Czy mieszkanie w bloku to dobra inwestycja?

Czy mieszkanie w bloku to dobra inwestycja?

Od kilkunastu lat obserwujemy jak dynamicznie zmienia się rynek nieruchomości zarówno pierwotny, jak i wtórny. Mamy szeroki wybór mieszkań w dobrych cenach, standardach i lokalizacjach. Firmy deweloperskie dopasowują lokale do oczekiwań potencjalnego klienta. Jak widać, doskonale im to wychodzi. Czytaj dalej

 

Coraz więcej osób, które od zawsze marzyło o wybudowaniu własnego domu pod miastem, decyduje się na kupno mieszkania w bloku. Dla wielu z nas wydaje się to wciąż nieporównywalne. Jak blokowisko na zamkniętym osiedlu może zastąpić przytulny domek położony nad jeziorem czy w lesie. Okazuje się właśnie, że może! Dlaczego?

Po pierwsze, uwzględniając kwestię wizualną, na którą zawsze na początku zwracamy uwagę, mieszkania w blokach są naprawdę perfekcyjnie zaprojektowane. Mają funkcjonalny rozkład, wykończenie jest solidne, a bloki wyglądają bardzo stylowo i estetycznie. Jeżeli lubimy nowoczesny styl i nie jesteśmy finansowo ograniczeni, możemy kupić luksusowy apartament z tarasem, dużymi balkonami i innymi udogodnieniami.

 

czy mieszkanie w bloku to dobra inwestycja?

 

Czytaj również: W poszukiwaniu idealnego mieszkania – wizyta na placu budowy

 

Drugą kwestią, przesądzającą o tym, że mieszkanie w bloku to dobra inwestycja jest lokalizacja. Oczywiście ładne mieszkania znajdziemy w ścisłym centrum, ale te bardziej pożądane przez kupców znajdują się dala od zgiełku miasta. Firmy deweloperskie oferują nam mieszkania położone w doskonałych lokalizacjach, czyli niedaleko od centrum i jednocześnie w spokojnych, zielonych przestrzeniach w pobliżu z lasem czy rzeką (na przykład inwestycja Leśna 4 dewelopera Red Co. w Poznaniu.

Kolejnym powodem są sprawy takie jak odśnieżanie czy ogrzewanie kiedy zima potrafi dać nam w kość. Mieszkając w domku sami jesteśmy gospodarzami terenu, więc będziemy musieli odśnieżyć zasypane śniegiem podwórko czy uliczkę, aby móc wyjechać samochodem. Podobnie sprawa wygląda z ogrzewaniem. Musimy na własną rękę ogrzać wszystkie pomieszczenia.

Poza tym, kupno własnego mieszkania w bloku położonego w dobrej lokalizacji zawsze może zostać wykorzystane pod twoje biuro lub lokal na wynajem. Dodatkowo, będziesz na takim mieszkaniu zarabiać. Pamiętaj, że jeśli chciałbyś kupić mieszkanie pod wynajem powinno się znajdować w dobrej lokalizacji blisko centrum lub przynajmniej dobrze skomunikowane.

Obecnie deweloperzy oferują nam bardzo duży wybór mieszkań, które spokojnie możemy dopasować do własnych potrzeb. Mieszkanie w bloku to bardzo dobra inwestycja. Zdecydowanie lepiej zainwestować we własne niż płacić za wynajem.

Artykuł powstał przy współpracy z deweloperem Red Co.

 

Czytaj również: Lepiej kupić mieszkanie nowe, czy z drugiej ręki?

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17881 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 126

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >