Najbardziej zielony biurowiec na Węgrzech

Najbardziej zielony biurowiec na Węgrzech

Pierwszy węgierski budynek biurowy uhonorowany tak wysoką oceną w ramach certyfikacji BREEAM.

 

Wybudowany przez HB Reavis budynek Váci Corner Offices najbardziej zielonym biurowcem na Węgrzech

 

Pierwszy projekt HB Reavis na Węgrzech, ukończony w 2014 r. Váci Corner Offices, otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie "Excellent”. Dla HB Reavis to potwierdzenie, że Váci Corner Offices spełnia najwyższe standardy ekologiczne.

 

BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) jest obecnie jedną z najpowszechniej stosowanych metod oceny budynków pod kątem ich oddziaływania na środowisko. Projekty oceniane są w 10 różnych kategoriach, w każdej z nich muszą spełniać od 4 do 9 kryteriów. Metoda ustanowiona przez Grupę Building Research Establishment (BRE) z Wielkiej Brytanii uwzględnia różnorodne aspekty związane z zużyciem energii, gospodarką wodną, gospodarką odpadami, jakością wykorzystanych materiałów oraz podejściem do zrównoważonego budownictwa.  

 

Váci Corner Offices otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie "Excellent" z oceną 73.4%, stając się tym samym najbardziej przyjaznym środowisku budynkiem spośród wszystkich projektów certyfikowanych przez BRE Group na Węgrzech. Jako jedyna inwestycja w kraju uzyskał tak wysokie noty już po zakończeniu budowy.

 

 

Czytaj również: Co wchodzi w skład kosztów eksploatacyjnych we wspólnocie mieszkaniowej?

 

Kluczem do sukcesu Váci Corner Offices jest wysoka jakość materiałów wykorzystanych w konstrukcji tego dziewięciopiętrowego biurowca, jak również zastosowanie najnowszych technologii i proekologicznych rozwiązań. Projekt budynku zapewnia zerową emisję dwutlenku węgla, wykorzystanie wody deszczowej, recykling oraz dostęp do stacji ładowania pojazdów elektrycznych, a zastosowane systemy wentylacji nie emitują żadnych zanieczyszczeń.  

 

Czytaj również: Gruntowna renowacja

 

Najemcy Váci Corner Offices mają do dyspozycji dziewięć wind oświetlanych lampami LED i wyposażonych w nowoczesny napęd i system odzyskiwania energii z hamowania, co oznacza roczne zmniejszenie zużycia energii o niemal 50% w stosunku do tradycyjnych wind. Dodatkowe punkty w procesie certyfikacji zapewniło biurowcowi jego usytuowanie. Inwestycja znajduje się bowiem w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Forgách, w samym sercu dzielnicy Váci, jednej z najważniejszych lokalizacji biznesowych Budapesztu. Można tu z łatwością dotrzeć zarówno metrem, jak i innymi środkami komunikacji. Pracownicy przyjeżdżający do biura na rowerze mają do dyspozycji uchwyty na swoje jednoślady, a także natryski i szafki znajdujące się na poziomie parkingu samochodowego.

 

- To, że budynek Váci Corner Offices jest jedyną węgierską inwestycją odznaczoną tak prestiżowym międzynarodowym certyfikatem jest najlepszym dowodem na to, jak bardzo zależy nam na przyjaznych środowisku rozwiązaniach. Przykładamy do tej kwestii ogromną wagę zarówno na etapie projektu, jak i budowy. Chcieliśmy stworzyć biurowiec oferujący komfortowe warunki pracy dla najemców, przy jednoczesnej minimalizacji szkodliwego wpływu na środowisko naturalne. Głęboko wierzymy, że przyszłość należy do zrównoważonego budownictwa i proekologicznych rozwiązań, które przy okazji sprawiają, że praca w takim miejscu staje się przyjemniejsza - powiedział Zoltán Radnóty, Prezes Zarządu HB Reavis Węgry.

 

 

Źródło: grayling / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 16328 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 178

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >