Gdzie się udać, chcąc kupić apartament w górach

Gdzie się udać, chcąc kupić apartament w górach

W chwili obecnej na południu Polski dostępnych jest ponad 70 nowych inwestycji, w których można kupić apartament typu second home. Wielu deweloperów gwarantuje też stały najem, i wypłatę zysków w wysokości ok. 8 proc. rocznie. Ceny zaczynają się od 4.460 zł za m². Czytaj dalej

 

Zima za pasem, wiele osób myśli więc o kupnie własnego apartamentu zlokalizowanego blisko narciarskich stoków. To zazwyczaj ci, którzy chcą uciec od zgiełku miasta, ale także osoby, planujące zakup apartamentu w celach inwestycyjnych - by zarabiać na jego wynajmie. Mimo szerokiej oferty zagranicznych wyjazdów, na narty wciąż jeździmy przede wszystkim w polskie góry, szczególnie z dziećmi. A rodzinne wyjazdy na południe Polski w okresie świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra stały się już niemalże tradycją.

 

 

W jakiej cenie, i gdzie można kupić apartament w górach?

Deweloperzy mają w swoich zasobach sporo inwestycji w górzystych, atrakcyjnych turystycznie rejonach naszego kraju. Działają tu przede wszystkim małe firmy, lokalne, znaleźć jednak można także inwestycje największych na polskim rynku deweloperów  z tego segmentu. W chwili obecnej w sprzedaży dostępne są 73 inwestycje już wybudowane, lub będące w realizacji.

 

 

Czytaj również: Szklane trendy w „zielonej” architekturze na konferencji Future4Build

 

Najwięcej z nich powstaje w woj. małopolskim (42), głównie w Zakopanem. Apartamenty w Zakopanem cieszą się dużą popularnością ze względu na wyjątkowo długi sezon turystyczny. Pojedyncze inwestycje w tym województwie można znaleźć też w Krynicy Zdroju, Szlachtowej i Paczułtowicach. W większości inwestycje są już zrealizowane (27). W trakcie budowy jest kolejnych 16 obiektów, lada moment ruszy budowa Condo Hotelu Nosalowy Dwór w Zakopanem.  Dwa projekty, w tym condo hotel spółki Qualia Development w Zakopanem, są w fazie planowania. Ciekawą propozycją w tym rejonie jest inwestycja Słoneczny Gródek, położona blisko gór i jednocześnie nad brzegiem jeziora Rożnowskiego.

 

 

Pozostałe województwa też mogą pochwalić się dużą liczbą apartamentów – w woj. dolnośląskim powstaje 19 inwestycji, a w Śląskiem 11 projektów. Oferta z Dolnego Śląska skupia się głównie wokół popularnych kurortów. Przoduje  Szklarska Poręba (7 inwestycji), w której apartamenty oferują m.in. liderzy rynku apartamentów wypoczynkowych: Sun&Snow i Zdrojowa Invest. W Karpaczu do wyboru jest 6 inwestycji, w tym osiedle domów z panoramicznym widokiem na Śnieżkę wybudowane przez Kristensen Group. Pojedyncze projekty powstają także w Czarnej Górze, Bystrzycy Kłodzkiej i Kudowie Zdroju.

 

 

Z kolei na Śląsku wybierać można lokale gotowe do zamieszkania, m.in. spośród  6 apartamentowców w Ustroniu. W Wiśle powstało lub planowane są 4 inwestycje. Pierwszy kompleks budowany z myślą, o tych którzy szukają swojego drugiego domu w pięknej okolicy, powstaje też w Bieszczadach. – Widać wyraźnie, że mniejsze kurorty jak Wisła czy Szklarska Poręba, „gonią” Zakopane. Deweloperzy oceniają, iż mają one duży potencjał, gdyż są spokojniejsze, a jednocześnie nie mniej atrakcyjne dla turystów – ocenia Grzegorz Kosiura, dyrektor zarządzający.

 

Czytaj również: Domy i mieszkania z dopłatą NFOŚiGW

 

Źródło: Inwestycje w Kurortach / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17193 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 424

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >