Na czym polega flipowanie nieruchomości?

Na czym polega flipowanie nieruchomości?

Z flipowaniem nieruchomości ma się do czynienia w momencie kupna mieszkania w celu jego wyremontowania i odsprzedania z pewnym zyskiem. To bardzo łatwy sposób na duży zarobek na nieruchomościach, jednak w Polsce jest obecny dopiero od niedawna. Mimo zmian na rynku, polegającym szczególnie na ciągłym wzroście cen, takie rozwiązanie cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem inwestorów.

Czym jest flipping nieruchomości?

Zainteresowanie takim rozwiązaniem zaszczepiła duża ilość programów telewizyjnych, w których, szczególnie amerykańscy przedsiębiorcy w taki sposób prowadzą biznes. Takie audycje przedstawiały sytuacje, w których dokonywano zakupu zaniedbanego domu, przeprowadzano szybki remont i sprzedawano z zyskiem. Tym właśnie w skrócie charakteryzuje się house flipping.

 

W jaki sposób należy podejmować decyzje, działając w tym biznesie? Na pewno nie można traktować poszczególnych nieruchomości sentymentalnie. Nie można w nieskończoność zastanawiać się, które mieszkanie należy kupić. Przede wszystkim powinno charakteryzować się nienajlepszym stanem technicznym, ale takim, gdzie w jak najkrótszym czasie można doprowadzić je do stanu, pozwalającego znaleźć potencjalnego kupca.

 

Na czym polega flipowanie nieruchomości?

 

Czytaj również: Mieszkania budowane przez deweloperów „szyte na miarę”

 

Warto zastanowić się nad nabyciem nieruchomości, które będą wymagać generalnego remontu. Często zdarza się, że można je nabyć po cenie dużo niższej niż rynkowa. Niestety, mieszkanie, budzące duże zainteresowanie, może przysporzyć wielu trudności w kwestiach prawnych, co zwykle zajmuje dużo więcej czasu niż sam remont.

 

Jak przygotować się do house flippingu?

Jak każda działalność, flipowanie nieruchomości również wymaga ustalenia strategii biznesowej. Należy określić swój budżet oraz możliwą przychód z każdej sprzedaży.

 

Gdy ustalono już budżet, należy przeszukać rynek pod kątem dostępnych nieruchomości. Trzeba działać bardzo szybko, gdyż mieszkania przeznaczone do remontu są bardzo szybko kupowane. Z tego względu wskazane jest częste przeglądanie najnowszych ogłoszeń dotyczących nieruchomości.

 

Po znalezieniu odpowiedniego miejsca, trzeba przeanalizować koszty. Dotyczy to głównie prac remontowych oraz uregulowania kwestii własnościowych. W takich sytuacjach warto udać się po pomoc do specjalisty. Mieszkanie, które wyremontowało przedsiębiorstwo budowlane daje gwarancję, że wszelkie prace zostały wykonane prawidłowo, przez co wartość nieruchomości wzrośnie.

 

Czy ten biznes się opłaca?

Najlepsi inwestorzy zarabiają aż do 20% początkowej wartości nieruchomości. Jednak wartość końcowa zależy od strategii, jaką przyjęto na początku oraz od tego, jaką część zysku można przeznaczyć na zakup kolejnych lokali. Początek działalności w tym zakresie przeważnie będzie się wiązać z koniecznością wzięcia kredytu, gdyż ceny nieruchomości ciągle rosną. Eksperci kredytowi nie tylko przygotują kredyt hipoteczny na preferencyjnych warunkach, ale jeszcze wspomogą inwestora w kwestii dofinansowania na potencjalny remont. Aby zacząć notować zyski, należy zastanowić się, czy posiada się cechy cechy odpowiednie dla inwestora a więc chłodna analiza czy szybkie podejmowanie decyzji.

 

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na https://biuro-partner.com/artykul/flip-nieruchomosci-co-to-jest-i-czy-mozna-na-nim-zarobic

 

Czytaj również: Zarządzanie nieruchomościami - komu je powierzyć?

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17580 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 159

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >