy godne polecenia. Ja znalazłem firmę intelidom może ktoś coś o niej słyszał? podaje link do ich strony
http://www.intelidom.pl
Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 grudnia 2008, 17:45

Zgadzam sie: good 0 bad

hej,
ja właśnie jestem w trakcie budowania takiego domu, tzn. buduje mi go firma.

planuję zautomatyzowanie i ułatwienie sobie na maxa wszystkiego, tzn. czujki ruchu i światła, piloty itp. super sprawa.
np. rolety przeciwwłamaniowe w oknach otwierające się kiedy wchodzę do domu, zamykają się w nocy, sceny świetlne w domu i ogrodzie, to co mi się najbardziej podoba to muzyczka, którą słychać w całej chacie :D
no i poza tym pełen monitoring, videofon i takie gadżety.

aha, a instaluje i projektuje mi ce cuda firma, której właścicielem jest pan Przemysław Panek. gość zna się na rzeczy i przede wszystkim nie jest drogi. jak ktoś jest zainteresowany to mogę podać telefon

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 lipca 2010, 04:40

Zgadzam sie: good 0 bad

A u mnie w Krakowie całą automatykę budynku zrobiła firma 2R System (http://www.2rsystem.pl). Weszli na istniejącą już instalację elektryczną (kupiłem dom już z tynkami wewnętrznymi) i zrobili praktycznie cały system inteligentnego budynku bez żadnego kucia ścian. Wszystko sterowane bezprzewodowo, radiem. To ekstra wygodne! Teraz mam sterowanie oświetleniem, rolety, bramę wjazdową - wszystko obsługiwane jednym pilotem! Polecam ten system - Xcomfort. Dużo lepszy niż te EIB i KNX bo nie trzeba pruć ścian, żeby kable układać.

Zgłoś | Cytuj | Link

31 lipca 2010, 06:51

Zgadzam sie: good 0 bad

To wspaniałe. Wręcz cudowne. Zachwyt aż zapiera dech w piersiach.... Napiszesz coś konkretnego, czy zapłacono Ci tylko za skrytykowanie systemu KNX/EIB?

------------------------------------------------
prosze nie uzywac wulgaryzmow

Radex

Zgłoś | Cytuj | Link

31 lipca 2010, 20:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Czy wszystkie fora faktycznie już są opanowane przez takich pseudo dyskutantów jak SMARTech? Nadepnąłem na odcisk, bo ośmieliłem się napisać, ze moim zdaniem są systemy lepsze niż KNX / EIB?
Wyjaśniam, że nikt mi za nic nie zapłacił! Z własnej woli dzielę się swoimi doświadczeniami, bo temu powinno służyć takie forum jak budnet.pl!
Użytkownik SMARTech nawet specjalnie się nie kamufluje. Pod tą nazwą istnieje firma oferująca "skrytykowane" przeze mnie systemy. Wiem o tym, bo przed wykonaniem inteligentnej instalacji w moim domu zrobiłem solidne rozpoznanie rynku. Nieładnie, że zamiast opinii użytkowników systemów musimy wysłuchiwać inwektyw od firm promujących swoje rozwiązania!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 lipca 2010, 20:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie mam nic przeciwko krytyce systemu EIB. Jest wiele systemów, inne dla małych mieszkań (tu EIB może być za drogie, a jego możliwości niewykorzystane), inne dla domów (tu EIB jest akurat), inne dla rezydencji (tu EIB może mieć za małe możliwości). "Lepszość" zależy więc od potrzeb. Napisz, dlaczego uważasz system EIB za gorszy, ale napisz też w jakich zastosowaniach.

Chodziło mi o to, że wskazywanie konkretnej firmy to reklamowanie jej, a nie rzetelny głos w dyskusji. Ja nie napisałem, że system EIB jest najlepszy, ani że najlepiej zlecić realizację firmie SMARTech - proszę tego mi nie zarzucać.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 sierpnia 2010, 04:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Gdyby Pan z firmy SMARTech potrafił czytać ze zrozumieniem, a nie tylko zaperzał się że ktoś krytykuje "Jego System", to zamiast rzucać wulgaryzmy i pisać obraźliwe uwagi w stylu "czy zapłacono Ci tylko za skrytykowanie systemu KNX/EIB?" doczytałby to co napisałem. A napisałem konkretnie, że w przypadku obiektów - takich jak mój dom - z wykonanymi tynkami wewnętrznymi i gotową instalacją elektryczną lepszym rozwiązaniem jest bezprzewodowy, system radiowy. Nie wymaga kucia ścian i prowadzenia kabli, w przeciwieństwie do systemów KNX/EIB, gdzie trzeba układać kable magistralne.
Firmę 2R System wymieniłem dlatego, że w moim przypadku się sprawdziła. Z firmą SMARTech natomiast nie chciałbym mieć do czynienia, bo taka napaść nie świadczy dobrze o ich profesjonalizmie.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 listopada 2010, 00:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam. Jestem z Poznania. U mnie instalację inteligentnego budynku wykonywała firma SEPA. Polecam ich usługi. System oparty jest na centrali NEXO Wrocławskiego producenta. Wszystko pracuje stabilnie.
Również nie ma problemów z serwisem (raz zdarzyło mi się uszkodzenie włącznika rolet)
Tu jest link do ich strony jakby ktoś był zainteresowany www.sepa-polska.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

1 grudnia 2010, 21:22

Zgadzam sie: good 0 bad

No ja mam do polecenia dla Ciebie firmę nexwell z wrocka sam mam od nich system inteligentnego domu i jest solidnie z niego zadowolony. Mają autorskie rozwiązania nie tam jakiś szmelc z zachodu zreszta sam obczaj na ich stronie o co kica http://www.nexwel.eu

Zgłoś | Cytuj | Link

15 grudnia 2010, 13:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja też zastanawiam się nad instalacją systemu IB w domu. EIB jest za drogie na moją kieszeń. Do Nexo nie jestem przekonany ze względów technicznych. Szukam właśnie niedrogiego systemu, najlepiej żeby producent był o okolic śląska.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19151 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 310

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >