rynny drewniane

« Powrót do grupy: Robimy dach

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3

7 maja 2010, 14:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie do końca, bo jak Pan widzi, wykonawca rynien nawet nie zauważył, że pisze głupoty. Okazało się, że rynny nie są drewniane, a blaszane i jedynie obłożone drewnem. Tyle rabanu o nic, a wydawało się że językiem władamy tym samym. To tak, jakby rzec, że mamy auto z weluru, a potem sorry, zapomniałem dodać, że jest obłożone blachą.
Z tym obłożeniem drewnem, to też nie jest bez znaczenia, bo łatwo o bubel, ale o tym innym razem.

Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 maja 2010, 21:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak czy inaczej muszę więcej o tym poczytać.
Ps. Nie lubię czegoś nie znać.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 maja 2010, 22:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Sorki zapomniałem się podpisać bądź zalogować.
Użytkownik Anonymous napisał: Tak czy inaczej muszę więcej o tym poczytać.
Ps. Nie lubię czegoś nie znać.

Zgłoś | Cytuj | Link

7 maja 2010, 23:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Więc tyle co mogę napisać chłopaki z polesia zrobili bardzo duży dach kryty wiórem osikowym nad restauracją. I wtedy pojawił się problem rynien inne nie pasowały tylko drewniany nikt nie robi rynien drewnianych o takich przekrojach,dodam że dach ma około 130m2.Więc zrobiłem rynny prostokątne z blachy tytan-cynk 25x20cm obrobiłem to deską świerkową opaloną i kilka krotnie impregnowaną gorącym pokostem.Zamówiłem u kowala specjalnie kute uchwyty no i działają.Atu można zobaczyć http://www.galashenryk.eu/page4.php?view=preview&category=1& image=14

Zgłoś | Cytuj | Link

13 maja 2010, 16:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Trzy uwagi:
1. Dach 130 m2 to żaden duży dach, bo powierzchnia typowa dla domów jednorodzinnych.
2. Przekrój rynien 20x25 cm dla tego dachu, to przesada. Tak mała zlewnia nie uzasadnia tak dużego przekroju.
3. Impregnowanie gorącym pokostem nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jeśli zadbano, by w obudowie rynien nie gromadziła się woda oraz kurz czy liście, ma ona szansę przetrwać 8-9 lat.

Jerzy Zembrowski

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 maja 2010, 21:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Sory zjadłem jedno zero 1300m2,a co do gorącego pokostu mam na ogrodzie ławkę sosnową tak zakonserwowaną ma teraz 12lat i ma się świetnie.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19203 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 147

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >