Czy zakup nieruchomości do remontu to zawsze dobry pomysł?

Czy zakup nieruchomości do remontu to zawsze dobry pomysł?

Jeśli chcecie zaoszczędzić, to decydujecie się na zakup nieruchomości do remontu, czy to domu czy mieszkania. Oczywiście musicie sobie zdawać sprawę, że oszczędność może być tu pozorna, bowiem napraw może być więcej niż wskazuje na to obecny właściciel. Zatem zakup nieruchomości do remontu będzie dobrym pomysłem? Poznajcie nasze wnioski. Czytaj dalej

 

Jeśli konieczne jest tylko odświeżenie mieszkania i można zachować niektóre sprzęty – możesz być na tak  

Oczywiście, zanim podejmiesz decyzję zakupu mieszkania z rynku wtórnego musisz pójść i zweryfikować jak wszystko prezentuje się na żywo. Najlepiej pomoże pośrednictwo nieruchomości. Warszawa jest miastem, gdzie wiele osób decyduje się na usługi agenta nieruchomości, gdyż sami nie mają czasu, aby wszystko weryfikować. Jednak ponieważ ostateczna decyzja należy do kupującego, to jednak w końcu trzeba się pojawić i obejrzeć mieszkanie. Jeśli wymaga jedynie odmalowania ścian i drobnych korekt, ale np. kuchnia została przed kilkoma laty wyremontowana, a w dodatku można zachować dobrej jakości sprzęt AGD, to zakup takiej nieruchomości może być dobrym pomysłem. Najwięcej czasu zajmuje zwykle remont kuchni i sanitariatów, jeśli więc w tym przypadku nie potrzeba robić wiele, albo nie trzeba robić nic, to mieszkanie do remontu staje się znacznie bardziej atrakcyjne.

 

Czy zakup nieruchomości do remontu to zawsze dobry pomysł?

 

Gdy planowana jest większa inwestycja w remont budynku – musisz liczyć się z podniesieniem czynszu przez spółdzielnie

Przed zakupem mieszkania z rynku wtórnego warto dowiedzieć się również, jaka jest sytuacja spółdzielni. Może się okazać, że planowany jest remont czy wymiana instalacji i czynsz zostanie znacząco podniesiony. W takiej sytuacji, biorąc pod uwagę nie tylko wzrost kosztów, ale również niedogodności trzeba zastanowić się, czy nie lepiej poszukać innej lokalizacji mieszkania do remontu, bowiem w tym przypadku może być zbyt wiele trudności. Problemy mogą być także związane z uzyskaniem zgody na niektóre planowane inwestycje. Dotyczy to np. montażu klimatyzacji w domu i jednostki zewnętrznej na zewnątrz budynku albo reorganizacji mieszkania w sposób znaczący.

 

Czytaj również: Czy Deweloperski Fundusz Gwarancyjny wpłynie na podwyższę cen mieszkań?

 

Czy zakup nieruchomości do remontu to zawsze dobry pomysł?

 

Zanim kupisz dom do remontu – koniecznie skorzystaj z kalkulatora budowlanego i przeanalizuj wszystkie koszty

Nie tylko z kupnem mieszkania do remontu może być kłopot, bo oczywiście dotyczy to również domów. Stare domy o dużej powierzchni wydają się świetną okazją. Jednak gdy okazuje się, że trzeba wymienić system ogrzewania, przestarzałą instalację elektryczną, a dodatkowo osuszyć np. piwnicę czy ocieplić dom, to okazuje się, że koszty są znaczące. Warto wtedy negocjować cenę i najlepiej na oględziny wziąć ze sobą fachowca, który jest w stanie określić widełki, ile będą kosztować poszczególne remonty i całkowity koszt wszystkich przeprowadzonych prac. Można też skorzystać z kalkulatora budowlanego. Bez wątpienia wszystko będzie miało znaczenie, także wynegocjowanie niższej ceny materiałów budowlanych, czy wykonanie niektórych robót we własnym zakresie. Analizując wszystkie za i przeciw trzeba zorientować się, czy lepszą inwestycją nie będzie jednak dom z rynku pierwotnego, który wszak także można urządzić według własnego gustu.

 

Plusem jest fakt, że zrobisz wszystko według własnej wizji i gustu, o ile nie ograniczają Cię finanse

Na pewno za kupnem mieszkania do remontu przemawia fakt, że wszystko wykonasz według własnego gustu, a za kupnem domu do remontu to, że mimo wszystko prace będą trwały krócej niż w przypadku budowy nowego domu od podstaw, czyli wykonania fundamentów. Możesz też zdecydować się na rozwiązania nowatorskie, które zapewnią Ci mniejsze rachunki. W przypadku domu będzie to np. fotowoltaika czy wentylacja mechaniczna. Jeśli nie ograniczają Cię finanse, a dom czy mieszkanie położone są w dobrej lokalizacji, to remont nie musi być dużym utrapieniem, zwłaszcza jeśli z wprowadzeniem się do nowego lokum możesz poczekać nawet kilka miesięcy.

 

Jeśli nie potrzebujesz domu czy mieszkania do natychmiastowego zamieszkania, to możesz pozwolić sobie na nieruchomość do remontu. Musisz jednak przeanalizować czy koszty nie będą wyższe niż w przypadku nowego budownictwa, bo wtedy niekoniecznie będzie się to opłacać.

 

Czytaj również: Kupno mieszkania w czasach pandemii. Czy to dobry moment?

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17213 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 290

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >