kuchnia włoska - Focaccia i Ratatuja

« Powrót do grupy: Przepisy kulinarne

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸

14 kwietnia 2014, 17:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Ratatuj robiłam już kilkakrotnie i za każdym razem wyszło bardzo smacznie. A co do focaccia, to troszkę boję się do tego zabrać.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 kwietnia 2014, 12:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Spróbujcie zrobić rybę z warzywami na grillu świetny pomysł, zwłaszcza, że właśnie zaczyna się sezon grillowania. Przepis jest na stronie Broil King, najlepsze przepisy na grilla, zawsze stamtąd coś biorę:)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 sierpnia 2014, 10:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Uwielbiam ratatouille (francuskie leczo ;) szczególenie jako dodatek do pieczywa lub mięsa z grilla - mniam! Korzystam z oryginalnego, fracuskiego przepisu, ale wiele polskich w internecie jest świetnych (to tak proste danie, że nie ma problemu z przygotowaniem) :)

Zgłoś | Cytuj | Link

6 października 2014, 15:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Kuchnia włoska - jak najbardziej. Polecam taką knajpkę w Wawie o nazwie Stara Kamienica. Chodzimy tam na włoskie wieczory - mają niesamowicie smaczne potrawy, w zasadzie to nie wiem jak oni to robią - kwestia przypraw? Kilka razy próbowałem przygotować dokładnie te same potrawy i nic... Może to kwestia doświadczenia?

Zgłoś | Cytuj | Link

24 marca 2015, 19:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Przyznam szczerze, że Ratatuja bardziej kojarzy mi się z francuską kuchnią niż z włoską.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 września 2015, 12:06

Zgadzam sie: good 0 bad

u mnie jest troche podobnie, jadłem te pierwszą potrawe w restauracji, ale w domu nie wyszło nam tak samo. Wyszło smaczne, ale jednak nie można tego za bardzo porównać.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 listopada 2015, 17:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Jakie wino preferujecie do kuchni włoskiej? jak dodam wino węgierskie np
http://winotokaj.pl/4-wina-slodkie do kuchni włoskiej to będzie pasować? Wpada do mnie rodzinka i chciałbym przygotować dla nich jakieś dobre danie.
Pytanie 2 czy np jak pójdę do knajpy włoskiej to myślicie że będą oni mieli produkty, napije z innych krajów?

Zgłoś | Cytuj | Link

24 listopada 2015, 13:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik olkos napisał: Jakie wino preferujecie do kuchni włoskiej? jak dodam wino
węgierskie np

http://winotokaj.pl/4-wina-slodkie do
kuchni włoskiej to będzie pasować? Wpada do mnie rodzinka
i chciałbym przygotować dla nich jakieś dobre danie.

Pytanie 2 czy np jak pójdę do knajpy włoskiej to
myślicie że będą oni mieli produkty, napije z innych
krajów?


Bardzo dobre wino jest "Furmit" używane w większości restauracjach włoskich.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 grudnia 2015, 13:26

Zgadzam sie: good 0 bad

nie sądziłem, że na forum budowlanym znajdę ciekawsze przepisy kulinarne niż na niejednym forum kulinarnym :D

Zgłoś | Cytuj | Link

23 grudnia 2015, 11:52

Zgadzam sie: good 0 bad

A widzisz, człowiek się uczy całe życie :) Ja się cieszę że jest tu taki wątek bo sama bardzo lubię gotować. Z kuchni włoskiej bardzo lubię zapiekanki makaronowe na cooklet.pl Wbrew pozorom przy tego typu makaronach nie trzeba się ograniczać tylko do lasagne bo pomysłów na zapiekane makarony jest bardzo dużo.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Pyszny koktajl na pożywne śniadanko Liczba postów: 75 Grupa: Przepisy ku... Podczas poszukiwania idealnej odżywki białkowej dla siebie, musisz przede wszystkim wziąć pod uwagę: zapotrzebowanie na białko, tryb aktywności fizycznej, rodza...
  • Jakie słodycze najbardziej lubicie Liczba postów: 91 Grupa: Przepisy ku... Bardzo dobre słodycze można kupić w słodycze z zagranicy . Sam o tym dowiedziałem się od mojego znajomego.
  • Termosy obiadowe Liczba postów: 7 Grupa: Przepisy ku... Cześć, zainteresowałam się - ponieważ aktywnie ćwiczę na siłowni fitness - dietą, tzw. VERTICAL DIET, gotuję obiady na kilka dni do pracy. Niestety, mikrofalów...
  • Ciemna Czekolada dobrej jakości Liczba postów: 17 Grupa: Przepisy ku... Chciałabym kupić czekoladki na urodziny. Dokładniej to chodzi mi o marcepany i nougaty. Czy znacie sklep online z takim asortymentem? Niedawno znalazłam w Inte...
  • Herbata Liczba postów: 72 Grupa: Przepisy ku... Jakie Wy macie zdanie na temat zakupów w sklepach internetowych i jak często korzystacie z tej opcji? Jeżeli szukacie sprawdzonego sklepu internetowego z kawa ,...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 205

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >