Inwestycja w mieszkanie na wynajem

Inwestycja w mieszkanie na wynajem

Udało Ci się odłożyć pewną sumę pieniędzy i szukasz sposobu, by je korzystnie zainwestować? Dobrym rozwiązaniem może być zakup mieszkania na wynajem. Inwestycje w nieruchomości mogą przynieść nam zaskakująco wysokie zyski. Aby jednak było to możliwe, powinniśmy dobrze przemyśleć tę decyzję i się odpowiednio przygotować. Wyjaśniamy, co warto wiedzieć decydując się na zakup mieszkania na wynajem. Czytaj dalej

Dlaczego warto zdecydować się na inwestycję w mieszkanie na wynajem?

Zakup mieszkania na wynajem może przynieść nam wysokie zyski w dłuższym okresie. Inwestycje w nieruchomości kojarzą się ze źródłem dochodów dla najbogatszych. Tymczasem kupno mieszkania na wynajem możemy sfinansować przy pomocy kredytu hipotecznego. Tego rodzaju kredyty są stosunkowo nisko oprocentowane. Mając dochody z czynszu, bez problemu spłacimy kredyt, a później zaczniemy zarabiać.

Jeżeli zakupimy mieszkanie w atrakcyjnej lokalizacji, istnieją duże szanse, że po latach jego wartość znacząco wzrośnie. Wtedy (po spłacie kredytu) będziemy mogli odsprzedać je z zyskiem. Zawsze również możemy wykorzystać mieszkanie na przykład przekazując je swoim dzieciom lub innym członkom rodziny.

 

Obawy inwestorów

Chociaż dochody z czynszu mogą być bardzo wysokie, decydując się na kupno mieszkania na wynajem musimy liczyć się z pewnym ryzykiem. Może zdarzyć się tak, że na skutek trudnych do przewidzenia czynników wartość mieszkania spadnie. Kupując mieszkanie musimy brać pod uwagę to, że sytuacja na rynku zmienia się dynamicznie. Może okazać się, że na skutek niewielkiego zainteresowania będziemy musieli obniżyć czynsz i rentowność inwestycji będzie niewielka.

 

inwestycja w mieszkanie na wynajem

 

Czytaj również: Zakup nieruchomości, jako sposób na zabezpieczenie godnej emerytury w przyszłości

 

Najwięcej obaw inwestorów dotyczy jednak problemów z lokatorami. Boimy się, że zniszczą oni nasze mieszkanie lub będą zalegać z zapłatą czynszu. Z tego powodu mieszkanie na wynajem powinniśmy ubezpieczyć. Dobrym pomysłem będą również regularne wizyty w mieszkaniu lub zlecenie kontroli profesjonalnej firmie zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

Niestety pozbycie się z mieszkania lokatorów, którzy nie płacą czynszu, może być bardzo kłopotliwe. W takiej sytuacji powinniśmy złożyć wniosek o eksmisję, ale jest to procedura dosyć długotrwała. Z tego powodu jeżeli nie prowadzimy działalności gospodarczej, dobrym rozwiązaniem będzie najem okazjonalny. W tym przypadku lokator składa oświadczenie w formie aktu notarialnego, że poddaje się egzekucji.

 

Jak znaleźć odpowiednie mieszkanie na wynajem?

Aby nasza inwestycja mogła przynosić zyski, najważniejszy jest wybór odpowiedniego mieszkania. Powinno być ono w dobrym stanie, tak aby mieć pewność, że remont nie pochłonie ogromnych kosztów. Bardzo ważnym czynnikiem jest również lokalizacja.

Wybierając mieszkanie w centrum dużego miasta lub w pobliżu atrakcji turystycznych możemy mieć pewność, że zawsze znajdziemy lokatorów. Takie mieszkania są jednak najdroższe. Doskonałą alternatywą mogą być nowe mieszkania w szybko rozwijających się dzielnicach poza ścisłym centrum. Warto zwrócić uwagę na przykład na nową inwestycję w Krakowie Dąbie Plaza budowane przez dewelopera Budrem.

 

Czytaj również: Dlaczego warto zainwestować w mieszkanie na wynajem?

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: artykuł sponsorowany / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jaki powinien być dobry zarządca nieruchomości? Liczba postów: 24 Grupa: Inwestycje Jako odpowiedni przykład - https://integrummanagement.pl/ Wiele zależy od tego, jakie macie oczekiwania, ale tak czy siak należy weryfikować kompetencje poszcze...
  • Rynek kruszyw musi być elastyczny Liczba postów: 21 Grupa: Inwestycje Sprawdźcie sobie też firmę Messa http://www.kruszywabytom.pl/ z Bytomia. Dostaniecie u nich doskonałej jakości łupek czerwony i grys dolomitowy. Mają możliwość....
  • Budowa hali produkyjnej Liczba postów: 828 Grupa: Inwestycje Bardzo przydatny artykuł. Ja mam takie pytanie, gdzie zamawiacie filtry poliestrowe? Korzystaliście może z usług firmy www.proton-filters.pl?
  • Frank kosztuje tyle co w kantorach Liczba postów: 11 Grupa: Inwestycje Zdecydowanie nie warto było się zadłużać w obcej walucie, mój bank też miał taki kredyt w ofercie ale na szczęście nie dałem się zbajerować, doczekałem się mies...
  • Jaki powinien być hotel idealny? Liczba postów: 5 Grupa: Inwestycje Moim zdanie takim hotelem jest http://hotellord.pl/konferencje-szkoleni a-warszawa z Warszawy. Byłem tam już kilka razy, raz na weselu, innym razem na urlopie w....

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18704 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 239

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >