Nowy styl życia na „Szafarni”

Nowy styl życia na „Szafarni”

Pirelli Pekao Real Estate uruchomiło wczoraj biuro sprzedaży luksusowych mieszkań w kompleksie apartamentowo-usługowym „Szafarnia” w Gdańsku. Sprzedaż apartamentów ruszyła z końcem listopada 2007 r. Czytaj dalej

 


Nieruchomość zlokalizowana będzie nad samym brzegiem Nowej Motławy, nieopodal gdańskiej Mariny. Dzięki takiemu położeniu zapewni ona swoim mieszkańcom widok na Stare Miasto oraz cumujące w przystani jachty.

Ulica Szafarnia to miejsce z charakterem, gdzie niegdyś ciągnął się nadmotławski bulwar. Okolica przez lata zapomniana i zaniedbana zaczyna się zmieniać. Dzięki uchwaleniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz działaniom deweloperów w kierunku rewitalizacji tego obszaru, Szafarnia odzyskuje swój dawny blask. Inwestycja powstająca na terenie dawnej fabryki konserw i przetworów jest jednym z elementów, które składają się na nowe oblicze tego miejsca. Z jednej strony sąsiaduje ona z remontowanym spichlerzem „Nowej Pakowni”, w którym znajdzie się hotel i restauracja. Po drugiej stronie kompleksu znajduje się pięknie odrestaurowany hotel Podewils, znany niegdyś jako „Dom pod Murzynkiem”. W 1997 roku na brzegu Nowej Motławy wybudowana została nowa przystań jachtowa, a w planach jest już jej rozbudowa.  

Inwestycja „Szafarnia” składać się będzie z 4 pięciopiętrowych budynków, w których znajdą się 202 lokale mieszkalne oraz 10 usługowych. Ukłonem w stronę tradycji jest elewacja i projekt budynku, które nawiązywać będą stylem architektonicznym do starych gdańskich kamienic.

 „Szafarnię zaliczamy do segmentu nieruchomości prestiżowych, nie tylko ze względu na wyjątkową lokalizację, ale również projekt architektoniczny nawiązujący do tradycyjnych gdańskich kamienic. Mamy nadzieję, że realizując inwestycję przyczynimy się do podniesienia atrakcyjności tej części Gdańska. To m.in. dzięki takim działaniom miasto ma szansę odzyskać swój dawny blask” – mówi Ryszard Danielewicz, Prezes Zarządu Pirelli Pekao Real Estate Sp. z o. o.

Sprzedawane w „Szafarni” mieszkania dostępne będą w metrażach od 25 do 160 m². Najprzestronniejsze apartamenty, pięcio- i sześciopokojowe, będą dwupoziomowe, a większość mieszkań będzie posiadała balkony. Apartamenty znajdujące w pierzei od strony Nowej Motławy wyposażone będą w panoramiczne okna z widokiem na gdańską starówkę oraz historyczny Żuraw.

Całość kompleksu stworzy wewnętrzny, zazieleniony dziedziniec, zapewniający mieszkańcom osiedla miejsca odpoczynku, zabawy dla dzieci oraz bezpośredni wjazd od ul. Angielska Grobla. Od strony frontowej, wzdłuż ulicy Szafarnia nad brzegiem Nowej Motławy znajdą się lokale usługowe,
o metrażach od 22 do 210 m².

Budynek zostanie wyposażony w podziemny garaż z miejscami postojowymi dla mieszkańców. Szybkie przemieszczanie się pomiędzy kondygnacjami zapewnią windy, łączące garaż podziemny
z mieszkaniami na piętrach. Całość osiedla będzie zamknięta oraz monitorowana.

Apartamenty będą dostępne w cenach od 8-19 tys. złotych za metr kwadratowy. W koszt zakupu wliczony jest balkon, taras na wyższych kondygnacjach lub ogródek na poziomie 0. Natomiast miejsce parkingowe można kupić za 35 000 pln.

Inwestycja w liczbach:

Całkowita powierzchnia użytkowa projektu: 18.205,61 m²
Powierzchnia mieszkaniowa: 17 028,18 m²
Powierzchnia usługowa: 1 177,43 m²

Ilość apartamentów: 202
Ilość lokali usługowych: 10
Ilość podziemnych miejsc parkingowych: 242

Biuro sprzedaży: ul. Stągiewna 21/22, 81-750 Gdańsk, tel.: + 48 (058) 320 17 02, faks: 058 305 71 01, e-mail: szafarnia@pirellipekaore.com

Autorem projektu „Szafarnia” jest Wojciech Grabianowski, architekt z niemieckiej pracowni architektonicznej Rhode Kellermann Wawrowsky Architektur + Städtebau. RKW to jedna z najbardziej nowoczesnych niemieckich pracowni architektonicznych. Cechą charakterystyczną realizowanych projektów jest konsekwentne łączenie architektury budynku z wystrojem wnętrza, które stanowią spójną i harmonijną całość. Firma posiada biura w największych niemieckich miastach (Berlin, Frankfurt, Dusseldorf) oraz Warszawie.
Projekt „Szafarnia”, której inwestorem jest spółka Nowe Ogrody realizuje firma Pirelli Pekao Real Estate. Spółka Nowe Ogrody została powołana przez Pirelli Real Estate i Cypress Grove International, międzynarodowy fundusz nieruchomości typu private equity, by inwestorać na polskim rynku nieruchomości.

Pirelli Pekao Real Estate jest jedną z wiodących polskich firm deweloperskich świadczących również szeroki zakres usług w zakresie obsługi inwestycji. W wyniku przejęcia przez Pirelli RE pakietu 75% udziałów Pekao Development. Spółka działa od 2006 r. na podstawie unikalnego modelu biznesowego Pirelli RE. Realizuje swoje zadania poprzez cztery odrębne komórki, tworzące pełną strukturę przedsiębiorstwa, uzupełniające się i współpracujące ze sobą w celu zapewnienia kompleksowej i profesjonalnej obsługi inwestycji. Do największych zrealizowanych inwestycji Pirelli Pekao RE należą m.in.: warszawskie osiedla mieszkaniowe Jarzębiny, Wilanów Park oraz kompleks mieszkaniowy Olszyny.
Dotychczas PPRE zrealizowało projekty o łącznej powierzchni 120 000 m². Obecnie w trakcie realizacji jest kolejne 270 000 m², w tym kompleksy mieszkaniowe Okopowa i Banderii 4 czy kompleks apartamentowo-usługowy Szafarnia w Gdańsku. W planach spółka przewiduje realizację kolejnych 300 000 m²

Źródło: Lighthouse Consultants / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17350 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 317

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >