jaki jest obecnie koszt robocizny budowy domu

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸

24 maja 2011, 17:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Weź przykład z Judyty z filmu "Nigdy w życiu" i sama weź się za murowanie.Coraz więcej kobiet można znaleźć w branży budowlanej czy też kierujących budowami lub budujących.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 maja 2011, 16:23

Zgadzam sie: good 0 bad

hehe ale to tylko film... nie kazda od razu to ogarnie...

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 maja 2011, 20:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Coraz więcej kobiet właśnie to ogarnia.Przeczytajcie sobie http://www.media.xella.pl/pr/177035/zaangazow ana-polka-na-budowie :)

Zgłoś | Cytuj | Link

25 maja 2012, 11:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Zależy od regionu, okresu i czynności. Generalnie, tanio nie jest. Ile kosztuje tak mniej więcej wstawienie takich schodów jak te - http://www.schodyprudlik.pl/site/galeria ?

Zgłoś | Cytuj | Link

7 czerwca 2012, 19:31

Zgadzam sie: good 0 bad

koszt budowy przedstawia sie mniej wiecej tak 12 tys majster i jego pomocnik pobudował mi dom 120 m dołu i 80 m poddasze uzytkowe wszystko na połtora pustaka za podobnej wielkosci dom moj kolega zapacił 80 tys firmie. osobiscie nie jestem zwolennikiem firm ostro zdzieraja

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 kwietnia 2013, 22:39

Zgadzam sie: good 0 bad

koszty można przede wszystkim ograniczyc korzystajac z rzetelnych wykonawców. szukajac firmy która podjełaby sie budowy naszego domu spotkalismy sie z róznica rzedu 100 tys zł za ten sam zakres prac! oczywiscie nie dalismy sie zwariowac i wybralismy firme Alians, na która nie moge powiedziec zlego słowa. Taniej i bez zarzutu

Zgłoś | Cytuj | Link

15 sierpnia 2013, 20:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja podczas budowy starałem się większość roboty sam zrobić, wszystko co było możliwe sam woziłem dzięki mojej przyczepce kupionej w firmie sebik (sprawdź ofertę ) i tak samo podczas budowy gładź płyty gipsowe itp robiłem sam oszczędzając w tym momencie na robociźnie

Zgłoś | Cytuj | Link

30 września 2013, 15:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Koszty wynikają przede wszystkim z dwóch rzeczy: materiału i roboczogodzin potrzebnych na zbudowanie ścian. Z mojego doświadczenia wynika, że lepiej i bezpieczniej dla inwestora jest pójść w trochę droższą technologię, ale za to z relatywnie tanią robocizną - przykładem jest Porotherm - najpopularnieszy "budulec" w polsce, z którego praktycznie każda ekipa budowlana bez problemu wymuruje równe, porządne ściany. A jak pójdziesz w innowacje, które są rzekomo tanie - dopłacisz za robociznę :) Także weź pod uwagę zawsze oba elementy - nie tylko samą cenę materiału!

Zgłoś | Cytuj | Link

13 marca 2014, 17:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgadzam się z pierwszą częścią wpisu kogelmodel, jednak najsprawniej nie buduje się z porothermy tylko z betonu komórkowego, większe i lżejsze bloczki układa się dużo łatwiej. Dzięki lepszym wsp przenikania ciepła, kupując beton komórkowy zaoszczędzimy w okresie eksploatacji domu.

Zgłoś | Cytuj | Link

31 marca 2014, 15:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeszcze pragnę zwrócić uwagę na 1 rzecz, a mianowicie kupno materiałów za granicą i dowóz za pomocą firmy. Ja stawiałem dom pod Szczecinem, a większość materiałów kupiłem w Niemczech. Firma http://www.mark.com.pl/ mi dowiozła towar i tak potem jak policzyłem, to mi taniej wyszło. Ale najpierw polecam zrobienie kosztorysu.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • jakiej firmy tynk silikonowy? Liczba postów: 92 Grupa: Stawiamy śc... Szanowna Pani, Tynk modelowany Foveo-Tech TSS 05 bez przeszkód można aplikować na różne powierzchnie, w tym na powierzchnie mocno nasłonecznione. Tynk jest odpo...
  • Stres i nerwy przy budowie domu i kredytach - jak... Liczba postów: 9 Grupa: Stawiamy śc... Budowa domu i kredyty to zwykle związane ze stresem i nerwami, ponieważ oba te procesy wymagają dużego zaangażowania finansowego, czasowego i emocjonalnego. Jed...
  • czy warto budować dom ze ścian jednowarstwowych Liczba postów: 135 Grupa: Stawiamy śc... Hej, jeśli korzystacie z materiałów wienerberger to zerknijcie na ten ich konkurs, bo mogą Wam zwrócić za nie pieniądze: https://www.budogram.pl/konkurs
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4955 Grupa: Stawiamy śc... Ja polecam przede wszystkim kupowanie zestawów, dostępne są np. zestawy kluczy trzpieniowych, torx, płaskich, nasadkowych, szczękowych, otwornic oraz zestawy un...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19161 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 133

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >