Eko-Park - jedno z najnowocześniejszych osiedli handlowo-mieszkaniowych. Mieszkania w Warszawie

Eko-Park - jedno z najnowocześniejszych osiedli handlowo-mieszkaniowych. Mieszkania w Warszawie

W najbardziej zielonej części Mokotowa, tuż przy Polach Mokotowskich, powstało jedno z najnowocześniejszych osiedli handlowo-mieszkaniowych − Eko-Park. Czytaj dalej

Harmony Office Center to dominujący nad otoczeniem, sześciokondygnacyjny kompleks trzech, połączonych tarasami, budynków. Obiekt o całkowitej powierzchni ponad 32 000 m2, usytuowany jest między ulicami Żaryna i św. Andrzeja Boboli. Poszczególne części funkcjonalne umieszczono w trzech stojących na kolumnach bryłach, o równej wysokości i szerokości, które w parterze podcięto i przeszklono. Zgodnie z założeniem urbanistycznym mają one ciemniejszą kolorystykę niż budynki mieszkalne, co wyróżnia Harmony Office Center i podkreśla jego centrotwórczą rolę.

Elewacje kompleksu zostały wykonane w systemach, dającym nieograniczoną swobodę tworzenia, a dzięki smukłym 50 mm profilom nośnym wpuszczają do budynków maksymalną ilość światła. Elewacje Harmony Office Center różnią się ze względu na stronę świata. Dzielą się także na zewnętrzne − kamienno-szklane i wewnętrzne − całkowicie przeszklone z dowieszonymi kolorowymi wykuszami w formie kubików (systemy Star 50 i CW 50-SC). Elewacje szczytowe i boczne (system CS 77) całego obiektu wykonano ze szkła i kamienia. Ich wertykalna kompozycja została podkreślona pionowymi płytami kamiennymi, lekko poprzesuwanymi względem siebie w płaszczyźnie ścian. Tłem dla elementów z kamienia naturalnego są linie anodowanych profili. Wąskie i wysokie na całą kondygnację okna przyozdobiono ornamentem z emalii naniesionej na szkło metodą sitodruku. Pionowe podziały elewacji nie tylko nadają Harmony Office Center dostojności, ale także subtelnie wyróżniają kompleks spośród budynków mieszkalnych, w których okna najczęściej mają układ horyzontalny. Partery budynków zostały wykonane
w ulepszonym, w zakresie izolacji termicznej, systemie profili elewacyjnych Reynaers CW 50-HI, a drzwi wejściowe w trójkomorowym systemie okienno-drzwiowy z profilami z przekładkami termicznymi Reynaers CS 86-HI.
Krajobraz kolorowych prostopadłościanów
Rygorystyczna geometria Harmony Office Center została przełamana przez dwa dziedzińce powstałe pomiędzy trzema budynkami kompleksu, na których w niedalekiej  przyszłości wyrośnie zieleń. Oryginalne wykusze w formie kubików łagodzą biznesowy charakter kompleksu i ożywiają jego formę, stanowiąc atrakcyjny element architektury otoczenia. Elewacje kubików powstały na bazie systemów Reynaers Star 50 i CW 50-SC. Wykusze różnią się rozmiarem, dlatego warto zwrócić uwagę na kolorowe tafle szkła wypełniające kubiki – każda z ponad 550 jest w innym wymiarze. Kubiki wystają z gładkiej płaszczyzny strukturalnie przeszklonej elewacji Harmony Office Center. Zastosowany system profili Reynaers umożliwia montaż rygli na dowolnej wysokości, dzięki czemu uzyskano rytmiczne zmiany poziomów w rysunku elewacji. Pionowe linie podkreślono pasami wąskich okien wychylnych oraz nieprzeziernych pól z sitodrukowymi ornamentami. Niesymetryczne rozmieszczenie kubików na elewacji daje wrażenie, że zostały one tam zamocowane w sposób niemal przypadkowy, w związku z czym powstał swobodny krajobraz kolorowych prostopadłościanów. W przeszklonej wspólnej podstawie kompleksu trzech budynków Harmony Office Center zaplanowano sklepy, kantynę i centrum konferencyjne. Zadaszenie strefy wejściowej sprzyja zatarciu granicy pomiędzy wnętrzem a otoczeniem zewnętrznym oraz umożliwia stworzenie przestrzeni dla nieformalnych aktywności.
Harmony Office Center jest budynkiem o wysokiej jakości wykończenia, eleganckim
i powściągliwym w formie. Podczas całego procesu realizacji inwestycji pracował przy niej niezmienny sztab fachowców: przedstawicieli inwestora, biura architektonicznego, dostawców oraz wykonawców. Wartością dodaną potwierdzającą jaskość zastosowanych rozwiązań jest ubezpieczona, 10-letnia gwarancja Reynaers na wszystkie systemy wykorzystane w kompleksie Harmony Office Center.

HARMONY OFFICE CENTER

Architekt: Grupa 5 Sp. z o.o., w składzie: Roman Dziedziejko, Mikołaj Kadłubowski, Michał Leszczyński, Krzysztof Mycielski; współpraca autorska: Damian Cyryl Kotwicki, Rafał Grzelewski, Monika Lhagwadżawyn, Maciej Gruszecki, Iwona Sierpińska, Marcin Klukowski

Zamawiający:   Harmony Office Center Ltd.

Konstruktor:   P.P.H.U. Aluprojekt, Warszawa

Wykonawca:  SPS Construction SP. z o.o., Warszawa

Zastosowane systemy Reynaers: CS 77, CS 86-HI, CW 50, CW 50-SC, Star 50, rozwiązania obiektowe

Prace koncepcyjne: 2005 / 2006 (dotyczy udziału Reynaers Polska)

Prace budowlane: czerwiec 2007 – luty 2008 (dotyczy udziału Reynaers Polska)
Źródło: PUBLINK / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jaka brama garażowa? Liczba postów: 128 Grupa: Innowacje w... A ja uważam, że Wiśniowski ma bardzo wysokiej jakości bramy segmentowe i są naprawdę solidne. Kupowałem w salonie Mikea-tychy i jestem naprawdę zadowolony.
  • Bloczki betonowe opinie Liczba postów: 29 Grupa: Innowacje w... My stawialiśmy budynek z klasycznych bloczków i nie mamy na co narzekać. Dobre ceny i też budynek fajnie się trzyma.
  • Osuszanie mieszkań- co radzicie ? Liczba postów: 13 Grupa: Innowacje w... Trzeba wybrać dobry osuszacz który skutecznie wyciągnie całą wilgoć z mieszkania kiedy jest problem z wilgocią.
  • Sufity napinane Liczba postów: 13 Grupa: Innowacje w... Mi się przyznam, że takie sufity napinane bardzo się podobają. Mamy zamiar zrobić sobie taki w salonie.
  • Jaka klimatyzacja? Liczba postów: 128 Grupa: Innowacje w... A może jednak lepszą opcją będzie wybór bezpiecznej i efektywnej wersji rekuperacji.

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 15720 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 187

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >