Duże lokale wciąż cieszą się zainteresowaniem klientów

Duże lokale wciąż cieszą się zainteresowaniem klientów

W chwili obecnej na rynku mieszkaniowym królują małe lokale mieszkalne, które cieszą się największym zainteresowaniem kupujących. Wynika to z faktu, że klienci ze względu na ograniczone możliwości finansowe kierują się obecnie w pierwszym rzędzie ceną całkowitą. Z drugiej jednak strony na rynku nadal można spotkać wielkie i zarazem drogie jednostki mieszkalne. Czytaj dalej

 

Wybrane duże lokale mieszkalne z rynku pierwotnego w Warszawie i Krakowie, dostępne na koniec III kwartału 2011 r.

 

 

Najwięcej takich mieszkań zlokalizowanych jest oczywiście w Warszawie, ponadto można je znaleźć również w Krakowie oraz we Wrocławiu. Należy zaznaczyć, że spora część obecnie dostępnych tego typu jednostek mieszkalnych, to te wzniesione jeszcze w latach 2008 – 2009, na które nadal ciężko jest znaleźć chętnych. Taka sytuacja jest rezultatem charakterystyki wspomnianych lokali, które oprócz dużego metrażu, często przekraczającego 200 mkw. najczęściej cechują się również wysokim, apartamentowym standardem.

 

Czytaj również: Cena powierzchni użytkowej co raz większa

 

Z kolei zarówno cena całkowita, jak i ta wyrażona w zł/mkw. mogą nieraz u przeciętnego Kowalskiego wywołać zawroty głowy. Warto dodać, że ze względu na duży metraż opisywanych mieszkań, nawet znaczne obniżenie jednostkowej stawki za mkw. powierzchni nie zmienia faktu, że cena całkowita znajduje się na poziomie niedostępnym dla zdecydowanej większości osób poszukujących nowego lokum. Deweloperzy starają się, więc przyciągnąć kupców na rozmaite sposoby.

 

 

Czytaj również: Budowa Galerii Bursztynowa

 

W związku z tym decydując się na kupno tak dużego lokalu można spodziewać się w zamian nie tylko znacznego upustu cenowego, czy też choćby dodatkowego miejsca postojowego. W niektórych wypadkach można dostać dodatkowo ogródek lub taras o powierzchni dochodzącej do nawet kilkudziesięciu mkw. Nie zmienia to faktu, że pomimo stosowania różnorakich chwytów promocyjnych takie mieszkania nadal często stanowią przysłowiową kulę u nogi deweloperów, którzy nie mogą odzyskać zainwestowanego w nie kapitału. 

 

Źródło: Emmerson / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17336 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 173

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >