Nowe mieszkanie w centrum Poznania

Nowe mieszkanie w centrum Poznania

Pomiędzy ulicami Bukowską i Grunwaldzką, w samym centrum Poznania, powstanie najnowszy projekt grupy Unidevelopment, reprezentowanej na poznańskim rynku przez spółkę Monday Development. Bookowska 18 to położona pośród zieleni inwestycja, na którą złożą się dwa czteropiętrowe budynki. Łącznie znajdzie się w nich 170 mieszkań. Kameralne osiedle powstanie na tyłach historycznej Willi Flora. Czytaj dalej

 

Niezwykły projekt mieszkaniowy Bookowska 18 realizowany jest w samym centrum tętniącego życiem miasta. Łączy w sobie atuty miejskiego życia z sąsiedztwem enklawy zieleni, jaką stanowi kameralny park będący integralną częścią inwestycji. Nowe budynki zostały zaprojektowane z jednej strony w zgodzie z otaczającą je architekturą, z drugiej zaś tak, by zachować bardzo cenne przyrodniczo i historycznie założenie ogrodowe przy Willi Flora. – Bookowska 18 to projekt niezwykły, wręcz unikatowy pod wieloma względami. Spaja bowiem w całość zalety mieszkania w dużej aglomeracji z bliskością zieleni i historycznej zabudowy. – mówi Iwona Chmielewska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Monday Development. – W architekturze osiedla odnajdziemy sporo rozwiązań nie tylko ciekawych dla oka, ale i podnoszących walor użytkowy inwestycji. Elewacja od strony ulicy Bukowskiej  pokryta zostanie pięknym klinkierem, zaś w oknach pojawią się okiennice. Dziedziniec osiedla w dużej mierze wypełni istniejący w tym miejscu starodrzew. Dalej inwestycja płynnie przechodzić będzie w kameralny park.– dodaje.  


Nowe mieszkanie w centrum Poznania


Nie bez znaczenia jest też najbliższe otoczenie inwestycji. Bookowska 18 nie graniczy z inną zabudową mieszkalną. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się zabytkowe budynki: Willa Flora,  renomowane I Liceum Ogólnokształcące czyli popularny „Marcinek“ oraz budynek starego kasyna.


Nowe mieszkanie w centrum Poznania

 

Czytaj również: Powstaje nowe osiedle Literacka Skwer w Poznaniu


Autorem projektu Bookowska 18 jest Studio Lisiak z Poznania, a generalnym wykonawcą inwestycji będzie notowana na giełdzie firma Unibep. 


Nowe mieszkanie w centrum Poznania


Projekt osiedla zakłada realizację dwóch czteropiętrowych budynków posadowionych na wspólnej hali garażowej. Powstanie tu  łącznie 170 mieszkań. W ofercie dewelopera znajdą się lokale w wersji od 1 do 4 pokoi i powierzchni od 32 do 99 m kw. Warto zaznaczyć, że wszystkie mieszkania na wyższych kondygnacjach zaprojektowane zostały z balkonami lub tarasami, a do lokali położonych na parterze przynależeć będą ogródki o powierzchni nawet 125 m kw.  Inwestycja będzie mieć charakter zamknięty z ochroną i kontrolą dostępu. Prócz części mieszkalnej na parterze budynku od strony ul. Bukowskiej zaprojektowano lokale handlowo-usługowe.


 

Nowe mieszkanie w centrum Poznania

 

Czytaj również: Inwestycja przy ulicy Piątkowskiej w Poznaniu

 

Lokalizacja inwestycji jest nietuzinkowa i z pewnością docenią ją wszyscy, którzy lubią żyć w rytmie miasta. Z jednej strony mamy tu mnogość połączeń komunikacyjnych – autobusowych i tramwajowych, bliskość dworca PKP i PKS, a także prostą drogę na lotnisko. Z drugiej zaś lokalizacja Bookowskiej 18 zachęca, by po centrum przemieszczać się pieszo, bądź rowerem. Stąd wszędzie jest blisko. Niemalże po sąsiedzku mamy stare ZOO, w pobliżu Palmiarnię i urokliwy Park Wilsona. Od Rynku Jeżyckiego czy Międzynarodowych Targów Poznańskich dzieli nas kilkaset metrów. W zasięgu krótkiego spaceru znajdują się trzy najpopularniejsze w Poznaniu teatry oraz filharmonia. Blisko stąd także do kluczowych poznańskich uczelni.


Źródło: PR4you / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 16184 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 124

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >